تبلیغات

بواسیر (هموروئید)، نشانه ها و درمان - آکا

انواع بواسیر (هموروئید)
در قسمت پایانی کلون (روده بزرگ) کانال مقعد موجود است، کانال مقعد از شبکه های رگی کوچک که زیر پوست می باشند پوشیده شده است. حالت های مشخصی همانند زور زدن موقع دفع مدفوع، اسهال، یبوست و نشستن های دراز مدت منجر به بزرگ شدن این رگها می گردند، این شبکه رگی لایه های متورم بافتی ایجاد می کنند که به آنها بواسیر (هموروئید) گفته می شود. بواسیر (هموروئید) خود به دو بخش بواسیر داخلی و بواسیر خارجی قسمت می گردد.
,بواسیر (هموروئید), نشانه ها و درمان هموروئید,درمان هموروئید,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت

بواسیر خارجی
در این بخش با هموروئید خارجی یا بواسیر خارجی بیشتر آشنا می شویم. بواسیر یا هموروئید خارجی برآمدگی نرمی در کناره های دهانه مقعد است. بیمارانی که مبتلا به هموروئید خارجی هستند غالبا از توده ای دردآور در کناره های مقعد گله می کنند، درد به طور سوزش ظاهر می گردد و پوست روی توده به وجود آمده احتمال دارد زخم بردارد و شروع به بوجود آمدن ترشح و خونریزی یا عفونت گردد.
,بواسیر (هموروئید), نشانه ها و درمان هموروئید,درمان هموروئید,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت

بواسیر داخلی
با توجه به اینکه پایانه های عصبی حساس در درون مقعد یافت نمی شوند این گونه هموروئید داخلی زیاد دردآور نمی باشد ولی احتمال دارد موقع دفع مدفوع این هموروئیدها خونریزی نمایند و گاهی اوقات احتمال دارند به اندازه ای  ملتهب گردند که از مقعد خارج شوند بر این پایه هموروئید داخلی نیز به چهار بخش عمده قسمت می گردد:
 درجه یک: در این درجه بالشتکهای هموروئید یا بواسیر از مقعد بیرون نمی گردند و فقط نشانه های آن دفع خون از مقعد و یا دفع خون با دفع مدفوع است در این مرحله هموروئید های کوچکی در سطح درونی دهانه مقعد به وجود می آیند که خیلی از اشخاص به این مرحله چندان توجهی نمی کنند تا هنگامی که به علت کشیده شدن مدفوع به روی آنها منجر به خونریزی می گردد.
درجه دو: در این درجه بالشتکهای هموروئیدی یا بواسیری از مقعد بیرون می گردند اما به خودی خود می توانند دوباره به جای اولشان برگردند و نشانه آن خونریزی با درد است. در این درجه ناحیه کوچکی از هموروئید در هنگام دفع مدفوع از مقعد بیرون می گردد که به علت سفت بودن بافت پیوندی کانال مقعد هموروئید مجددا به درون باز می گردد.
درجه سه: در این درجه بالشتکهای هموروئید از مقعد بیرون می گردند اما به خودی خود نمی توانند به محل اصلی شان برگردند و بایست با دست آنها را به درون مقعد هل داد و نشانه آن احساس درد با خونریزی است.
درجه چهار: در این درجه بالشتکهای هموروئید یا بواسیر همواره در بیرون از مقعد هستند و به درون نمی روند و خیلی دردناک و با خونریزی همراه است که بایست در این درجه خیلی سریع به پزشک متخصص برای درمان هموروئید اقدام نمود.

 میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، نبش زاینده رود، پلاک 16، طبقه دوم

 ۸۸۸۷۰۸۹۶ - ۰۲۱  |  ۰۹۹۰۱۹۴۲۴۷۴  |  پاسخگویی: 9صبح تا 9 شب

جهت تعیین وقت و یا پرسش سوالات خود به لینک زیر مراجعه نمائید:

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار