تبلیغات

توصيه مولاوردي به آموزش و پرورش

توصيه مولاوردي به آموزش و پرورش

ايرنا/ معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به اينکه دولت فرصت هاي شغلي زيادي ندارد آموزش و پرورش بايد در تغيير نگاه جوانان به کار و شغل اقدام کند.

شهيندخت مولاوردي روز دوشنبه درسلسله نشست هاي مقدماتي همايش توسعه کارآفريني با موضوع فرهنگ وکارآفريني درمحل معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري اين مطلب را بيان کرد.
وي ادامه داد: نقش آموزش و پرورش به تغييرنگاه جوانان به شغل و کار باشد چون اکنون نگاه همه به کار دولتي است و وظيفه ما مي دانند کار دولتي براي آنان ايجاد کنيم.
وي تاکيد کرد:کتاب هاي درسي در تغييرنگاه جوانان به شغل بسيار موثر است و اکنون وضعيت استخدام دولتي کشش هيچ جذبي ندارد و ما در اين دوره هيچکس را جذب نکرديم بجز ١٢٠ هزار نفري که در استخدام قبلي جذب شدند.
وي ادامه داد: همه بايد در توسعه فرهنگ کارآفريني تلاش کنيم و دولت بايد انجمن هايي همچون انجمن ملي کارآفريني زنان مه در اين عرصه تلاش دارند را أرج بنهد چون وظيفه سنگيني بر دوش انجمن ملي کارآفرين زنان است.
مولاوردي اضافه کرد: اين انجمن ها برخي از فعاليت ها را از دوش دولت برمي دارند اگرچه دولت در اين شرايط اقتصادي تلاش زيادي براي خروج از رکود کرده است.
وي اظهارکرد: ساليان سال اقتصاد محور توسعه بود اما اکنون فرهنگ محور توسعه است و بايد توسعه همه جانبه انساني را شاهد بود و براي اين توسعه فرهنگ کارآفرين ها به نقش آفريني زيادي نياز داريم .
معاون رئيس جمهوري در امور زنان تصريح کرد: در اين سالها تلاش هاي زيادي در حوزه زنان انجام شده است و ما به دنبال سياست هايي بوديم تا بتوانيم در مورد توسعه کارآفريني و اشتغال زنان را گام هاي خوبي برداريم.
مولاوردي گفت: به همين منظور سند سياست اشتغال پايدار زنان به تصويب رسيده و در شوراي اشتغال مطرح است تا راهکاري ارائه شود.
او گفت: هدف ما رسيدن به يک الگوي پايدار و بدور از اشتغال هاي تمام وقت است که زنان را از خانه دور مي کند.
مولاوردي ادامه داد: براي زنان سرپرست خانوار و دختران تحصيلکرده دانشگاهي هم برنامه داريم و در اين زمينه غفلت نکرديم.
وي خاطرنشان مرد: اگر فرصت استخدام رسمي بود مانند آزمون استخدامي که برگزار شد مداخله کرديم و ٣٠٠ فرصت شغلي براي زنان ايجاد کرديم.
مولاوردي افزود: به دنبال فرصت هاي عادلانه براي زنان و مردان هستيم و ايجاد تعادل جنسيتي درحوزه کار يکي از اولويت هاي ماست البته در بازار کار پيش بيني انجام شده تا به يک تعادل جنسيتي برسيم.
وي به برگزاري سيزدهمين همايش توسعه کارآفريني زنان که ٢٧ بهمن ماه در تهران برگزار مي شود اشاره کرد و افزود: اين همايش ها مي تواند در تعامل و همگرايي دولت، بخش خصوصي و نهادهاي مدني موثر است و اميدوارم با يک همگرايي به بهبود وضعيت کسب و کار زنان کمک کند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.