تبلیغات

پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

من همیشه عاشق كار برای بچه‌ها هستم و اصلا از ژانر كودك مطرح شدم و دوست دارم همیشه در ژانر فعال بمانم. متاسفانه در سال‌های اخیر ما ضعف‌های زیادی در این قسمت داریم.

پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

درگذشت پدر اکبر عبدی

مسعود ده‌نمکی با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرامش از فوت پدر اکبر عبدی بر داد.

صبح امروز پیکر پدر این بازیگر تشییع شد و روز پنج شنبه 29 بهمن ماه مراسم ختم او در مسجد الرسول (ص) واقع در میدان کاج برگزار می‌شود.

پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

درگذشت پدر اکبر عبدی

پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

اعلامیه درگذشت پدر اکبر عبدی

 پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

عکس اکبر عبدی در کنار پدر و مادرش

اکبر عبدی: کاش تپل نبودم!


سینما و کارشناسان آن گاهی حق مطلب را درباره بعضی چهره‌ها ادا نکرده‌اند که اکبر عبدی در این زمینه نمونه خوبی است. هنرمند بزرگی که سوابق حیرت‌آوری را در ارائه نقش‌های خاص با گریم‌های نامتعارف در کارنامه‌اش دارد و هنگامی که از او به عنوان مرد هزارچهره سینما یاد می‌شود متوجه می‌شوید که عبارتی به جا و بدون اغراق است.

هیچ بازیگری تنوع شخصیت‌هایی را که او بازی کرده، نداشته و هیچ بازیگری هم به اندازه او در این سال‌ها به عنوان یک کمدین برای عموم مردم محبوب و دوست داشتنی نبوده است. او در عین حال برای کارگردان‌های بزرگ نقش آفرینی کرده که نشان می‌دهد چه اندازه قدرت مانور بازی‌اش بالاست و چقدر در این زمینه خوب و هنرمندانه کار می‌کند. عبدی در این مصاحبه از حاشیه‌های اخیرش صحبت کرده و از چیزهایی سخن به میان آورده که بیشترین دغدغه‌هایش در طی این سال‌ها خدمت به هنر ایران زمین بوده است. او البته کمی هم از خودش و درونیاتش با ما حرف زده است.

 پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

گریم زنانه اکبر عبدی

ستاره حاشیه‌ساز

در چند سال اخیر هر بار آمده‌‌ام کاری انجام بدهم یا حرفی بزنم تبدیل به حاشیه شده است؛ در حالی که اصلا قصد حاشیه‌سازی نداشتم. در واقع در این سن و در این جایگاه واقعا چه نیازی به حاشیه‌سازی دارم. من همین حالا هم به راحتی نمی‌توانم در خیابان راه بروم. مردم آنقدر لطف دارند که به هر شکلی باشم مرا می‌پذیرند و من لزومی ندارد که بخواهم خودم را با این حاشیه‌ها بیشتر توی چشم قرار دهم.

ماهی از آب گل آلود

گاهی بعضی حرف‌ها برای یکسری افراد تبدیل به دستاویز می‌شود؛ مانند حرفی که من در آن مراسم نسبت به آن دو عربی که خاطره‌شان را تعریف کردم، زدم. آنها که بخواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند بدون تردید از هر صحبت من می‌توانند به نفع یا ضرر خودشان استفاده کنند اما من مخاطب حرفم مشخص است و هرگز به شکل دسته‌جمعی به گروهی خاص یا نژادی خاص توهین نکرده‌ام.

 پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

عکس های اکبر عبدی

فرق اشتباه عمدی و سهوی

من به بی‌ادبی و توهین عقیده‌ای ندارم و به نظرم هنرمند که اتفاقا به خاطر مردم و توجه آنها به هنر خودش مطرح می‌شود نباید با الفاظ زننده یا رفتار نامناسب جوسازی کند اما به هر حال همه ما اشتباه می‌کنیم و اینکه از هنرمند انتظار داشته باشیم هیچ اشتباهی نکند چون هنرمند است انتظار جالبی است. مهم این است که من و شما و هر آدمی با علم به نتیجه کارش و به شکل عمدی اشتباه نکند.

