تبلیغات

افزایش نفوذ بیمه در کشور به 2/1 درصد/ وضعیت بیمه واحدهای ساختمان پلاسکو

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی برای افزایش نفوذ بیمه در کشور برنامه های منظمی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار بورس،بانک وبیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی در نشست خبری در خصوص عملکرد بیمه مرکزی کشور در چند ساله اخیر گفت: برای بهبود روند جمع آوری اطلاعات و نظارت سازمان و پاسخگویی به شکایات مردم و مسئولین سامانه سمهاب را در فرآیند اجرا قرار داده‌ایم.

وی همچنین باتوجه به افزایش نفوذ بیمه درکشور از 1/7 درصد به 2/1 درصد اظهار داشت: تلاش بسیاری در راستای افزایش نفوذ بیمه در کشور و بر اساس برنامه های منظمی صورت گرفته است.

این مقام مسئول با اشاره به وجود مشکلاتی در بیمه عمر اظهار داشت: برای بهبود فرآیند اجرایی در سال های آتی برنامه ریزی های مدونی در دستور کار قرار گرفته است.

همتی در ادامه از دستیابی به بهبود موقعیت حمل و نقل دریایی در دوران پسابرجام خبر داد و گفت: عمده کشور های خارجی در صدد انعقاد قرداد با کشور بر آمده اند و برخی دیگر نیز به توافق دست پیدا کرده اند و موجب رفع مشکلات در حمل و نقل دریایی شده‌اند، اما همچنان شرکت های خارجی با رعایت جوانب احتیاط اقدام به سرمایه گذاری می کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید بر لزوم بیمه آتش سوزی برای اصناف اعلام کرد: ترغیب افراد برای پوشش بیمه آتش سوزی کار آسانی نیست به همین دلیل اگر مدیران مجتمع های تجاری نسبت به بیمه مغازه های فعال در ساختمان اقدام کنند وضعیت مطلوب تری ایجاد خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت بیمه ساختمان پلاسکو عنوان کرد: شرکت های بیمه باید سقف تعهدات خود را بابت خسارت پرداخت کنند چراکه ساختمان پلاسکو بطور کلی دچار حادثه شده است.

همتی همچنین بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات حدود 35 درصد از 600 واحد مسکونی چیزی معادل 210 واحد از ساختمان پلاسکو دارای بیمه‌نامه بودند و 14 شرکت بیمه درگیر  این موضوع هستند.

وی گفت: آتش نشانان نیز پوششهای لازم بیمه عمر و حادثه را داشته‌اند؛ سازمان آتش نشانی نیز بیمه‌نامه مسئولیت دارد و در صورت احراز مسئولیت براساس قانون این بیمه نامه قابل پرداخت است.

همتی تصریح کرد: اگر کسبه ای از ساختمان پلاسکو اکنون به شرکتهای بیمه برای خرید بیمه آتش سوزی مراجعه کنند شرکت‌ها از این امر خودداری می کنند چرا که ریسک بسیار بالایی دارد.

درحال تکمیل....

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.