تبلیغات

نماينده مجلس: با وزراي داراي ثروت‌هاي چند هزار ميلياردي نمي‌شود شعار مبارزه با فساد سر داد

نماينده مجلس: با وزراي داراي ثروت‌هاي چند هزار ميلياردي نمي‌شود شعار مبارزه با فساد سر داد

فارس/ عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با طرح اين سؤال که منزل 14 ميلياردي اهدايي دانيال‌»اده به همسر «حسين فريدون» ردّ مظالم بوده يا نذر حضرت عبدالعظيم؟! گفت: بارها به آقاي روحاني درباره اقدامات برادرش تذکر داده شده اما توجهي نکردند.

مجتبي ذوالنوري نماينده مردم قم و عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اظهارات سخنگوي دستگاه قضايي مبني بر مشهود بودن ارتباط دانيال‌زاده ابربدهکار بانکي کشور با حسين فريدون برادر رئيس‌جمهور، اظهار داشت: بدهکاران بانکي گردن کلفت، سطوح مختلف و ويژگي‌هاي مختلفي دارند.

وي افزود: برخي از بدهکاران بانکي هستند که واقعاً در مسيري قدم گذاشتند و وامي دريافت کردند و تجارت، توليدي يا کارخانه آنان به خاطر نوسانات بازار و وضعيت اقتصادي با رکود مواجه شده است، اين افراد کساني نيستند که بخواهند حقوق مردم و دولت را ندهند يا به قصد کلاهبرداري تسهيلات گرفته باشند، بعضاً تحت تأثير شرايط اقتصادي دچار مشکل شدند که حساب اين افراد را بايد جدا کرد.

ذوالنوري در ادامه تصريح کرد: بايد براي حل مشکل اين افراد مساعدت و کمک کرد و با امهال و مهلت دادن به اين افراد، يا با برداشت موجودي‌شان يا پرداخت بدهکاري‌هاي بانکي آنان يا به اشکال مختلف اين موضوع را حل کرد، اما برخي از بدهکاران بانکي هستند که از ابتدا به قصد غارت و کلاهبرداري و استفاده غيرمجاز و صورت‌سازي، سندسازي و رابطه‌بازي به اموال عمومي چنگ بزنند که نمونه آن آقاي رسول دانيال‌زاده است.

بايد با سرچشمه ظهور و بروز افرادي مانند دانيال‌زاده برخورد شود
اين عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس همچنين گفت: طبيعتاً اينگونه افراد هم سيستم را آلوده مي‌کنند، هم اشخاص را آلوده مي‌کنند، هم اقتصاد کشور را به سمت ورشکستگي مي‌برد، هم سيستم بانکي و شبکه اقتصادي کشور را آلوده مي‌کند، فلذا بايد با اين افراد برخورد شود، برخورد با اين افراد هم چاره‌ساز نيست، بايد با افراد و کساني که در سيستم اين آلودگي و فساد را سيستمي مي‌کنند و در واقع سرچشمه اين آلودگي‌ها هستند، برخورد شود.

وي اضافه کرد: آقاي دانيال‌زاده از شعب برون‌مرزي بانک ملت سوءاستفاده کرده و وام‌هاي کلان ارزي با بهره کم دريافت کرده است، وي سپس همان مبلغ را در بانک‌هاي داخل کشور سرمايه‌گذاري و سود 24 درصد دريافت کرده است، با توجه به اينکه بهره وام بانک خارجي کمتر است، فلذا هم بهره و اقساط آن را مي‌پردازد و هم مبلغي هم براي خودش باقي مي‌ماند، وي سالانه سود ديوانه‌کننده‌اي از اين کلاهبرداري به جيب زده است، دانيال‌زاده همچنين در داخل کشور، 2 هزار ميليارد تومان تسهيلات تحت عنوان «توليد» دريافت کرده اما اين تسهيلات را براي برج‌سازي يا کارهاي ديگر مورد استفاده قرار داده است.

اهداي منزل 14 ميلياردي به همسر «حسين فريدون» توسط دانيال‌زاده
نماينده قم در مجلس يادآور شد: متأسفانه با توجه به اين مسائل بايد پيوندي بين وي و برخي از سران مملکت وجود داشته باشد، يعني به حيات خلوت برخي از مسئولان راه داشته و امکان هم ندارد که بگوييم مسئولان بي‌اطلاعند، به هر حال وقتي دانيال‌زاده مي‌آيد و يک چک 6 ميليارد توماني و يک چک 8 ميليارد توماني که اسناد آن هم موجود است، در وجه يک آقايي صادر مي‌کند که آن آقا خانه‌اش را به نام «خانم غفوري» همسر «حسين فريدون» برادر رئيس‌جمهور مي‌زند، اين اتفاق چه معنايي مي‌تواند داشته باشد؟!