نه پولکی و نه بدقول

همیشه پشت سر همه حرف می‌زنند اما واقعا مشخص نیست که این حرف‌ها صحت داشته باشد. می‌گویند عبدی پولکی است یا بدقول است یا اخلاق ندارد و... اما با همه این حرف‌ها در کارنامه‌ام همکاری با کارگردان‌های بزرگی وجود دارد که اصلا به چنین ویژگی‌هایی در یک بازیگر کنار نمی‌آیند. در سینما و تلویزیون هر بار که پول شما را بخورند و شما اعتراض کنید می‌گویند پولکی هستید اما اگر صدایتان درنیاید همیشه محترم هستید!
 
هزینه‌های زندگی من

به نظرم بعضی انتظارات از بازیگرها درست نیست. گاهی از شما انتظار دارند که عصبانی نشوید، ناراحت نباشید، مانند مردم عادی حرف نزنید و... خب مگر می‌شود؟ انتظار دارند در کار کارگردان‌های شاخص بازی کنم اما کدام کارگردان شاخص؟ من که نمی‌توانم صبر کنم تا کارگردان شاخصی اجازه کار بگیرد یا حتی اجازه بگیرد فیلم بسازد و منتظر باشم به من پیشنهاد بدهد بعد بازی کنم. در این فاصله چه کسی هزینه‌های زندگی من را تقبل می‌کند؟

فاصله ما از دنیا

 از نظر اینکه سینما یک صنعت بزرگ در دنیاست، کشور ما فرسنگ‌ها با این مقوله فاصله دارد. ما کجا چند هزار سالن سینما داریم؟ کدام فیلم‌های ما به جز تعداد معدودی آن هم به شکل محدود در خارج از ایران نمایش عمومی دارند که مردم برایش بلیت بخرند؟ جدیدترین فیلم‌های هالیوود را پرده‌ای می‌شود در هر خانه‌ای در هر گوشه دنیا دید اما مردم ما یک فیلم دو ماه هم روی پرده باشد رغبت نمی‌کنند بروند ببینند. نه فیلم حرفه‌ای داریم نه فیلم‌بین‌حرفه‌ای.

دردسرهای تپل بودن

من کلا تپل متولد شدم و همیشه هم مردم مرا با همین شمایل دیدند. اصلا خیلی از نقش‌هایم با توجه به همین ویژگی فیزیکی‌ام برای مردم جالب شده و شاید به خاطر فیزیکم در کارهای کمدی بهتر دیده شدم. راستش اگر دوباره به سال‌ها قبل برمی‌گشتم حتما فکری برای کم کردن وزن خودم می‌کردم. این سال‌ها به خاطر چاقی شرایط بدی را تجربه کردم که اصلا دوست‌شان نداشتم. سلامت نعمت بزرگی است و حیف است آدم به خاطر رعایت نکردن چیزهایی مانند اضافه وزن، تغذیه بد یا حتی ورزش نکردن آن را از دست بدهد.

 پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

گفتگو با اکبر عبدی

مرد زن‌پوش سینما

به نظرم بازیگر باید هر نقش خوبی را بازی کند. سینما به شما این امکان را می‌دهد که در فضاهای مختلف و شخصیت‌های متفاوت حاضر شوید. خوب است که آدم از این فرصت استفاده کند. برای من شاید خیلی خوشایند نبوده که به خاطر ایفای نقش یک پیرزن مورد توجه واقع شوم چون کارهای ارزشمند بسیاری بازی کرده‌ام اما خیلی جذاب بود که چنین کارهایی را بازی کنم. هر بار هم تجربه متفاوتی بود که دوستشان داشتم.

