تبلیغات

کامپيوتر هاي گيمينگ در رکود بازار کامپيوتر در حال رشد هستند

کامپيوتر هاي گيمينگ در رکود بازار کامپيوتر در حال رشد هستند

وين فون/ بازار کامپيوترهاي شخصي سال ها است که از دوران طلايي خود دور شده، چرا که گوشي هاي هوشمند تبديل به مرکز توجه مشتريان معمولي شده اند و مي توانند بخش عمده نياز يک کاربر معمولي و غير متخصص را برآورده سازند. اما همچنان در برخي عرصه ها کامپيوتر ها بي رقيب هستند و گوشي هاي هوشمند در اين حوزه ها نمي توانند ورود کنند.

در بخش هاي تجاري، اداري، آموزشي، و دست آخر سرگرمي علي رغم رکود کلي بازار کامپيوترها ما همچنان شاهد توليد و عرضه محصولات قدرتمند و به روزي هستيم، و به عبارت ديگر اين حوزه ها هنوز عامل سود دهي سازندگان کامپيوترهاي شخصي هستند. در اين ميان بخش سرگرمي و گيمينگ سودآوري بيش تري نسبت به ساير حوزه هاي نامبرده دارد. نتايج تحقيقات موسسه Jon Peddie Research آمارهاي جالبي را در اين زمينه نشان مي دهد، براي مثال بر طبق تحقيقات اين موسسه بازار کامپيوترهاي گيمينگ در سال ۲۰۱۶ براي اولين بار از مرز ۳۰ ميليارد دلار عبور کرده است، رقم سرسام آوري که نشان از رشد اين بخش از صنعت کامپيوترها دارد. در حقيقت موسسه Jon Peddie Research پيش بيني کرده بود که بازار کامپيوترهاي گيمينگ در سال ۲۰۱۸ به رکورد ۳۰ ميليارد دلاري برسد، اما تقاضاي بالاي بازار و جهش اين بخش باعث شد تا اين رکورد دو سال زودتر رقم بخورد.

Jon Peddie اذعان داشته که بخش کامپيوترهاي پرچمدار دليل اصلي اين جهش بوده، چرا که توانسته به تنهايي ۱۳ ميليارد دلار پول را روانه جيب توليدکنندگان کند، رقمي که ۴۳% از سهم بازار امسال کامپيوترهاي شخصي را شامل مي شود. بازار ميان رده ها با رقم تقريبا ۱۰ ميليارد دلاري در رده دوم سودآوري قرار داشته و سرانجام بخش کامپيوترهاي پايين رده درآمد ۷ ميليارد دلاري را رقم زده است.

JPR بيان کرده که بخش آسيا اقيانوسيه به سبب کشش پايين کنسول ها در ميان خريداران بيش ترين ميزان رشد را تجربه کرده است، اما وقتي پاي سخت افزار هاي بالا رده و پرجمدار به ميان مي آيد اين منطقه اروپاي غربي و آمريکاي شمالي است که در صدر جدول خودنمايي مي کنند.

در اين گزارش ذکر شده:

به واسطه رواج فرهنگ پي سي گيمينگ، جمعيت بالا، و فقدان کشش بالاي کنسول ها در منطقه آسيا اقيانوسيه شاهد بالاترين ميزان رشد بازار در اين منطقه بوده ايم. رقمي که با رشد ۷% در سال ۲۰۱۶ به عدد حيرت آور ۱۱.۳ ميليارد دلار رسيده است. البته بايد توجه داشت در زمينه بازار کامپيوترهاي پرچمدار کشورهاي اروپاي غربي و آمريکاي شمالي در صدر قرار مي گيرند، ما از نظر درصد رشد خريد محصولات پرچمدار آمريکاي شمالي با رشد ۵.۷۸%، و اروپاي غربي با رشد ۶.۶۳% پايين تر از منطقه آسيا اقيانوسيه قرار مي گيرند که در زمينه افزايش رشد خريد کامپيوترهاي پرجمدار رشد ۹.۶۱ را تجربه کرده اند. با اين حال به علت اشتهاي بالاي کاربران غربي به پي سي گيمينگ و علاقه ديرينه آنها به خريد محصولات پرچمدار و گران قيمت، در مجموع هنوز هم بيش تر از آسيايي ها پول صرف کامپيوتر هاي پرچمدار مي کنند.
Ted Pollak از تحليل گران موسسه JPR در جمله اي اشاره کرده: مشتريان در سراسر دنيا به چندين علت همچنان از کامپيوترهاي گيمينگ استقبال مي کنند. در وهله اول حالت ارگونومي دسکتاپ ها به سبب ميزان فاصله به هنگام استفاده از مانيتورهاي HD و UHD جزييات بيش تري به معرض نمايش مي گذارد. از سوي ديگر موس و کيبورد ترکيبي خارق العاده را براي کنترل بازي در اختيار کاربر قرار مي دهند که بسياري اين ترکيب را به دسته هاي کنسولي ترجيح مي دهند. ديگر آنکه طراحان محصولات هزاران گزينه جهت شخصي سازي عملکرد و ظاهر دستگاه خود را ارايه مي کنند.

براي مثال ارايه سيستم هاي مختص رانندگي و پرواز و دسته هاي مخصوص، امکان بهره گيري از چندين نمايشگر همزمان، کارت هاي گرافيک وحشتناک قدرتمند، و از سوي ديگر طيف وسيعي از نوت بوک هاي گيمينگ، از کيس هاي گيمينگ گرفته تا نوت بوک هاي نازک و سبک، که بهره مند از خنک کننده مايع، نورپردازي، SSD، ميکروفون هاي مخصوص گيمينگ، کيبورد هاي مکانيکي، تقويت کننده هاي گرافيک نوت بوک، و سرانجام سازگاري لوازم جانبي XBOX با کامپيوترهاي گيمينگ همگي نمونه هايي از قدرت شخصي سازي و تنوع بيش تر پي سي گيمينگ در مقابل کنسول ها است، که باعث شده پي سي گيمر ها بيش از هميشه گزينه هاي متنوعي را در اختيار داشته باشند.

واضح است که بازار بازي و سرگرمي به واسطه نوآوري هاي جديد بخش پرچمداران بازار در حال خروش و غرش است. هم چنين سازندگان لپ تاپ ها در حال قرار دادن سخت افزار هاي رده بالاي گيمينگ در دل دستگاه هاي نازک هستند که اين امر احتمالا يکي از دلايل رشد روزافزون بازار سخت افزار هاي گيمينگ است. عامل ديگر اين رشد را بايد در کيفيت بالا و نوآوري هاي عرصه نمايشگرها پيدا کرد، و سرانجام واقعيت مجازي در سال هاي اتي با ارزان تر شدن هدست هاي واقعيت مجازي به تداوم اين رشد کمک خواهند کرد.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: وين فون

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.