منزل اهدايي به همسر برادر رئيس‌جمهور ردّمظالم بوده با نذر حضرت عبدالعظيم؟!
وي تأکيد کرد:‌ در اين ماجرا شاهديم منزلي 14 ميليارد توماني توسط دانيال‌زاده براي «همسر حسين فريدون» خريداري مي‌شود، به هر حال اين اتفاق چگونه افتاده است؟! آيا بايد بگوييم اين آقا (دانيال‌زاده) صدقات و مبرّات به برادر رئيس‌جمهور داده است؟! آيا خريد منزل 14 ميليارد توماني براي همسر فريدون ردّ مظالم بوده که به او پرداخت شده يا نذر حضرت عبدالعظيم يا حضرت ابوالفصل بوده يا از نذورات ديگري بوده که به او داده شده است؟!

ذوالنوري با طرح اين سؤال که دانيال‌زاده با چه عنواني اين پول‌ها را داده است؟! گفت: طبيعي است که پرداخت چنين مبالغي براي حسين فريدون توسط دانيال‌زاده بايد مابه‌ازايي داشته باشد، آيا مي‌توانيم بگوييم سر برخي از مسئولان را کلاه گذاشتند يا بايد گفت که اين افراد عوامل برخي از مسئولان هستند که خودشان چون مستقيم نمي‌توانند چنين اقدامي انجام دهند، آن عواملي هستند که براي آنها اين کارها را انجام مي‌دهند.

بارها درباره اقدامات حسين فريدون به رئيس‌جمهور تذکر داده شده است
وي با تأکيد بر اينکه اين موضوعات نياز به بررسي قوه قضاييه دارد، اظهار داشت: بارها و بارها در اين زمينه به آقاي رئيس‌جمهور تذکر داده شده است، ما چند نماينده مجلس نامه‌اي را به آقاي رئيس‌جمهور نوشتيم و درخواست کرديم به اتهامات برادرشان رسيدگي شود، اما اين اتفاق تاکنون نيفتاده است.

ذوالنوري همچنين تصريح کرد: اين برادر رئيس‌جمهور (حسين فريدون) هم يک برادر معمولي و بريده از آقاي رئيس‌جمهور نيست، او کسي است که دستيار ويژه آقاي رئيس‌جمهور است، او معمولاً فراتر از مسئولان ديگر حرکت مي‌کند، يعني اگر آقاي ظريف براي مذاکرات ژنو مي‌رود، کسي که در کنار ظريف فرمانده کار است «آقاي حسين فريدون» است، اگر مذاکرات هسته‌اي مطرح است، ايشان حتماً حضور دارند، اگر قرار است با تيم آمريکايي مذاکراتي انجام شود مي‌شود آقاي «حسين فريدون» حضور دارند.

«حسين فريدون» به فرد معمولي نيست او دست راست رئيس‌جمهور است
وي با بيان اينکه بنابراين «حسين فريدون» يک فرد معمولي نيست، اضافه کرد: يک وقتي است که مسئولي برادري يا فرزندي دارد که از او بريده است و او کار اقتصادي انجام مي‌دهد که ممکن است در کارهاي اقتصادي‌اش مرتکب فساد هم شود، اين موضوع جايگاه خودش را دارد و دستگا‌ه‌هاي ذي‌ربط بايد با آن فرد برخورد کنند اما يک وقتي برادر آن فرد مسئوليت‌هايي بر عهده دارد که رئيس‌جمهور محترم نيز از کار او بي‌اطلاع نيست، در کنار او و دست راست اوست و اختيارات ويژه‌اي هم از ناحيه آقاي رئيس‌جمهور دارد، اين دو موضوع کاملاً با يکديگر متفاوت است.

نماينده قم در مجلس ادامه داد: ما نمايندگان مجلس از آقاي رئيس‌جمهور خواستيم که تکليف اين موضوع را معلوم کنند، به اوضاع برادرشان رسيدگي شود، اما متأسفانه جوابي به نامه ما نمايندگان مجلس داده نشد، 104 تشکل دانشجويي نيز طي نامه‌اي به آقاي رئيس‌جمهور اين موضوع را تذکر دادند، ولي باز هم متأسفانه هيچ اقدام و عکس‌العملي اتفاق نيفتاد.