فوتبال ورزش محبوب من

یک زمانی دوست داشتم فوتبالیست شوم اما قسمت نشد. خب قرار نیست آدم به هر چیزی که می‌خواهد برسد. برای من شرایط سینما و بازگیری فراهم شد که از آن بسیار راضی هستم. من در سینما و تلویزیون برای شادی مردم تلاش کردم و خوشحالم اگر آنها را راضی نگه داشته‌ام. شاید در فوتبال این اتفاق نمی‌افتاد. اما همیشه یک فوتبال‌دوست واقعی بودم و به شدت بازی‌های استقلال را دنبال می‌کنم؛ هرچند هیچ وقت در کری خواندن‌هایم به پرسپولیس توهین نکرده‌ام و معتقدم آنها جزو شاخص‌های فوتبال و اعتبار استادیوم‌های ما هستند.

 پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

مصاحبه با اکبر عبدی

فرار از سختی‌ها

من در جنوب شهر به دنیا آمده‌ام. زندگی در جنوب شهر در آن دوره‌ای که ما بچه بودیم آن قدر سخت بود که گاهی دلم می‌خواهد به روزهای کودکی برگردم اما آن شرایط سخت دوباره تکرار نشود. یکی از خوبی‌های بازیگری همین است که شما در قالب‌هایی فرو می‌روید که شما را مدتی از خود واقعی‌تان دور می‌کند. این طبیعی است که همه می‌خواهند از سختی‌ها دور شوند. هنوز هم نبود امنیت مالی در خیلی جاها دغدغه خیلی از خانواده‌هاست.
 
دروغ لذت‌بخش سینما

خیلی‌ها به من می‌گویند چطور می‌شود بازیگر شویم؟ آنها را درک می‌کنم چون زرق و برق این کار زیاد است اما خوب است بدانند که این زرق و برق‌ها باد هواست و به جایی و چیزی بند نیست. سینما و بازیگری یک فریب لذت‌بخش است. شما را چیزی نشان می‌دهد که شاید نباشید. خیلی‌ها فقط به عشق شهرت می‌آیند که بعد از مدتی دردسرهایش بیشتر از لذتش است و بعضی‌ها هم به هوای ثروت می‌آیند که باید گفت سخت در اشتباه هستند.

ایرانی به معنای واقعی

یادم هست در فیلم «آدم‌برفی» نقش آدمی را داشتم که به شدت روی ایرانی بودنش تعصب داشت. من هم همین طور هستم و اصلا نمی‌فهمم چرا می‌گویند عبدی از ایران رفته است؛ آن هم در حالی که بعد از خرید خانه‌ام در ترکیه و گذراندن چنددوره دیالیز برای بیماری‌ام، مدام به بهانه‌های مختلف کار داشته و در برنامه‌های مختلف داخل کشور حضور داشته‌ام. برای من جذابیتی ندارد که در این سن و سال از کشورم بروم و بگویم ایرانی نیستم. 

پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

اکبر عبدی و دخترش

بیم و امیدهای پدرانه

برای من بسیار مهم است که آینده فرزندم چه می‌شود. هر پدری دلش می‌خواهد بهترین‌ها را برای فرزند خود فراهم کند. بخشی از این ماجرا برمی‌گردد به اینکه بخشی از آرزوهای من در کودکی و نوجوانی برآورده نشده است. شرایط همیشه اثرگذار است. من اگر الان سعی می‌کنم پول دربیاورم برای این است که آینده فرزندم به درستی تامین شود. من هم ترس‌های خودم را در مورد فرزندم دارم و دلم می‌خواهد او راحت زندگی کند و سلامت و شاد باشد.

