تبلیغات

تناسب اندام/ وعده هاي بيشتري در روز بخوريد

تناسب اندام/ وعده هاي بيشتري در روز بخوريد

مجله پزشکي دکتر سلام/ اگر تمايل داريد کالري سوزي بدنتان را افزايش دهيد پيشنهاد ميکنيم با برخي روش هاي تغذيه اي موثر در اين زمينه آشنا شويد سعي کنيد تعداد وعده هاي غذايي خود را افزايش دهيد و همچنين آن ها را از خوراکي هاي کم کالري انتخاب کنيد به اين ترتيب بدنتان شروع به کالري سوزي ميکند و سرعت سوخت و ساز آن افزايش پيدا خواهد کرد .

درست است، کالري ها و هورمون ها مي توانند تعيين کننده ي اين باشند که بدنتان مواد غذايي را درون عضلات شما ذخيره کند يا به عنوان چربي، اما تناوب وعده هاي غذايي شما، يا به زبان ديگر اينکه چند وعده غذا خوردن شما در روز، بر متابوليسم يا سيستم سوخت و ساز کلي بدنتان تاثير گذار است.

هر زماني که چيزي مي خوريد، موتور کالري سوز بدنتان، که به نام متابوليسم شناخته شده است، کمي افزايش مي يابد. اين اتفاق مخصوصا در وعده هايي که حاوي پروتئين هستند رخ خواهد داد.

بنابراين اگر ۶ بار در روز چيزي مي خوريد، در مقايسه با زماني که ۴ وعده ي غذايي داريد، ۶ بار در روز متابوليسم تان خواهد خروشيد! و قطعا خوردن ۸-۷ وعده ي غذايي بهتر از ۶ وعده است.

يکي از راه هاي چربي سوزي، بدون اين که مقدار کالري دريافتي به ميزان زياد کاهش يابد، همين راه است. رعايت تناوب و افزايش تعداد وعده هاي غذايي، شانس اينکه آنچه مي خوريد به جاي تبديل شدن به چربي، خوراک عضلاتتان شود را افزايش مي دهد. پس آن را جدي بگيريد.
متابوليسم کالري سوزي بدن راه هاي چربي سوزي چربي سوزي متابوليسم کالري سوزي بدن راه هاي چربي سوزي چربي سوزي

⇐ اين کار را انجام دهيد:
هر روز ۶ تا ۸ وعده ي غذايي کوچک، به فاصله هاي ۲ تا ۳ ساعته بخوريد. اجازه ندهيد بيش از سه ساعت بگذرد که چيزي نخورده باشيد، در غير اين صورت بدن تان به حالت قحطي رفته و شروع به ذخيره ي چربي خواهد کرد. از طرفي احتمال اين که در وعده ي بعدي تان ميزان بيشتري غذا بخوريد نيز افزايش مي يابد.

حالا که صحبت از پرخوري شد، بايد بگويم صرف اين که تعداد وعده هايتان را افزايش مي دهيد، دليل بر اين نخواهد شد که که مقدار کالري تان نيز زياد شود. پس با توجه به اين نکته، مقدار کالري موردنيازتان را براي چربي سوزي تعيين کنيد، و آن را با مقداري کم و زياد کردن به ۶ تا ۸ وعده در روز تقسيم کنيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مجله پزشکي دکتر سلام

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.