تبلیغات

"پلاسکو" شیراز، بازار وکیل 

به گزارش افکارنیوز،

محمودرضا طالبان در نطق قبل از دستورخود در جلسه علنی اظهار داشت: حادثه اخیر تهران شوکی بود که بدنه مدیریت شهری پایتخت را لرزاند و زنگ خطری برای دیگر کلانشهرها بود.

وی با بیان اینکه  ساختمان پلاسکو امروز نماد ایثار و جانفشانی آتش‌نشانان شده است، گفت: به تصور من فرو ریختن این ساختمان بیش از هرچیز نمادِ در هم شکستگیِ، بی دقتی، بی مسئولیتی و حتی نبود انسجام و اتحاد نهادها، سازمان ها و متولیان و مردم است.

طالبان گفت: پلاسکوی 50 ساله می توانست با کمی تدبیر و دوراندیشی و کمی پای بندی به بایدها و نبایدهای شهرسازی، به شکلی دیگر و در نقشی مناسب‌تر به حیات خود ادامه دهد، حال آنکه از این ساختمان ها در اکثر شهرهای ایران کم نیست.

او گفت: شاید فراتر از اشخاص و افراد حقیقی و حقوقی، بی‌توجهی به تخصص‌گرایی در بدنه مدیریت شهری مهم‌ترین عامل آوار پلاسکو و حوادثی از این قبیل است؛ علی‌رغم اینکه تخصص، شاهرگ حیاتی مدیریت شهری به ویژه در کلانشهرهاست؛ امروز انتخاب و انتصاب‌های جناحی و برخوردهای سلیقه‌ای و به دور از ژرف‌اندیشی چنان در بخش‌هایی از ساختار مدیریت شهری رخنه کرده ‌که بروز اینگونه حوادث آنقدرها هم غیر‌قابل انتظار نیست.

نایب رئیس شورای شیراز گفت: تجهیزِ به موقع نهادهای متولیِ جلوگیری از بحران و پیش بینی تمهیدات ایمنی شهرها از ضرورت هایی است که به نظر می رسد از آن غافل شده‌ایم؛ امروز شهرداری‌ها علی‌رغم گستردگی و تعدد وظایف، هزینه‌های هنگفتی را در برخی زمینه ها متحمل می‌شوند که اساسا به دور از نقش و جایگاه و رسالت واقعی آنهاست؛ در حالی که با صرف همان هزینه در زمینه ایمن سازی شهری، همچنین خرید و تکمیل تجهیزات ضروری ایمنی، می‌توان از وقوع بسیاری حوادث تلخ و ناگوار جلوگیری کرد.

طالبان با بیان اینکه مثل حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند نباید به معنای فرار از مسئولیت باشد، وجود بناهای قدیمی در شیراز را مورد اشاره قرار داد که امکان دارد با بروز حادثه‌ای، فاجعه پلاسکو را تکرار کنند.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.