تبلیغات

ترين ها/ زيباترين مناظر را در اين مناطق گردشگري آفريقاي جنوبي ببينيد

ترين ها/ زيباترين مناظر را در اين مناطق گردشگري آفريقاي جنوبي ببينيد

برترين ها/ آفريقاي جنوبي کشوري است پر از تنوع که تجربه‌ هاي بي نظير بسياري را به گردشگران عرضه مي کند. چه شما قصد يک مسافرت خانوادگي را داشته باشيد و چه بخواهيد به تنهايي کوله گردي کنيد، آفريقاي جنوبي مي تواند براي هر کسي سرگرم کننده باشد. اين کشور با شهرهايي پر رونق و مناظري بکر همچون کيپ تاون(Cape Town ) و ژوهانسبورگ(Johannesburg) و روستاهاي ديدني، توانسته خودش را به عنوان يکي از بهترين مقاصد گردشگردي عنوان کند.

با ماشين به اتوبان کوهستان چمپ من(Chapman’s Peak Drive) برويد
اتوبان چمپ من پيک درايو يا معروف به چپيز (chappies) در ميان مردم بومي، يک بزرگراه پيچ در پيچ است که در پايين ساحل اقيانوس اطلس در امتداد راس جنوب غربي شمال آفريقا بين نوردهوک (Noordhoek ) و هاوت بي ( Hout Bay) قرار گرفته است. اين اتوبان يک جاده ۹ کيلومتري با ۱۱۴ پيچ و ۵۹۳ متر خط ساحلي صخره اي است و از نظر بسياري، بهترين جاده کنار دريا در جهان است. اين مسير يک منظره ۱۸۰ درجه اي از يک چشم انداز باورنکردني به دست مي دهد که تضاد زيبايي با کوه‌ هايي سربرافراشته با صخره‌ هاي سرازير به دريا ايجاد کرده است. فرقي نمي کند که تنها سفر مي کنيد يا با خانواده، در اين مسير مکان‌ هاي بسياري براي توقف و پيک نيک وجود دارد. در طول راه ، سه محل اصلي پيک نيک و ۴۵ نقطه توقف با ميزهاي کوچک براي نشستن و استراحت در سمت هاوت بي وجود دارد. ماشين نداريد؟ ناراحت نباشيد، شما مي توانيد اين منطقه را با پياده روي کردن به صورت کوه نوردي در پياده روهاي کوهستاني متعدد موجود در پناهگاه طبيعي سيلورماين( Silvermine) و پارک ملي کيپ پنسيلوانيا (Cape Peninsula) ببينيد. ارزش دارد که نصف روز يا حتي تمام روز براي اينجا وقت بگذاريد. اگر در اواخر زمستان (زمستان آفريقاي جنوبي ) به اينجا سفر کنيد، حتي ممکن است چند نهنگ شکار جنوبي ببينيد. يادتان نرود که در يکي از دهکده هاي کوچک توقف کنيد تا از فروشنده هاي محلي سوغاتي يا از يک رستوران محلي غذاي تازه بخريد.

به تماشاي نهنگ ها در کيپ غربي برويد
آفريقاي جنوبي مکاني عالي در جهان براي ديدن نهنگ ها است؛ از آنجايي که مهاجرت ‌هاي سالانه نهنگ شکار جنوبي و نهنگ گوژپشت و همين طور دسته هاي دلفين در اينجا رخ مي دهد. هر ساله در ماه ژوئن، نهنگ هاي شکار جنوبي از قطب جنوب به اقليم گرم تر آفريقاي جنوبي مهاجرت مي کنند. بهترين زمان ديدن نهنگ ها در امتداد ساحل جنوبي کيپ، ماه ژوئن تا ماه نوامبر است. فصل زايمان در ماه ژولاي و آگوست است، اما نهنگ ها در سپتامبر و اکتبر قابل رويت هستند. بهترين مناطق براي يافتن اين موجودات باشکوه از دورينگ باي (Doringbaai) تا ساحل سنت لوسيا ((St. Lucia مي باشد. اگر در کيپ تاون هستيد، اغلب امکان ديدن آنها در جاده کنار ساحل فالس بي (False Bay ) وجود دارد . هرمانوس (Hermanus) در واکر بي (Walker Bay) بهترين چشم انداز ها را از روي زمين در تمام دنيا به شما ارائه مي کند. مسير را در امتداد صخره ‌ها دنبال کنيد و در آنجا مي توانيد در فاصله بيست متري نهنگ ‌هاي مهاجر قرار بگيريد.