با وزراي داراي ثروت‌هاي چند هزار ميلياردي نمي‌شود شعار مبارزه با فساد سر داد
اين عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس بر همين اساس تأکيد کرد: وقتي کابينه را نگاه مي‌کنيم، وزراي چند هزار ميلياردي را در آن مي‌بينيم که ثروت‌هاي چند هزار ميليارد توماني دارند؛ نمي‌شود شرايط کابينه اينگونه باشد و سپس آقاي رئيس‌جمهور شعار شفافيت و شعار مبارزه با فساد بدهند، شعار پيشرفت کشور را بدهند، شعار مبارزه به مفاسد اقتصادي را سر دهد، پنجه به صورت دستگاه‌‌هاي ديگر بيندازند و فرافکني کنند، اينگونه موارد خيلي مطلوب نيست.

قوه قضاييه نبايد منتظر معرفي «حسين فريدون» توسط رئيس‌جمهور باشد
وي با بيان اينکه قوه قضاييه نيز نبايد منتظر باشد که حتماً جناب آقاي رئيس‌جمهور برادرش را معرفي کند، تصريح کرد: قوه قضاييه 2 وجهه دارد، يک وجهه قوه قضاييه اين است که اگر کسي شاکي بود، چه حقيقي و چه حقوقي باشد، يک فرد باشد يا دستگاه دولتي يا يک قوه کشور باشد، در اين شرايط قوه قضاييه بايد به شکايت او رسيدگي و اجراي عدالت و احقاق حق کند.

ذوالنوري ادامه داد: قوه قضاييه يک بُعد مدعي‌العمومي هم دارد، در اين شرايط نبايد منتظر باشد حتماً شکايتي صورت گيرد، خود قوه قضاييه بايد ورود مستقل و به طور جدي هم موضوع را بررسي، پيگيري و رسيدگي کند؛ خدا کند اين مطالبي که مطرح مي‌شود غيرواقعي باشد، خدا کند اين موارد توهم باشد، خدا کند اين موضوعات در اثر اشتباه و برداشت‌هاي غلط باشد، ما خوشحال نيستيم که حتماً اتهامات اثبات شود و کساني زمين بخورند، هيچ وقت ما از چنين چيزي خوشحال نيستيم، بلکه معتقديم رسيدگي به اين امور هم به نفع اشخاص است، هم به نفع مملکت و مردم و نظام و انقلاب و حکومت و حاکميت است.

نماينده قم در مجلس افزود: بالاخره يا چيزي وجود دارد و کسي لغزيده است يا وجود ندارد، در اين شرايط آن فرد بايد يک غَلت بخورد و نبايد اجازه دهيم صد غَلت بخورد، اگر سيستم آسيب ديده بايد از آسيب بيشتر و نابود شدن سيستم جلوگيري کنيم، اگر زخمي را مي‌شود با پانسمان و بخيه حل کرد نبايد اجازه داد به قطع عضو بکشد و عفوني شود، اگر عضوي را مي‌شود قطع کرد که خون و استخوان را آلوده نکند، نبايد اجازه داد به مرگ منجر شود.

اميدواريم قوه قضاييه در رسيدگي به اتهامات «فريدون» نقش خوبي ايفا کند
ذوالنوري در پايان خاطرنشان کرد: پيگيري اين موضوع هم به نفع افراد و هم به نفع سيستم بانکي کشور است، اگر هم طرف تبرئه شد، از اتهامات بيخودي، تهمت‌ها و جسارت‌هاي نادرست جلوگيري مي‌شود، از بازي با آبروي افراد جلوگيري مي‌شود، بايد دستگاه قضايي به اين موضوع رسيدگي کند؛ آن وقت اگر کسي به برادر و همسر يا نزديکان مسئولي ايرادي گرفت، زبان همه ما بلند است و بدون ابهام مي‌توانيم دفاع و مقابله کنيم، بنابراين در هر صورت در اينجا نقش قوه قضاييه و برخورد جدي اين قوه امري بسيار مهم و غيرقابل انکار است که اميدواريم قوه قضاييه در زمينه رسيدگي به اتهامات «حسين فريدون» نقش خوبي ايفا کند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.