تبلیغات

جهان نما/ آلاسکا: سرزمين شگفتي هاي طبيعي

جهان نما/ آلاسکا: سرزمين شگفتي هاي طبيعي

لست سکند/ هرچند آلاسکا از نظر فيزيکي از مابقي خاک ايالات متحده جداست، اما در واقع يکي از زيباترين و شگفت انگيزترين بخش هاي آن به شمار مي رود. جدايي آلاسکا از باقي 49 ايالت به زيبايي و رازآميزي آن اضافه کرده و آن را به مکاني پرجاذبه براي مسافران بي باک و دوستداران طبيعت تبديل کرده است. در کنار بازديد از شهرهاي اصلي همچون انکريج Anchorage، مهم است که به دل طبيعت بزنيد و از جاذبه هاي طبيعي ديدن کنيد تا بتوانيد به چرايي محبوبيت زياد آلاسکا پي ببريد. بنابراين در سفر آتي خود، مطمئن شويد که موارد ارائه شده در اين مطلب را تا جاي ممکن در برنامه ي سفر خود مي گنجانيد.

10- پارک ملي Wrangell St. Elias
سه رشته کوه به نام هاي Chugach، Wrangell و St. Elias در منطقه اي که امروز با نام پادشاهي کوهستاني شمال آمريکا شناخته مي شود به هم مي رسند. در قلب اين پادشاهي شما با پارک ملي گسترده ي Wrangell St. Elias مواجه مي شويد که بزرگترين پارک ملي ايالات متحده است. در اين پارک تعداد زيادي مرکز اطلاعاتي گردشگري و ايستگاه هاي پارکباني وجود دارد، اما در عين حال به راحتي مي توانيد به مسيرهاي بکرتر قدم گذارده و دست به اکتشاف مسيرهاي پياده از روي يخچال هاي طبيعي بزنيد. همچنين امکان ماجراجويي و کمپينگ در طول شب نيز وجود دارد. شکار، ماهيگيري، دوچرخه سواري کوهستان و کاياک سواي از ديگر سرگرمي هايي هستند که در اين پارک در اختيار بازديدکنندگان قرار دارند.

9- انکريج Anchorage
هرچند انکريج پايتخت آلاسکا نيست، اما بزرگترين شهر اين ايالت به شمار مي رود. تقريبا نيمي از ساکنان آلاسکا در اين شهر يا اطراف آن زندگي مي کنند چرا که اين شهر به عنوان قلب اقتصادي آلاسکا به شمار مي رود. اين شهر تمام امکانات رفاهي و آسايش يک شهر بزرگ آمريکايي را دارا مي باشد و در عين حال تنها 30 دقيقه تا حيات وحش آلاسکا فاصله دارد. در انکريج شما مي توانيد اوقات خود را با بازديد از موزه ي تاريخ و هنر، مرکز حفاظت از حيات وحش يا مرکز ميراث بومي آلاسکا بگذرانيد. در ادامه از بزرگراه Seward به مرداب پاتر برويد و به تماشاي پرندگان بپردازيد يا اينکه مي توانيد در راستاي مسير ساحلي Tony Coastal پياده روي کنيد.

8- کچيکان Ketchikan
جنوبي ترين شهر آلاسکا کچيکان نام دارد که مقصدي زيبا بوده و از اين نظر که نقطه ي شروع بسياري از سفرهاي دريايي به سمت شمال است شناخته شده مي باشد. اين شهر در پاي کوه Deer واقع شده و جاذبه هاي زيادي در آن وجود دارد. در هنگام بازديد از اين شهر ممکن است بخواهيد از مرکز ميراث توتم Totem، موزه ي تاريخي تونگاس يا مرکز اکتشاف جنوب شرقي آلاسکا ديدن کنيد. جذاب ترين بخش مرکز شهر، خيابان تاريخي کريک Creek که تنها مسافت کوتاهي تا عرشه ي کشتي هاي کروز فاصله دارد. امروز اين خيابان محل اقامت طبقه ي اجتماعي آرامي است اما همچنان دلربايي جذاب تاريخي خود را حفظ نموده است. کچيکان مکاني براي ماجراجويي هاي فضاي باز است. براي انجام فعاليت هايي همچون ماهيگيري سالمون، پياده روي از ميان جنگل ملي تونگاس يا استفاده از زيپلاين در يک منطقه ي پر دار و درخت همواره تورهايي همراه با راهنما در اين شهر وجود دارند.

