تبلیغات

عربستان و سيگنال‌هاي سياسي جديد

عربستان و سيگنال‌هاي سياسي جديد

نامه نيوز/ حسن هاني‌زاده نوشت: عربستان سعودي در يک اقدام شگفت‌انگيز و ناگهاني مدعي شده که از ايران براي شرکت در نشست مربوط به چگونگي برگزاري مناسک حج در جده دعوت به عمل آورده است. اين نشست قرار است در جده با حضور کشورهاي اسلامي براي تهيه راهبرد مناسک حج تمتع تشکيل شود.

به گزارش نامه نيوز، وزارت خارجه و نهادهاي مربوطه در ايران دريافت دعوتنامه از سوي عربستان را تکذيب کرده‌اند و اين امر نشان مي‌دهد که عربستان با انتشار چنين مطالبي در صدد جريان‌سازي جديدي عليه ايران برآمده است. روابط ايران وعربستان نزديک به يک سال است قطع شده و اين کشور در طول اين مدت همه ابزارهاي سياسي، رسانه‌اي و مالي را براي انزواي سياسي ايران به کار گرفت. دشمني عربستان با ايران از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي کاملا آشکار شده و اين رژيم به دليل وحشت از ادبيات انسان‌ساز انقلاب اسلامي همواره تلاش داشته تا از نفوذ معنوي ايران در جهان اسلام جلوگيري کند. کشتار وحشيانه حجاج ايراني در کنار حرم امن الهي در سال ۱۳۶۶، حوادث منا، اعدام دردناک آيت‌ا... شيخ نمر النمر ، کمک مالي گسترده عربستان به رژيم صدام در جنگ تحميلي، کشتار مردم بي‌گناه يمن و نقش تخريبي اين کشور در عراق، سوريه ولبنان بخشي از سياست‌هاي تهاجمي رژيم عربستان عليه ايران تلقي مي‌شود.

از سوي ديگر رژيم عربستان با داشتن يکصد شبکه ماهواره‌اي وگردش مالي سالانه ۱۰ ميليارد دلار در حوزه رسانه تلاش دارد تا اسرائيل را دوست ملت‌هاي اسلامي وعربي و ايران را دشمن اعراب قلمداد کند. همکاري آشکار رياض وتل‌آويو ورفت‌وآمدهاي مقامات دو رژيم شرايطي فراهم کرده که ننگ برقراري رابطه با رژيم اسرائيل براي ملت‌هاي اسلامي وعربي از بين برود. اکنون عربستان سعودي در آستانه برگزاري مناسک حج تمتع با ترفند جديدي سعي دارد تا توپ را در زمين ايران پرتاب کند.

اگر چه برخي از شخصيت‌هاي ايراني اعلام کرده‌اند که اين ادعا يک حربه سياسي جديدي از سوي عربستان عليه ايران به‌شمار مي‌رود، اما بايد ايران هوشمندانه پاسخ عربستان را بدهد. برخورد احساسي با سياست‌هاي پيچيده عربستان ممکن است اين بهانه را به رياض بدهد که جريان‌سازي‌ها را عليه ايران تشديد کند. لذا دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي بايد در اين شرايط حساس ودر راستاي گرفتن بهانه از دست رياض وارد عمل شود وبا دقت وهوشمندي بالا موضع کاملا متناسب با منافع ملي اتخاذ کند. وزارت خارجه بايد با يک تحرک ديپلماتيک در حوزه جهان اسلام ترفند جديد عربستان را افشا کند و مانع از اين شود که اين رژيم از مساله حج براي دستيابي به اهداف خود بهره‌برداري کند.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: نامه نيوز

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.