تبلیغات

پوران درخشنده در واکنش به حادثه پلاسکو: در برابر انسان‌ها مسئول هستيم

 پوران درخشنده در واکنش به حادثه پلاسکو: در برابر انسان‌ها مسئول هستيم

ايسنا/ کارگردان فيلم «پرنده کوچک خوشبختي» با ابراز تأسف از حادثه ساختمان پلاسکو گفت: اي کاش همه و بويژه مسئولان کمي به اين موضوع فکر کنند که در برابر انسان‌هايي که اين گونه از دست مي‌دهيم، مسئوليم.

پوران درخشنده که سال‌ها قبل در فيلم «پرنده کوچک خوشبختي» کاراکتر آتش‌نشان را به تصوير کشيد، در گفت‌وگويي با ايسنا بيان کرد: از فاجعه رخ داده در ساختمان پلاسکو و تصاوير دردناک و غم‌انگيزي که هر لحظه مي‌بينيم، بسيار متأسف هستم و نمي‌دانم بايد چه گفت.

او گفت:‌ زماني که «پرنده کوچک خوشبختي» را مي‌ساختم، نقش آتش‌نشاني در فيلم بود که يک حادثه هولناک را با حضور خود به آرامش تبديل مي‌کرد و مي‌ديديم بچه‌اي که مادرش را در استخر از دست داده و حال همان اتفاق براي معلمش هم تکرار شده است با آمدن آتش‌نشان چگونه فرياد مي‌زند و معلمش را نجات مي‌دهد. اين‌ها آدم‌هايي هستند که جانشان را کف دست مي‌گذارند و براي خدمت به مردم کار مي‌کنند.

درخشنده ادامه داد: آتش‌نشان‌ها در هر حادثه‌اي که وارد مي‌شوند، آرامشي را به کساني که با اتفاقي سخت روبرو شده‌اند منتقل مي‌کنند، اما الان همان‌ها و البته تمام مردم گرفتار غمي شده‌اند که در آن فقط خدا مي‌تواند کمک کند، چون درد بزرگي است.

کارگردان فيلم «زير سقف دودي» که در جشنواره فجر امسال هم با فيلم جديد خود حضور خواهد داشت، گفت: آتش‌نشان‌ها آدم‌هايي از جان گذشته‌اي هستند که بايد به آن‌ها بسيار توجه شود، چون شغلشان عادي نيست و با خدمتي که به مردم انجام مي‌دهند بايد دستان آن‌ها را بوسيد. الان بسيار دردناک است که اين افراد شجاع که به خاطر مهار آتشي به يک ساختمان رفته‌اند با چنين آواري روبرو شدند.

او گفت: تمام مسئولان و مديران در برابر اين اتفاق مسئول هستند چرا که ما بايد به بهترين دستگاه‌هاي ايمني که با جان مردم در ارتباط است، تجهيز باشيم. چنين حادثه‌اي بايد خيلي پيش‌تر پيش‌بيني مي‌شد، نه اينکه بعد از وقوع آن بشنويم که بارها تذکر داده شده است. اين وظيفه چه کسي است که پيش از وقوع حادثه به علاج فکر و عمل مي‌کرد.

درخشنده همچنين اضافه کرد: ساختمان پلاسکو فقط يک ساختمان چند طبقه بود و چند روز از وقوع حادثه گذشته اما هنوز آواربرداري به پايان نرسيده است. اين جاي تأسف دارد که در اين مواقع فقط نيروي انساني ما جان خود را از دست مي‌دهد، در حالي که بايد با وسايل و امکانات پيشرفته وارد عمل مي‌شديم تا چنين فاجعه‌اي را نبينيم.

وي خاطرنشان کرد: تنها خواسته‌ام اين است که کمي فکر کنيم، اين انسان‌هايي که از دست مي‌دهيم چقدر در برابرشان مسئوليم، آن‌ها زندگي خود را گذاشتند و همه چيز تمام شد پس مسئول هستند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.