تبلیغات

زارعي: رفتن بشار اسد در مذاکرات آستانه جايي ندارد

زارعي: رفتن بشار اسد در مذاکرات آستانه جايي ندارد

ميزان/ يک کارشناس مسائل غرب آسيا با اشاره به برگزاري نشست آستانه و گفتگوهاي سوري – سوري، همنشيني معارضان سوري با دولت سوريه را نشانه پذيرفتن دولت برشمرد.

سعدالله زارعي در گفت و گو با ميزان، با تاکيد بر اينکه گفتگوهاي آستانه قزاقستان بر مبناي آتش بس و پيدا کردن راه حل براي رسيدن به چارچوب سياسي و آينده همکاري اروپا با دولت است، اظهار داشت: وقتي که گروه هاي مي آيند کنار دولت مي نشينند يعني اصل دولت سوريه را پذيرفته اند.

اين کارشناس مسائل غرب آسيا با بيان اينکه گفتگوها بايد به سمتي برود که ترتيبات و چارچوب کابينه آينده را مشخص کند، تاکيد کرد: ماندن يا نماندن بشار اسد نيز جزو مذاکرات نيست.

وي با تاکيد بر اينکه مذاکرات آستانه، مذاکرات سوري – سوري است، گفت: در اين مذاکرات دو طرف دولت و بخشي از معارضين مسلح سوريه شرکت خواهند کرد و کشورهايي که درواقع در مسکو مقدمات اين گفتگو ها را آماده کرده اند به منظور اعتبار بخشي حضور پيدا مي کنند.

زارعي با اشاره به حضور جانبي ايران، روسيه ، ترکيه و آمريکا در مذاکرات آستانه اظهار داشت: اين کشورها در اصل توافق، نقشي ندارند بلکه به عنوان پشتيبانان کساني که در مذاکرات هستند عمل مي کنند وبه نوعي توافقاتي را که در آستانه انجام مي شود اعتبار بخشي مي کنند.

اين کارشناس مسائل غرب آسيا با بيان اينکه نمي توان نقش جداگانه اي را براي اين 4 کشور در نظر گرفت، خاطر نشان کرد: حضور دي ميستورا هم دقيقاَ مانند نقش اين 4 کشور است.

زارعي با تأکيد بر اينکه نقش آمريکا با سه کشورديگر که به لحاظ جغرافيايي به سوريه نزديک تر هستند، هيچ تفاوتي ندارد، بيان داشت: علت اين امر اين است که مذاکرات سوري – سوري است و بين اين 4 کشور صورت نمي گيرد.

وي تصريح کرد: چون اصل مذاکرات سوري – سوري است بنابر اين کشور خارجي نمي تواند دخالت مستقيم کند وحضور کشورهاي خارجي صرفاَ به معناي پشتگرمي به گفتگوها واعتبار بخشي به نتايج آن است.

براساس گزارش ميزان، مذاکرات هيئت هاي نمايندگان دولت سوريه و گروههاي مسلح مخالف امروز (دوشنبه) با حضور هفت هيئت از جمله ايران، روسيه و ترکيه به عنوان بانيان نشست سوري-سوري در پايتخت قزاقستان گشايش مي يابد.

مذاکرات دو روزه در هتل ريکسوس که با حضور هيات هاي دولت سوريه و مخالفان، سازمان ملل و همچنين سفير آمريکا در قزاقستان، برگزار مي شود، تقويت و پايداري آتش بس برقرار شده از 10دي ماه و همچنين راهکارهاي رسيدن به حل سياسي بحران اين کشور است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ميزان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.