تبلیغات

توليد روکش مصنوعي استخوان

 توليد روکش مصنوعي استخوان

ايسنا/ محققان مهندسي پزشکي دانشگاه نيوساوت‌ولز موفق شدند روکش‌هاي هوشمندي بسازند که شباهت زيادي با پريوستئوم‌هاي استخواني (پوشش‌هايي که بر روي استخوان قرار مي‌گيرند)، دارد.
محققان اين دانشگاه توانسته‌اند نمونه‌هاي آزمايشگاهي را با موفقيت آزمايش کنند و در قدم بعدي به دنبال ساخت چندين نمونه از اين اختراع به صورت انبوه هستند که مي‌تواند جهش‌هاي بزرگي را در پزشکي، داروسازي و ايمني ايجاد کند.
پريوستئوم يا ضريع‌ استخواني، پرده يا لايه‌اي مانند پارچه است که روي استخوان‌هاي بدن کشيده شده و به آن چسبيده است. اين پرده، غشايي رشته‌اي است که تنۀ استخوان‌هاي‏ دراز را مي‌پوشاند. پريوستئوم از جنس کلاژن است و نقش اساسي در ترميم استخوان دارد و بدون آن مقاومت استخوان به شدت کاهش مي‌يابد.

تا قبل از توليد اين روکش هوشمند، هيچ نمونه مشابهي ساخته نشده است.
محققان براي توليد اين روکش هوشمند ابتدا با پردازش تصاوير عکس‌هاي مربوط به پريوستئوم‌ها، ساختار آن را شناسايي کرده و با استفاده از شبيه‌سازي سه‌بعدي موفق شدند نمونه‌هاي اوليه را توليد کنند.
در زمان ساخت براي شبيه‌سازي هر چه بيشتر اين روکش با پريوستئوم که حاوي پروتئين‌هاي الاستين و کلاژن است، محققان به ترتيب از مواد کشسان و ابريشم استفاده کردند.
تحقيقات اين تيم براي افزايش مقاومت و نزديک‌تر کردن ساختار آن به نمونه‌هاي طبيعي ادامه دارد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.