تبلیغات

بروکسل: انتخابات زودرس پارلماني در انگليس تغييري در برنامه‌هاي اتحاديه اروپا نمي‌دهد

بروکسل: انتخابات زودرس پارلماني در انگليس تغييري در برنامه‌هاي اتحاديه اروپا نمي‌دهد

ايرنا/ 'پريبن آمان' يک سخنگوي رييس شوراي اروپا عصر روز سه‌شنبه گفت انتخابات زودرس پارلماني در انگليس در برنامه‌هاي اتحاديه اروپا براي مذاکرات پيش رو با لندن درباره برگزيت تغييري نخواهد داد.
سخنگوي 'دونالد توسک' رييس شوراي اروپا در بيانيه‌اي گفت: انتخابات زودرس پارلماني در انگليس که احتمال مي‌رود هشتم ژوئن برگزار شود، در برنامه‌هاي اتحاديه اروپا براي مذاکرات آتي در مورد برگزيت تغييري نمي‌دهد.
'پريبن آمان ' اضافه کرد: رهبران 27 کشور عضو اتحاديه اروپا قرار است در 29 آوريل در نشستي در بروکسل که به رياست توسک برگزار مي‌شود، براساس پيشنهاد‌هايي که پيش‌ از اين رئيس شوراي اروپا مطرح کرده است، « جهت‌گيري‌هاي » خود در مذاکرات برگزيت را به تصويب برسانند.
به گفته وي، قرار است در تاريخ 22 'مي'، « دستورالعمل‌هاي » مذاکرات به شکل مفصل‌تري به تصويب 27 کشور عضو اتحاديه اروپا برسد و اين امر به اين اعضاي اتحاديه اروپا امکان مي‌دهد مذاکرات را شروع کنند. »
'ميشل بارنيه' که از طرف کميسيون اروپا انتخاب ‌شده است، رياست گروه مذاکره‌کننده اروپا با انگليس را به عهده خواهد دارد.
بيانيه 'پريبن آمان'، به دنبال گفت‌وگوي تلفني 'دونالد توسک' با 'ترزا مي' نخست‌وزير انگليس پس از درخواست انتخابات زودرس پارلماني در ژوئن آينده، صادر شده است.
دونالد توسک در يادداشتي که در صفحه توئيترش منتشر کرد، گفت: گفت وگو تلفني 'خوبي' با 'ترزا مي' داشته است.
'ترزا مي'، نخست‌وزير انگليس ظهر سه‌شنبه به صورت غيرمنتظره اي خواهان برگزاري انتخابات پيش از موعد در اين کشور در هشتم ژوئن آينده شد.
نخست‌وزير انگليس قرار است روز چهارشنبه( 30 فروردين‌ماه) تاريخ ياد شده را براي برگزاري اين انتخابات عمومي به مجلس عوام پيشنهاد کند.
درخواست نخست‌وزير انگليس براي انتخابات زودرس پارلماني بايد در پارلمان تصويب شود.
درخواست 'ترزا مي 'براي انتخابات زودرس انتخاباتي درست ‏سه هفته بعد از فعال ‏شدن ماده 50 پيمان ‏ليسبون که ناظر بر ‏آغاز روند خروج اعضاء ‏از اتحاديه اروپا است، ‏مطرح شد.
«ترزا مي» نهم فروردين ماه گذشته با ارسال نامه اي به دونالد توسک رييس شوراي اروپا در مورد فعال کردن ماده 50 پيمان ليسبون، رسما خروج بريتانيا از اتحاد اروپا را کليد زد.
براساس جدول زمان بندي شده، انتظار مي رود که تا سال 2019 ميلادي، بريتانيا رسما از اتحاديه اروپا خارج شود.
‏مردم بريتانيا (انگليس، اسکاتلند، ولز، ايرلندشمالي) در روز 23 ژوئن ماه جولاي 2016 ( سوم تيرماه 1395) با شرکت در همه‌پرسي رأي به خروج از اتحاديه اروپا دادند.
در همه‌پرسي 23 ژوئن ( سوم تيرماه ) 51.9 درصد مردم بريتانيا به خروج از اتحاديه اروپا و 48.1درصد آنها به ماندن در اين اتحاديه رأي دادند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.