احترام به بزرگ‌ترها

وقتی در کارهایی می‌بینم که به چه راحتی یک سری از چهره‌های نسل جدید اصلا احترامی برای قدیمی‌ها قائل نیستند یا احترام لازم برای پیشکسوت‌ها را نمی‌گذارند بسیار ناراحت می‌شوم. من در «اجاره‌نشین‌ها» که بازی می‌کردم جلوی بزرگان این عرصه دست و پایم را گم می‌کردم و حتی رویم نمی‌شد راحت مقابلشان بازی کنم.

 پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

بیوگرافی اکبر عبدی :

اکبر عبدی (زاده ۴ شهریور ۱۳۳۹، تهران) از بازیگران سینما و تلویزیون ایران و دارنده نشان درجه یک فرهنگ و هنر می‌باشد. وی بیشتر در نقش‌های کمدی بازی می‌کند و فیزیک بدنی خاصی دارد و صورت وی، امکان گریم شدید و ساختن چهره‌های گوناگون، مانند نوجوانان و زنان را به وی می‌دهد. اکبر عبدی از هنرجویان مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما بوده است.

اکبر عبدی از پدر و مادری اردبیلی در سال ۱۳۳۹ در محله نازی‌آباد تهران زاده شد و از سال ۱۳۵۸ با دریافت مدرک دیپلم با نمایش‌های آماتوری فعالیت هنری‌اش را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۶۲ به تلویزیون رفت و تاکنون به نقش‌آفرینی در موضوعات مختلفی می‌پردازد. عبدی را بیشتر به خاطر بازی‌های کمدی و طنز می‌شناسند. وی اصالتاً اهل روستای آقاباقر اردبیل است؛ و در هشتم دی ماه ۱۳۹۴ کلید طلایی اردبیل به ایشان تقدیم شد.

 پدر اکبر عبدی در گذشت / اکبر عبدی از بیم و امیدهای پدرانه اش گفت !

از بازی‌های به یادماندنی او می‌توان به فیلم‌های هنرپیشه (محسن مخملباف) و آدم برفی(داود میرباقری) اشاره کرد. اکبر عبدی نیمه دوم دهه هفتاد را در سکوت سینمایی سپری کرد و تا حدودی از محبوبیت و شهرت او کاسته شد. بازی او در چند فیلم کمدی در اواخر دهه هفتاد هم خیلی مورد توجه واقع نشد و با وجود اینکه در سال ۱۳۸۰ و در جشنواره بیستم فیلم فجر برای بازی در فیلم نان و عشق و موتور هزار نامزد جایزه شد، اما بسیاری معتقدند که او از دوران اوج خود، یعنی زمانی که از مشهورترین و پولسازترین بازیگران ایران بود، فاصله گرفته است.

پدر اکبر عبدی ، عباسعلی عبدی ، 25 بهمن 1394 شمسی درگذشت .

باشگاه خبرنگاران - مجله زندگی ایده آل - صبحانه

گرداوری و تنظیم : پرشین وی

اخبار مرتبط:

اکبر عبدی با ظاهر جدیدش در ترکیه از دلایل مهاجرتش از ایران گفت و سکوتش را شکست + فیلم

خاطره متفاوت اکبر عبدی با کلمه بی ادبی در آن به صورت زنده پخش شد ! + عکس و فیلم

آخرین وضعیت عمومی اکبر عبدی / برخورد جالب اکبر عبدی با سایر بیماران و پرسنل بیمارستان + تصاویر

خبرساز شدن بی سابقه اکبر عبدی در ترکیه/ ستاره بی چون و چرای کمدی سینما از ایران رفت + عکس

اکبر عبدی در گریم های زنانه و جنجالی اش +عکس

توضیح اکبر عبدی درباره توهین اش به اعراب + عکس

نخستین تصاویر از رسوایی2 ،اکبر عبدی، سحر قریشی و شریفی‌نیا در «رسوایی2»

گاف های عجیب اکبر عبدی در برنامه های زنده از شوخی با رئیس جمهور تا مثلث های عشقی ! + تصاویر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار