تبلیغات

مطالعه و طراحي خودروهاي برقي با سرعت در حال انجام است

مطالعه و طراحي خودروهاي برقي با سرعت در حال انجام است

سايپا نيوز/ مديرعامل مرکز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا: با توجه به لزوم آينده نگري و رسالت سايپا در راستاي توسعه محصولات جديد مطابق با نياز مشتريان و سازگار با محيط زيست، مطالعه و طراحي خودروهاي برقي با سرعت در اين مرکز در حال انجام است.

عليرضا مصدقي مديرعامل تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا با بيان مطلب فوق گفت: اين مرکز با انجام مطالعات و تعريف مشخصات محصول هدف بر روي پلتفرم ايکس 200 خود، اقدام به تعريف فاز نمونه سازي خودروي برقي با همکاري شرکت صاحب نام اروپايي و يکي از دانشگاه هاي درجه يک کشور کرده است.

مصدقي افزود: با توجه به تمرکز آلودگي هوا در کلان شهرها، يکي از راهکارهاي کاهش آلودگي هوا، توسعه خودروهاي برقي در کلان شهرهاست.
مديرعامل مرکز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا تصريح کرد: باتوجه به چشم انداز سايپا در خصوص مطرح شدن به عنوان خودروساز جهاني از يک طرف و محدوديت هاي قابل ملاحظه پيشرو درخصوص توليد گازهاي گلخانه اي و استانداردهاي آلايندگي از طرف ديگر، با درک درست از شرايط محيطي و جهاني، برنامه ريزي مناسب و تدوين نقشه راه توسعه تکنولوژي خودروهاي برقي و زيرسيستمهاي مربوطه در سايپا صورت گرفته است.

وي تاکيد کرد: استفاده از پيشرانه هاي الکتريکي به دليل مزاياي آن از جمله بازده بالا، تميزي، بي سر و صدا بودن و شتاب بالا در شرايط فعلي ضروري است.

مديرعامل مرکز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا گفت: امروزه به دلايل آلودگيهاي ناحيهاي و اثر جهاني گازهاي گلخان هاي و همچنين پيشرفت هاي بسياري که در تکنولوژي و بهبود عملکرد و قابليت باتري ها و محرکه هاي برقي به وجود آمده، کاربرد و همه گيرشدن خودروهاي برقي بيش از گذشته ضروري است، به نحويکه چندين خودروساز اقدام به توليد و عرضه انبوه اين خودروها به بازار کرده اند و موسسات بسيار معتبر مطالعاتي نيز در زمينه استراتژي و آينده نگري تکنولوژيهاي مرتبط با انرژي و حمل ونقل، پيشبيني کرده اند که تا سال 2020 ميلادي، 20 ميليون و تا سال 2030 ميلادي 100 ميليون خودرو برقي و حدود 400 ميليون دوچرخه، سه چرخه و چهارچرخه برقي در جاده هاي دنيا مجهز به پيشرانه هاي الکتريکي خواهند بود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: سايپا نيوز

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.