تبلیغات

ثبت بيش از 846 هزار دامنه فارسي در کشور

ثبت بيش از 846 هزار دامنه فارسي در کشور

خراسان/ آخرين آمار از ثبت دامنه‌هاي فارسي در کشور ، حاکي از وجود بيش از ۸۰۰ هزار دامنه فارسي است که دامنه دات ir همچنان در صدر قرار دارد.
دامنه‌هاي سطح بالايي مانند دات Com،Net، Org و Info که در سراسر وب وجود دارند و زمينه درخواست براي اين دامنه‌ها در تمامي کشورها باز است، به قدري گسترده‌اند که شايد برآورد آماري دقيق از آن‌ها مشکل باشد. با اين حال پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي، آماري دقيق از دامنه‌هاي ايراني ارائه مي کند.
پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي از جمله مراکز اصلي براي ثبت دامنه‌هاي اينترنتي به شمار مي‌رود.طبق آخرين آمار ، از ابتداي ثبت دامنه‌هاي فارسي در کشور تا کنون ۸۴۶۵۶۰ دامنه ثبت شده است. بيشترين دامنه ثبت‌شده فارسي راir. در دست دارد که تا کنون ۸۳۷۷۱۵ دامنه را به نام خود ثبت کرده است. بيشترين سهم متعلق به همين دامنه است به طوري که از ميان ديگر دامنه‌هاي فارسي، هر کدام کمتر از 5 هزار دامنه را ثبت کرده‌اند.
دامنه‌هايي که بيشتر از ۱۰۰۰ مورد ثبت‌شده دارند، co.ir با ۳۹۱۱ مورد، دامنه ايران با ۲۰۴۵ مورد و دامنه ac.ir با ۱۵۱۲ مورد هستند. همچنين دامنه‌هاي ديگري وجود دارد که کمتر از ۱۰۰۰ مورد به نام آن ها ثبت شده است. دامنهid.ir با ۴۳۷ مورد، دامنه sch.irبا ۳۲۵ مورد، دامنه org.ir با ۳۱۰ مورد و دامنه gov.ir با ۲۶۶ مورد نيز در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند. کمترين دامنه‌ ثبت‌شده نيز متعلق به دامنه net.ir با ۳۹ مورد ثبت‌شده است.ثبت دامنه ملي «دات‌آي‌آر» (IR.) يکي از اقدامات موثر در قلمرو اينترنت ايراني محسوب مي‌شود که توانست مشخصه‌اي تعيين‌شده براي هويت ايران در فضاي اينترنت شکل دهد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: خراسان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.