تبلیغات

کوله پشتي/ نکاتي براي در راه نماندن

کوله پشتي/ نکاتي براي در راه نماندن

برترين ها/ اجاره ماشين در آفريقاي جنوبي يک ضرورت است. نه تنها به خاطر اينکه ارزان تر از وسايل نقليه محلي است، بلکه به خاطر اينکه اختيار عمل دست خودتان است و مي توانيد آزادانه هر زمان هرکجا که خواستيد برويد. بعضي ها ممکن است نگران اجاره کردن ماشين در کشوري باشند که بالاترين آمار جرم در دنيا را دارد. با اين حال، ما به مدت ۵ هفته در جاده هاي اين کشور رانندگي کرديم و اين کار را به همه توصيه مي کنيم. 
در اينجا به تشريح نکاتي که براي حفظ امنيت در جاده هاي آفريقاي جنوبي لازم است مي پردازيم:
1-باک را پر نگه داريد. هميشه مراقب درجه بنزين باشيد و هرجا پمپ بنزين ديد باک را پر کنيد. يک بار بنزين ما رو به اتمام بود و فکر مي کرديم به زودي به پمپ بنزين برسيم اما بسيار دورتر از جايي بود که تصور مي کرديم. اگر دوست نداريد اينجا وسط جاده بمانيد هميشه حواس تان به ميزان بنزين باشد. چرا که بنزين تمام کردن تبعاتي دارد و ممکن است شما را در جايي از جاه و راه گرفتار کند که هيچ انساني تا کيلومترها دورتر به چشم نخورد و از لحاظ امنيت نيز در پايين ترين سطحي قرار داشته باشد که حتي فکر کردن به آن کاري سخت باشد چه برسد به قرار گرفتن در آن شرايط.
2-ماشين قديمي بهتر است. نبايد در آفريقاي جنوبي خيلي زرق و برق دار و شيک به نظر برسيد. ماشين زيبا مساوي است با پول. اگر قرار باشد بين بي ام و و شورولت يکي را انتخاب کنيد، سوار شورولت شويد. ماشين لوکس و گران قيمت شما را شاخص و پررنگ کرده و دزدان را به ربودن اتومبيل شما بيش از پيش تشويق مي کند.
3-هيچهايکر ها را سوار نکنيد و به خاطر کسي توقف نکنيد. خيلي از افراد محلي اين حرف را به ما زدند. دزدي هاي زيادي از اين طريق در اينجا اتفاق مي افتد. کسي در جاده تظاهر مي کند که ماشينش خراب شده و نياز به کمک دارد به محض اينکه بايستيد دوستانش بيرون مي آيند و ماشين شما را مي دزدند يا به شما دستبرد مي زنند. براي هيچ کس نايستيد. متاسفانه بايد بگوييم در جاده هاي آفريقاي جنوبي حس دلسوزي و کمک به هم نوع را بايد کنار بگذاريد، چرا که ممکن است اين برانگيخته شدن احساسات براي شما بسيار گران تمام شود.

4-درب ها را قفل کنيد. هميشه حتي در حين رانندگي هم درب هاي ماشين را قفل کنيد. ممکن است وقتي پشت چراغ قرمز ايستاده ايد يا به يک تابلو توقف رسيده ايد مورد دستبرد قرار بگيريد يا ماشن تان را بدزدند.
5-شب ها رانندگي نکنيد. محاسبه کنيد چقدر زمان مي برد که به مقصد برسيد و زودتر راه بيافتيد تا پيش از تاريکي به مقصد برسيد. جاده هاي آفريقاي جنوبي در شب خطرناک هستند. به دليل سرقت هاي زياد ماشين بر طبق قانون شما مي توانيد از چراغ هاي قرمز در شب عبور کنيد. کمي زود بيدار شدن و به هنگام روشني رانندگي کردن بسيار بهتر از اين است که در هنگاک تاريکي شي در جاده هاي آفريقاي جنوبي ماشين برانيد.
6-مراقب چاله ها باشيد! جاده هاي اصلي و بزرگراه ها در آفريقاي جنوبي واقعاً خوب اند. اما وقتي از جاده هاي اصلي به سمت شهرها و روستاهاي کوچک تر مي رويد، راه کاملاً خراب است. گودال ها مانند دره شده اند و جاده هيچ شانه اي ندارد و مردم در جاده راه مي روند و گاهي چاره اي به غير از رفتن در چاله نداريد. به طوريکه ما تجربه افتادن ماشين مان را در اين چاله هاي بزرگ داريم.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: برترين ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.