تبلیغات

رنگ و بوی شعر و ادب در شبکه دو/ معلم آذری مهمان «با صبح» می‌شود

رنگ و بوی شعر و ادب در شبکه دو/ معلم آذری مهمان «با صبح» می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برنامه «باصبح» یکشنبه سوم بهمن ماه با حال و هوای حادثه ساختمان پلاسکو روی آنتن رفت. عبدالله روا در ابتدای برنامه از همدردی هموطنان در پی حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو با وجود حواشی مختلف که از جمله در فضای مجازی اتفاق افتاد به عنوان یک نکته روشن یاد کرد و از بینندگان برنامه «باصبح» دعوت کرد تا حس خود را در مقابل دوربین با آتش نشانان ،داغ دیدگان و مردم ایران با هشتگ تو-قهرمان-منی 10 تا 20 ثانیه به اشتراک بگذارند.

خاک هنرپرور نیشابور تا هوای گرگان

علیرضا بدیع شاعر و مجری که یکی از مهمانان امروز برنامه بود در ابتدا گفت: «به نیشابوری بودن خود افتخار می کنم، نیشابور خاک هنر پروری دارد ومردم آن مانند دیگر هم وطنان فرهنگ را پاس می دارند. سپس اشکان کمانگری از سحرخیزی خود بیان کرد و اظهار داشت: آن انرژی که اول صبح باید از کائنات گرفت فوق العاده الهام بخش است، علاوه بر این در کار آواز و صدا و کلام و شعر، سکوتی که در شب وجود دارد رمزآلود و جذاب است.»

علیرضا بدیع افزود: «من همیشه سپیده صبح را می بینم، صبح خیزی و سلامت طلبی یادآور کلام شیوای حافظ است که می گوید، هر چه کردم از دولت قرآن کردم؛ حافظ یکی از امیدوارکننده ترین شاعران ماست. همه اتفاق های خوب دیوان حافظ در سپیده صبح اتفاق می افتد. بادصبا از شخصیت های اصلی دیوان حافظ یا خوش خبر که همان سپیده دم یا طلیعه سحرخیزی است، جزو پربسامدترین کلماتی اند که در دیوان حافظ دیده می شود.»

علیرضا بدیع با بیان شاعرانه خود از واژه صبح در اشعار گفت و ادامه داد: «کس ندیده است ز مشک خُتن و نافه ی چین *** آنچه من هر سحر از باد صبا می بینم

کسی که بخواهد در دنیای ادبیات در سطح حافظ ماندگار بماند باید از اطلاعات بالایی برخوردار باشد، شاعران امروز فقط شاعرند، در گذشته شاعران حکیم بودند و چند علم از جمله طب و نجوم ریاضی و فلسفه و... را همزمان می دانستند.»

اقامت‌های ده روزه در دامنه های بینالود

بدیع همچنین اظهار داشت: «من در کوه بزرگ شدم، در زمان نوجوانی به همراه حدود 40 نفر از بستگان در دامنه های بینالود نیشابور چادر می زدیم و 10 روز خاطره انگیز را در آنجا اقامت داشتیم ، من تا 10 ،15 سال دیگر در شهر دوام نمی آورم، نهایت آرزوی من داشتن کلبه ای است کوچک و مختصر در حاشیه شهر و دور از سر و صدای بوق و آلودگی های صوتی. تپش قلب من با دیدن تصاویر روستا درست تر می شود، با دیدن حس دلواپسی اهالی روستا احساس غرور می کنم. ما فرزندان ایران و بچه های سهراب و رستم و تهیمنه هستیم فرزندان باکری و همت هستیم، خیلی قوی هستیم ما می توانیم.»

در گذشته راضی و قانع‌تر بودیم

مجری کارشناس «چشم شب روشن» عنوان کرد: «بازی های دوران کودکی ما بسیار ساده بود، من ساعت ها با یک قوطی کبریت بازی می کردم اما در حال حاضر شرایط این طور نیست، تنها چیزی که از آن ضرر نمی کنیم مطالعه است، ترجیح می دهم به جای نشان دادن ظرف نهار، صفحه ای از کتابی که می خوانم را به اشتراک بگذارم؛ از تنها چیزی که به انسان آسیبی نمی رسد مطالعه است.»

 در ادامه علیرضا بدیع در خلال برنامه به خوانش شعر و اشکان کمانگری به طور زنده آوازی را اجرا کرد.

58244

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.