تبلیغات

جزئيات روند درماني مصدومان حادثه پلاسکو

جزئيات روند درماني مصدومان حادثه پلاسکو

ايسنا/ سرپرست مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي کشور آخرين جزئيات روند درماني مصدومان حادثه پلاسکو را تشريح و در عين حال توضيحاتي درباره ماسک‌هاي توزيع شده ميان نيروهاي عملياتي حاضر در صحنه حادثه ارايه کرد.

دکتر پيرحسين کوليوند در نشستي خبري درباره آخرين آمار مصدومان حادثه پلاسکو گفت: از ابتداي حادثه تا کنون 197 مصدوم داشتيم که از اين تعداد 150 نفر در محل حادثه به صورت سرپايي مداوا شدند؛ چرا که ما در آنجا پزشک، متخصصين طب اورژانس و اتوبوس آمبولانس داشتيم و مي‌توانستيم خدمات را ارائه دهيم.

وي افزود: از اين تعداد مصدوم، 45 نفر هم براي ادامه درمان به بيمارستان‌ها اعزام شدند که خوشبختانه 41 نفر از آنها با حال عمومي مناسب مرخص شده و چهار نفر همچنان بستري‌اند که البته روند درمان‌شان رو به بهبود است.

کوليوند با بيان اينکه در اين مدت براي رعايت مباحث بهداشتي و بحث‌هاي سلامت، تعداد قابل توجهي ماسک ميان امدادگران توزيع کرديم، افزود: دو دستگاه جديد هم براي سنجش ميزان مسموميت با گاز در منطقه مستقر کرديم تا سريعا مسموميت را تشخيص دهيم. همچنين تيم‌هاي حمايتي روحي و رواني نيز هم براي امدادگران و هم براي خانواده‌هاي مصدومين و مفقودين قرار داديم.

کوليوند با بيان اينکه در حال حاضر کار آواربرداري سرعت بهتري گرفته و منطقه محدودتر شده است، ادامه داد: بر اين اساس با تصميم مديريت بحران قرار شد که همه دستگاه‌ها به اندازه نياز منطقه در محل مستقر شوند و ما نيز بر اين اساس عمل کرديم. در عين حال در اين حادثه بيمارستان‌ها کاملا آماده بودند و همه بيمارستان‌ها اعم از دولتي، خصوصي و عمومي با ما همکاري کرده و حتي جامعه پزشکي و پيراپزشکان مرتبا براي کمک اعلام آمادگي مي‌کردند و همين موضوع باعث شد که بتوانيم بسياري از مصدومان را به صورت استاندارد منتقل کنيم.

سرپرست اورژانس کشور در پاسخ به سوالي درباره کمبود امکانات اورژانس گفت: در اين حادثه از نظر امکانات، تجهيزات و نيروي انساني کمبودي نداشتيم و اتفاقا يکي از نقاط قوت امدادرساني، حضور فوريت‌هاي پزشکي بود؛ به طوريکه حتي خود امدادگران مي‌گفتند با حضور فوريت‌هاي پزشکي اميدمان بيشتر است.

کوليوند درپاسخ به سوال خبرنگار ايسنا درباره ماسک‌هايي که براي امدادرسانان توزيع شد، گفت: امدادگراني که در آنجا کار مي‌کردند خودشان ماسک‌هاي مخصوص داشتند و ما هم براي سايرين ماسک 95 که بالاترين استاندارد جهاني را دارد توزيع کرديم. بنابراين مشکلي از اين جهت وجود نداشت.

وي در پايان تاکيد کرد: در حوزه اورژانس نيازمند کار بسيار وسيعي هستيم و بايد نيروهاي انساني، تجهيزات زميني و هوايي را توسعه دهيم؛ چرا که اگر با اين شرايط در تهران اتفاقي رخ دهد، امدادرساني و خدمات رساني بسيار دشوار است. البته مباحثي که در زمينه تشکيل سازمان اورژانس مطرح شد و مجلس آن را تصويب کرد، قدم موثري براي توسعه اين امکانات خواهد بود.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.