تبلیغات

معرفی ربات تلگرام: دریافت آنی ایمیل ها در تلگرام به همراه امکان پاسخ به آن

GmailBot یکی از کاربردی‌ترین ربات‌های تلگرام است که به کمک آن می‌توانید ایمیل خود را به اکانت تلگرام متصل کنید تا امکان دریافت آنی ایمیل‌ها در تلگرام و امکان پاسخدهی به آن‌ها بدون نیاز به خروج از تلگرام را داشته باشید.

چک کردن ایمیل همیشه یکی از مهمترین کارهایی بوده است که هر کاربر به آن نیاز دارد. با آمدن اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل، خواندن ایمیل و پاسخ دادن به آن آسان‌تر از همیشه شده بود و نه تنها به محض رسیدن ایمیل‌های جدید، به صورت نوتیفیکیشن از این موضوع مطلع می‌شدیم، بلکه بدون نیاز به کامپیوتر یا مراجعه به مرورگر می‌توانستیم با استفاده از این اپ‌های مدیریت ایمیل، ایمیل دریافتی را خوانده و به آن پاسخ دهیم. این موضوع بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفت اما اگر فکر می‌کنید خواندن ایمیل و پاسخ دادن به آن دیگر از این آسان‌تر نمی‌شود اشتباه کرده‌اید چرا که مدتی است که یک ربات تلگرامی برای Gmail آغاز به کار کرده است که این امر را حتی از اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل نیز ساده‌تر کرده است. به کمک ربات GmailBot شما می‌توانید اکانت جیمیل خود را به تلگرام متصل کنید و قادر به دریافت آنی ایمیل‌های جدید، پاسخدهی به آن‌ها و حتی ارسال ایمیل جدید باشید.

چرا از این ربات استفاده کنم؟

قبل از پرداختن به آموزش استفاده از GmailBot ابتدا به این موضوع می‌پردازیم که چرا باید با وجود اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل از این ربات استفاده کرد.

از آنجایی که تلگرام روی اکثر گوشی‌های موبایل نصب شده است اما اپ‌های مدیریت ایمیل از چنین اقبالی برخوردار نیستند، بنابراین استفاده از تلگرام می‌تواند ساده‌تر و حتی عاقلانه‌تر از دانلود یک اپ جداگانه برای این امر باشد. دلیل دوم سادگی عملکرد ربات است به طوری که کاربران تازه کار ممکن است در محیط اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل کمی سردرگم شوند اما در تلگرام همه چیز به طور ساده و واضح انجام خواهد شد. تلگرام به علت تعداد دفعات بالای مراجعه به آن همیشه در پس زمینه در حال اجرا است و هیچ وقت به طور خودکار متوقف نمی‌شود. اما اپلیکیشن‌های ایمیل معمولا بعد از روشن و خاموش شدن گوشی ابتدا باید یک بار اجرا شوند تا به حالت آماده به کار درآیند یا جدا از این موضوع نیز ممکن است به دلیل کمبود فضای رم، به صورت خودکار یا حتی دستی توسط کاربر متوقف شوند که این امر در عملکرد آن‌ها اختلال ایجاد خواهد کرد. 

با توجه به دلایل بالا، می‌توان به جرات گفت که GmailBot شایستگی کامل، حداقل برای آنکه شانسی به او داده باشید و آن را آزمایش کنید را دارد. 

آیا استفاده از این ربات امن است؟

امنیت این ربات از دو جهت قابل بررسی است، امنیت کلی تلگرام و امنیت خود ربات. در ابتدای استفاده از این ربات، باید آن را با گوگل هماهنگ کنید تا گوگل اجازه‌ی استفاده‌ی این ربات از اکانت شما را صادر کنید. این مجوز، همان مجوزی است که به اپلیکیشن‌های مدیرت ایمیل می‌دهید. بنابراین می‌توان گفت امنیت این ربات با اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل در یک سطح است. امنیت خود تلگرام نیز که همیشه مورد بحث بوده است در جایگاه قابل قبولی قرار دارد و اگر قرار باشد به امنیت آن در مدیریت ایمیل شک کنیم، قبل از آن، امنیت کلی برنامه و پیام‌های داخلی مورد بحث خواهد بود. پس می‌توان گفت اگر به تلگرام برای رد و بدل کردن پیام‌های شخصی خود اعتماد کرده‌اید، می‌توانید در زمینه ایمیل‌ها نیز به آن اعتماد کنید.