در ساحل تخته سنگ ها با پنگوئن ها شنا کنيد
مکاني مشهور به "ساحل تخته‌ سنگ" (Boulder’s Beach) در شهر سيمون (Simon) که با ماشين ۳۵ دقيقه از کيپ ‌تاون فاصله دارد، قرار دارد که زيستگاه بيش از ۲۰۰ پنگوئن در معرض انقراض آفريقاي جنوبي است. قدمت تخته ‌سنگ ‌هاي منحصربه فرد که در امتداد ساحل ماسه‌ اي پراکنده ‌اند، به ۴۵۰ ميليون سال مي ‌رسد. اينجا ناحيه حفاظت ‌شده دريايي است، بنابراين پول حق الورود به اين پارک و تماشاي پنگوئن ‌ها را آماده کنيد. اين تخته‌ سنگ ‌هاي بزرگ ساحل را امن کرده ‌اند و بنابراين ساحلي بسيار مناسب براي همراه آوردن بچه‌ هاست. هنوز جاهاي زيادي وجود دارد که بايد به آنجا برويد! پس مسير چوبي‌ که از درون آشيانه و محل جفت ‌گيري پنگوئن ‌ها مي‌گذرد، طي کنيد. همه‌ روزه بازديدکنندگان زيادي به اينجا رفت‌ و آمد مي‌کنند و بنابراين پنگوئن ‌ها از مردم نمي ‌ترسند، اما به آن‌ ها احترام بگذاريد و آن‌ ها برنداريد يا لمس نکنيد چون گاز مي‌ گيرند. پنگوئن‌ ها با شما در درون آب شنا مي‌ کنند و در ساحل پرسه مي‌ زنند؛ باور نمي‌ کنيد که اين ‌قدر به شما نزديک شوند. قطعاً فرزندان تان روزي فراموش ‌نشدني را پشت سر خواهند گذاشت.

از روت گاردن (Garden Route) بازديد کنيد
روت گاردن از ساحل جنوب شرقي آفريقاي جنوبي، از خليج موسل (Mossel Bay) در کيپ غربي تا روستاي رودخانه استورمز (Storms River) در مرز کيپ شرقي پايين تر از بزرگراه ساحلي N2 امتداد دارد. اين مسير جاده‌ اي محبوب ‌ترين جاذبه گردشگري آفريقاي جنوبي است و در اين کشور منحصربه‌ فرد است. اين جاده، يکي از ويژگي هاي نمادين آفريقاي جنوبي است که همه نوع منظره ‌اي دارد. بهترين مناظر را مي ‌توانيد در نقاط راز آميز کنار جاده ببينيد که مخصوص نگه‌ داشتن و عکس گرفتن هستند. شهري که جاده از درون آن مي ‌گذرد، پيشينه ‌اي غني از مردمان بدوي و داستان فيل‌ هايي دارد که قرن ‌ها پيش کوه‌ هاي کوتنيکوا (Outeniqua) و ساحل کوشورن (Oudtshoorn) را طي کردند. اين نام بنابر اکوسيستم، پوشش گياهي و سلسله هاي بزرگ گياهان گل ‌دار، خليج‌ هاي مجزا، درياچه ‌ها و تالاب‌ هاي غني آن اقتباس ‌شده است. راه در امتداد سواحل اقيانوس و از ميان کوهستان‌ هاي سبز و روح ‌بخش و شهرهاي کوچک شگفت ‌انگيز که دست جهان توسعه ‌يافته به آن‌ ها نرسيده است، مي‌گذرد. چشمان تان را هميشه بازکنيد تا وال ‌هاي کوهان ‌دار، دلفين ‌هاي پوزه دار و دلفين ‌هاي عادي و حتي وال ‌هاي آدم ‌خوار که اغلب به ساحل و به ‌ويژه خليج پلتنبرگ (Plettenberg Bay) مي ‌آيند را ببينيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: برترين ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.