تبلیغات

داغي جديد بر جگر کارگران پلاسکو

داغي جديد بر جگر کارگران پلاسکو

آخرين خبر/ پس از فاجعه پلاسکو و فروريختن اين مرکز تجاري که محل فعاليت صدها کارگر و کسبه بود، همزمان دستگاههاي مختلف اجرايي از کمک به آسيب ديدگان اين فاجعه خبر مي دادند اعم از اعطاي وام چند ده ميليوني به کسبه و برقراري بيمه بيکاري کارگراني که بيمه تامين اجتماعي دارند. اما آنچه در اين بين مغفول ماند کارگراني بودند که هيچ گونه بيمه اي نداشتند و از پوششي برخوردار نبودند که اتفاقا از سوي کساني به کار گرفته شده اند که هم اکنون از انواع تسهيلات هرچند که جبران همه خسارت هايشان را نخواهد کرد، برخوردار خواهند شد.

اما صحبت هاي ديروز وزير کار و رفاه و تامين اجتماعي مرهمي بود بر داغ دل اين کارگران.
به گزارش تسنيم، علي ربيعي با حضور در ايستگاه آتش‌نشاني شماره يک ميدان حسن‌آباد تهران و ديدار با آتش‌نشانان اين ايستگاه ياد جان‌باختگان آتش‌نشان و همکاران اين ايستگاه را گرامي‌ داشت و درباره سرنوشت بيمه نشده‌هاي فعال در پلاسکو گفت: آنها هيچ نگران نباشند زيرا از آنها نيز حمايت خواهيم کرد. زيرا طرحي در دولت خواهيم داشت تا کساني هم که بيمه نداشته‌اند در يک مدت زمان مشخصي از آنان حمايت به عمل آِيد و شغل جديدي پيدا کنند و همچنين هر کارگاه توليدي نيز بيکار شده‌هاي پلاسکو را به کار گيرند تسهيلات ويژه دريافت خواهند کرد که از جمله مي‌توان به وام‌هاي با بهره 4 تا 9 درصد اشاره کرد و سود بانکي آن را تامين اجتماعي پرداخت خواهد کرد.

علي رغم اظهارات ربيعي اما امروز مديرکل حمايت از مشاغل و بيمه بيکاري وزارت کار با اشاره به اينکه تنها کارگراني که بيمه تأمين اجتماعي بوده اند بيمه بيکاري مي گيرند گفت:کارگراني که در طول فعاليت خود بيمه تأمين اجتماعي نداشتند نمي توانند از دريافت بيمه بيکاري بهره مند شوند. به گزارش تسنيم، کريم ياوري درباره وضعيت کارگراني که بيمه تأمين اجتماعي نداشتند و درپي فاجعه از بين رفتن ساختمان پلاکسو شغل خود را از دست داده اند گفت: مطابق دستور وزير کار، کارگراني که مشمول قانون کار و تأمين اجتماعي بوده و در ساختمان پلاسکو شاغل بودند در کوتاهترين زمان ممکن تحت پوشش و حمايت " مقرري بيمه بيکاري" قرار مي گيرند.

حال بايد منتظر ماند و ديد براي اين قشر هميشه مظلوم که هيچ گونه پوشش بيمه اي ندارند چه اقداماتي صورت خواهد گرفت.کارگراني که قطعا همين الان هم مشکلات روحي و رواني زيادي را پس از اين حادثه متحمل شده اند و اين اخبار ضدونقيض هم بيشتر باعث آزردگي خاطرشان خواهد شد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: آخرين خبر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.