آموزش استفاده از GmailBot

استفاده و ثبت ایمیل در ربات GmailBot بسیار ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. برای اینکار ابتدا به ربات @GmailBot مراجعه کرده و روی دکمه Start لمس کنید. در اولین قدم از شما می‌خواهد تا از گوگل درخواست مجوز کنید و گزینه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. روی این گزینه کلیک کنید تا به مرورگر گوشی یا کامپیوتر منتقل شوید. این لینک شما را به سایت گوگل هدایت می‌کند که در آن باید با ایمیل مورد نظر خود لاگین کنید. بعد از این امر، گوگل به شما اطلاع می‌دهد که این ربات درخواست دسترسی به ایمیل شما را دارد. با کلیک روی گزینه‌ی Allow این اجازه را صادر کنید. بعد از انتخاب این گزینه و بارگذاری کامل صفحه، به طور خودکار به تلگرام برخواهید گشت و پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن این اتصال دریافت خواهید کرد و آخرین ایمیل دریافتی نیز برای نمونه (در همین چت) به شما ارسال خواهد شد.

کار تمام است. از این پس هر ایمیل جدیدی که دریافت کنید به صورت آنی و در عرض چند ثانیه در این صفحه برای شما ارسال خواهد شد. ایمیل به صورت کامل به همراه آدرس ایمیل فرستنده، تیتر و متن ایمیل برای شما ارسال خواهد شد و نیازی به مراجعه‌ی جداگانه به اینباکس خود نخواهید داشت.

آموزش پاسخ دادن به یک ایمیل از طریق بات

برای آنکه پاسخ ایمیلی را از همان محیط تلگرام ارسال کنید کافیست تا مانند پیام‌های عادی تلگرامی، روی آن لمس کنید و گزینه‌ی Replay را انتخاب کنید. حال پاسخ خود را همچون ریپلای‌های عادی تلگرام نوشته و ارسال کنید. به همین سادگی پاسخ ایمیل شده برای شخص مورد نظر ارسال خواهد شد. نکته‌ی نه چندان مهمی نیز که در این بخش وجود دارد این است که در صورت پاسخدهی به یک ایمیل از طریق این ربات، در انتهای پیام شما پیغام Sent via the Telegram Gmail Bot و آدرس این ربات یعنی t.me/gmailbot درج خواهد شد.

آموزش ارسال یک ایمیل جدید از طریق بات

اگر قصد ارسال ایمیل جدیدی را دارید می‌توانید این امر را نیز به سادگی هر چه تمام‌تر توسط این ربات به انجام برسانید. برای این امر کافیست تا دستور /new را تایپ و ارسال کنید.بعد از این کار فرمی به شکل عکس بالا به شما نمایش داده خواهد شد که باید به نوبت آن را پر کنید. ابتدا روی گزینه‌ی "TO" (گزینه۱) کلیک کنید. آدرس ایمیل مقصد را تایپ کنید و سپس آن را ارسال کنید.بعد از این کار، فرم قبلی به شکل جدیدی (عکس سمت راست) در می‌آید و این بار باید با انتخاب گزینه‌ی Subject (گزینه۲) موضوع ایمیل خود را مشخص کنید.

 با انتخاب این گزینه از شما خواسته خواهد شد تا موضوع ایمیل را مشخص کنید. آن را بنویسید و ارسال کنید. در نهایت نیز روی گزینه‌ی Message (گزینه۳) کلیک کرده و بعد از آنکه پیغام تایید ربات را مشاهده کردید، پیغام خود را به طور کامل تایپ و ارسال کنید. در مرحله آخر پیش نمایشی از ایمیل ارسالی شما به شما نمایش داده خواهد شد که در صورت تایید باید روی گزینه‌ی Send (گزینه۴) لمس کنید. ایمیل شما ارسال شد.

امکان اتچ کردن فایل

امکان جالبی که در این ربات وجود دارد، قابلیت ضمیمه کردن فایل‌های دلخواه به ایمیل است. زمانی که به مرحله‌ی نوشتن متن ایمیل می‌رسید این ربات به شما اطلاع می‌دهد که می‌توانید تا سقف ۱۵ مگابایت فایل ضمیمه کنید. شما می‌توانید این فایل را به صورت مجزا در همین ربات آپلود کنید یا آن را از کانال‌ها یا گفتگوهای دیگر فوروارد کنید. برای این امر کافیست تا بعد از آنکه در مرحله‌ی قبل، با انتخاب گزینه‌ی Message پیام خود را ارسال کردید و پیش نمایش نهایی را مشاهده کردید، مجددا به فرم بالا مراجعه کنید و اینبار روی گزینه‌ی Attach که به آن اضافه شده است لمس کنید. حال می‌توانید فایل مورد نظر خود را نیز انتخاب کرده و بعد از آن اقدام به ارسال ایمیل کنید. همچنین می‌توانید ابتدا متن و فایل مورد نظر خود را در یک چت دیگر نوشته و سپس در مرحله‌ی نوشتن متن ایمیل، هر دو را همزمان به این ربات فوروارد کنید.

نکته پایانی: این ربات تنها قادر به پشتیبانی کردن از یک ایمیل است. در صورتی که ایمیل دومی را در آن Add کنید ایمیل اول غیر قابل استفاده خواهد بود.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.