تبلیغات

«حباب» دردسرساز اطراف روزبهاني/ بوکسوري که خودش را ناک اوت مي‌کند

«حباب» دردسرساز اطراف روزبهاني/ بوکسوري که خودش را ناک اوت مي‌کند

مهر/ اختلافي که از مدتها قبل بين بوکسور المپيکي ايران و فدراسيون بوجود آمده بود حالا بيشتر از هميشه شده و شرايط را براي ادامه همکاري سخت و دشوار کرده است.
در رشته هاي انفرادي اين «تک ستاره ها» هستند که به اعتبار آن رشته مي افزايند. در اين ميان هستند برخي از ورزشکاراني که پا را فراتر از ميدان ورزشي گذاشته و در دل مردم نيز محبوبيت پيدا مي کنند. نمونه آن احسان روزبهاني در رشته بوکس است. برخي مقبوليت و شهرت اين رشته در ايران را مديون روزبهاني مي دانند. بوکسوري که اگرچه شايد سبد افتخارات او از ديد برخي خيلي پر نباشد اما نقش زيادي در توسعه و محبوبيت رشته بوکس داشته است.
اختلافات روزبهاني و فدراسيون بوکس درست پس از همين محبوبيت و شهرت شکل تازه اي به خود گرفت. احسان در ليگ نيمه حرفه اي مشت مي زد و انتظار حمايت مسئولان را داشت. حمايت هم مي شد اما نه آن طور که خودش مي خواست. او کم کم دور خودش يک حصار کشيد و از فدراسيون فاصله بيشتري گرفت.
مصاحبه هاي تند و تيز روزبهاني و واکنش آني فدراسيون بوکس به بدترين شکل ممکن اختلافات را وارد فاز تازه اي مي کرد. به نظر مي رسيد بسياري در فدراسيون بوکس آرزوي چنين روزهايي را داشتند. هر چقدر فدراسيون از احسان دور و دورتر مي شد مسئولان وزارت ورزش و جوانان و به ويژه کميته ملي المپيک رابطه خود را با روزبهاني نزديک تر مي کردند تا در نقش يک ناجي ظاهر شوند. اين به ظاهر ريش سفيدها که هرگز ميان روزبهاني و فدراسيون ميانجيگري نکردند و اغلب به دنبال شوهاي تبليغاتي براي خود بودند کار را تا جايي پيش بردند که حبابي دور روزبهاني شکل گرفت که هر روز بر شعاع آن افزوده مي شد.
از وزير ورزش و جوانان گرفته تا رئيس کميته ملي المپيک همه و همه از روزبهاني حمايت مي کردند و خبري از فدراسيون نبود. شدت اختلافات تا جايي پيش رفت که احسان حتي در برهه اي از زمان بايکوت خبري شد و تنها چند رسانه از او به عنوان تنها المپيکي بوکس ايران حمايت کردند. انتشار حتي يک مصاحبه از روزبهاني مسئولان فدراسيون را عصباني مي کرد و در نقطه مقابل نيز روزبهاني در مقابل کوچکترين اظهارات فدراسيون که گاها به حق نيز بود موضع مي گرفت.
احسان با بار فشارهاي رواني ناشي از اختلافات عميق و ريشه اي با فدراسيون خود راهي ريو شد تا در سخت ترين رقابت بين المللي حضور پيدا کند اما او در همان مسابقه اول شکست خورد و حذف شد. ديگر خبري از ناداوري در مقابل عادل بيک قزاق نبود. اين بار احسان بدون اينکه مشت چنداني بزند ميدان را واگذار کرد و وداع زودهنگامي با ريو داشت. احسان المپيک ريو را به خودش باخت. به لجبازي و کناره گيري فدراسيون بوکس. به مسئولاني که به جاي حل اختلاف او با فدراسيون ،دورش يک حباب بزرگ ساختند و باعث ايجاد غرور کاذب و ويرانگر در اين ورزشکار توانمند شدند.
پس از المپيک فدراسيون بوکس که حالا انگار بسيار راضي از ناکامي روزبهاني بود در يک نشست خبري بدون حضور روزبهاني پاسخ وي و اظهاراتش را داد. مدتي نگذشت که روزبهاني نيز در يک نشست خبري اختصاصي پاسخ اظهارات فدراسيون را داد تا ديگر هيچ اميدي به پايان اين جدال رسمي نباشد.
رقابتهاي قهرماني کشور شانسي براي روزبهاني بود تا با حضور در مسابقات و مبارزه با بوکسورهاي مبتدي و کم تجربه دوباره به تيم ملي بازگردد ولي مطابق انتظار خبري از روزبهاني نبود تا بهانه فدراسيون براي خط زدن نام وي از تمرين تيم ملي جور شود. مقصر فدراسيون هم نبود، حتي فرصت شرکت روزبهاني در يک رقابت انتخابي هم به وي داده شد ولي احسان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به هيچ وجه در انتخابي شرکت نمي کنم. فدراسيون بايد مرا به تيم ملي دعوت کند و تازه شرايط مورد نظرم را نيز تامين کند!
تمرينات تيم ملي با سرمربي خارجي در حال پيگيري است اما بدون مشهورترين بوکسور ايران يعني روزبهاني! سرمربي کوبايي تيم ملي مي گويد احسان را نمي شناسد، فدراسيون هم احسان را فراموش کرده، احسان هم بي خيال تيم ملي شده و همچنان از موضع قدرت و مغرورانه کاري براي خودش نمي کند. حالا تنها جاي برخي خالي است. جاي همان هايي که روزي دور احسان حباب ساختند، از او يک نماد و تنديس قهرمان ملي ساختند، الگوي لباس مردان المپيک را ابتدا بر تن او کردند و حالا خبري از آنها نيست.
احسان حالا بيش از همه، خودش در حال ناک اوت خود است. او فراموش کرده که اين حواشي و لجبازي ها تنها به خودش ضربه مي زند و ناکامي المپيک مي توانست با مدالي خوشرنگ در جاکارتا جبران شود اما امان از ثانيه هايي که به سرعت در گذرند و ديگر راهي براي بازگشت و جبران از دست دادن آن نيست.منبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.