7- پارک ملي خليج يخچال هاي طبيعي Glacier Bay
اگر شما نيز از ديدن يخچال هاي طبيعي و شکوه آنها به هيجان مي آييد، پارک ملي خليج يخچال هاي طبيعي يکي از نقاط معروف در دنيا براي تحسين زيبايي آنها، انجام فعاليت هاي فضاي باز و تماشاي حيات وحش است. کاياک سواري يکي از راه هاي متداول براي چرخيدن در پارک و ديدن بيشتر جاذبه هاي طبيعي در آن واحد مي باشد. شما مي توانيد قايق کاياک را اجاره نموده يا با تورها همراه شويد. در خليج بارتلت، مسيرهاي مناسبي براي درنورديدن يخچال هاي طبيعي وجود دارند. در اين پارک ملي دو ناحيه وجود دارد که نسبت به ساير نقاط بازديد بيشتري داشته و عکس هاي زيادتري نيز از آنها گرفته شده است. اولين مورد Muir Inlet است که قايق هاي موتوري اجازه ي ورود به آن را ندارند و دومين ناحيه نيز يخچال طبيعي جان هاپکينز است.

6- هومر Homer
اگر علاقمند به ماجراجويي در دل طبيعت يا ماهيگيري هستيد، هومر را بايد حتما در برنامه ي سفر آلاسکايي خود بگنجانيد. هومر در شبه جزيره ي کناي Kenai قرار گرفته و به عنوان پايتخت ماهيگيري آلاسکا شناخته مي شود. همچنين هومر دروازه اي براي تعدادي از پارک هاي ملي ديگر نيز مي باشد. اگر در هومر باشيد مي توانيد در راستاي ساحل راه رفته، در مسير سواره ي اسکايلاين برانيد و از مناظر شگفت انگيز لذت برده يا حيات وحش پارک ايالت خليجي کچمک را نظاره گر باشيد که از آن جمله مي توان به بزهاي کوهستاني، عقاب هاي بي مو، شيرهاي دريايي، نهنگ هاي قوزدار و خرس هاي مشکي اشاره نمود. در هومر سفرهاي يک روزه براي شکار ماهي تالبوت بسيار محبوب هستند که در آنها رستوران هاي محلي ماهي صيد شده را براي شما طبخ مي کنند.

5- جونو Juneau
پايتخت آلاسکا جونو مي باشد که به عنوان بندر اصلي کشتي هاي کروز اين منطقه به شمار مي رود. در جونو جاذبه هاي متعددي وجود دارد که از آن جمله مي توان به موزه ي ايالتي آلاسکا، عمارت کنگره ايالتي و زيارتگاه آرام سن ترزا اشاره نمود. براي بدست آوردن ديدهاي عالي به اين شهر، سوار ترامواي Mount Roberts شده و در بالاترين نقطه وارد يکي از مسيرهاي متعدد کوهنوردي شويد که به شهر اشراف دارند. علاوه بر اين مي توانيد سري به خيابان Front و مغازه هاي سوغاتي فروشي آن بزنيد و در رستوران هايش طعم غذاهاي محلي را بچشيد.

4- يخچال طبيعي مندنهال Mendenhall
مندنهال يک يخچال طبيعي عظيم است که در فاصله ي کوتاهي تا جونو قرار گرفته و اينگونه به نظر مي رسد که در حال پيوستن به درياچه ي مجاور خود است. راه هاي مختلفي براي تجربه کردن اين يخچال طبيعي وجود دارد که از آن جمله مي توان سوار بر شاتل شده و تا جاي ممکن به آن نزديک شد يا اينکه براي تحسين ابعاد بزرگ اين يخچال پرواز با هليکوپر بر فراز آن را انتخاب نمود. بازديدکنندگان ورزشکار و متناسب همچنين مي توانند از مسير غربي اين يخچال بالا بروند که بسيار چالش برانگيز است اما در عين حال موقعيت هاي بينظيري را نيز براي عکاسي فراهم مي آورد. در طول بازديد خود بهتر است از مرکز گردشگري يخچال مندنهال نيز ديدن کنيد که علاوه بر برپايي نمايشگاه هايي در مورد اين پديده ي طبيعي شگفت انگيز، سکوهاي متعددي را نيز براي تماشاي آن ارائه مي دهد.

3- پارک ملي آب دره کناي Kenai Fjords
بازديد از اين پارک ملي شبيه به قدم گذاشتن در عصر يخبندان است. يخچال ها و صخره هاي يخي همچنان در اين منطقه وجود داشته و لبه ي اقيانوس را لمس مي کنند و در چنين حالتي ديد و منظرهاي شگفت انگيزي را ارائه مي دهند. نيمي از پارک پوشيده از يخ هايي است که تمام طول سال به همان شکل باقي مي مانند. در اين پارک همچنين آبدره هاي عميقي وجود دارند که مکان زندگي ايده آلي براي حيات وحش دريايي به شمار مي روند. شما مي توانيد در اين مکان، مهاجرت نهنگ و پايين آمدن پرندگان براي تغذيه از ماهي هاي موجود در آب را شاهد باشيد. به خاطر موقعيت يخ زده ي اين منطقه، بسياري از گردشگران بازديد از اين منطقه را از طريق تورهاي يک روزه انجام مي دهند، البته در اين پارک نيز امکانات اقامتي محدودي وجود دارد.

2- پارک ملي کاتماي Katmai
در ناحيه ي جنوب غربي آلاسکا، پارک ملي کاتماي قرار گرفته، مکاني زيبا و خيره کننده که به هومر و جزيره ي کودياک نزديک است. در مرکز اين پارک دره ي «ده هزار دود» قرار گرفته که پس از فوران آتشفشان نواروپتا Novarupta در سال 1912، همچنان جريان عظيمي از خاکستر در آن برقرار است. همچنين در پارک ملي کاتماي فرصت هاي شگفت انگيزي براي تماس نزديک با حيات وحش منطقه وجود دارد. در اين منطقه شما مي توانيد شاهد خرس هاي قهوه اي که از سالمون هاي محلي تغذيه مي کنند، باشيد. به دليل وفور قزل آلاي رنگين کمان و سالمون، ماهيگيري نيز يکي از سرگرمي هاي محبوب در اين پارک است.

1- پارک ملي دنالي Denali
يکي از مشهورترين و محبوب ترين مکان هايي که در آلاسکا مي توانيد بازديد کنيد پارک ملي دنالي است. اين پارک مکان قرارگيري قله ي برج مانند و نمادين کوه مک کينلي McKinley است که مرتفع ترين کوهستان کشور نيز مي باشد. پارک ملي دنالي منطقه اي حفاظت شده است که انواع متنوعي از حيات وحش را مي توان در آن مشاهده نمود. در حال راه رفتن از کنار رودخانه ي Savage مي توانيد حيواناتي همچون خرس، گوزن شمالي و گرگ را مشاهده کرده يا اينکه سکون درياچه ي Wonder را تحسين کنيد و يا از گذرگاه پلي کروم بالا برويد. براي کشف محيط طبيعي اين پارک مي توانيد از فعاليت هاي متنوعي همچون کوهنوردي، قايق راني در آبهاي خروشان و کمپينگ استفاده کنيد، در عين حال تورهايي با اتوبوس نيز وجود دارند که درجه ي ماجراجويي آنها کمتر است و مي توانند تجربه ي بازديد از اين پارک را تحت شرايط کنترل شده و ايمن تري در اختيار شما قرار دهد. در مرکز گردشگري دنالي همچنين نمايشگاه هاي آموزشي خوبي برگزار مي شود که مي توانند اطلاعات شما را نسبت به اين منطقه بالا ببرند.
 با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: لست سکند

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.