تبلیغات

تحصيل 522 دانشجوي خارجي در رشته‌هاي زبان فارسي

تحصيل 522 دانشجوي خارجي در رشته‌هاي زبان فارسي

باشگاه خبرنگاران/ قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل از تحصيل 522 دانشجوي خارجي ادبيات فارسي در دانشگاه‌هاي کشور خبر داد.
حسين سالارآملي قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل و رييس مرکز همکاري هاي علمي و بين‌المللي در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهي گروه علمي پزشکي باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به برنامه ها براي گسترش زبان فارسي در سراسر دنيا گفت: بيش از سه هزار دانشجو در 51 کرسي زبان فارسي ما مشغول به تحصيل هستند.
وي با بيان اينکه 51 کرسي در 31 کشور دنيا داير است، ادامه داد: البته در کنار کرسي هاي زبان فارسي در داخل دانشگاه‌ها، حدود 200 مرکز آموزش زبان فارسي هم فعاليت مي کنند.
به گفته قائم مقلم وزير علوم در امور بين الملل، دانشگاه‌هاي خارج از کشور خود به صورت مستقل به راه اندازي زبان ادبيات فارسي و ايران شناسي پرداخته‌اند که تعداد اين کرسي‌ها در سال گذشته به 200 عدد رسيده است.
سالارآملي با اشاره به 522 دانشجوي خارجي در حال تحصيل در رشته هاي زبان فارسي در دانشگاه‌هاي داخل کشور اظهار داشت: هم اکنون 90 نفر در مقطع کارشناسي، 270 نفر در مقطع کارشناسي ارشد و 162 نفر در مقطع دکتري مشغول به تحصيل هستند.
وي با بيان اينکه توسعه زبان فارسي يکي از راه‌هاي ترويج ايران‌شناسي، اسلام‌شناسي و زبان و ادبيات فارسي در سراسر دنيا است، عنوان کرد: علاوه بر برنامه ريزي براي دروس دانشگاهي ادبيات و زبان فارسي، تمام دانشجوياني که براي تحصيل در رشته هاي مختلف به دانشگاه‌هاي ما مراجعه مي کنند، بايد ابتدا دوره آموزشي زبان فارسي را در يکي از 8 مرکز آموزشي ما بگذرانند.
سالارآملي يادآور شد: طبق برنامه ريزي ها و مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي تدريس در دروس مختلف بايد به زبان فارسي باشد، اما از آنجا که اين مسئله ما را اندکي براي جذب دانشجويان خارجي با مشکل مواجه مي کند، پيگير رفع آن هستيم.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.