تبلیغات

اهمیت بیوتین برای بدن

کمبود بیوتین علائم کمبود بیوتین در بدن تشخیص کمبود بیوتین بیوتین یا ویتامین H

دریافت بیوتین نیز مانند دیگر ویتامین ها و املاح معدنی برای بدن لازم و ضروری است می خواهیم با علائم و نشانه های کاهش میزان بیوتین دربدن آشنا شویم چگونه می توانیم بیوتین مورد نیاز بدنمان را تامین کنیم چه موادغذایی در این زمینه به ما کمک خواهند کرد توصیه می شود هرگز به صورت خودسرانه ویتامین ها و مکمل های مختلف مصرف نکنید .

بیوتین یا ویتامین H یا ویتامین مو، ویتامینی است که استفاده همزمانش با زینک منجر به کاهش ریزش مو می شود و این ویتامین باعث تقویت ناخن ها نیز می شود. همین طور مصرف توام آن با کروم برای دیابتی ها خوب بوده و تا حدی گز گز شدن اندام ها را در افراد دیابتیک بهبود می بخشد. تاکنون هم تداخل خاصی در مصرف همزمان آن با داروهای دیگر گزارش نشده است. قرص بیوتین به صورت مکمل می باشد و برای کسانی که از کمبود آن رنج می برند تجویز می شود. بیوتین از طریق خوراکی جذب می شود، پس شامپو یا کرمی که بیوتین داشته باشد فایده ای برای جبران کمبود شما نخواهد داشت.

♦ چه کسانی احتمال کمبود بیوتین می توانند داشته باشند: خانم های باردار کسانی که رژیم سخت می گیرند سیگاری ها الکلی ها ♦ تجویز بیوتین در موارد زیر: ریزش مو شکستگی ناخن ها التهابات پوستی بچه ها دیابتی ها افسردگی متوسط

کمبود بیوتین علائم کمبود بیوتین در بدن تشخیص کمبود بیوتین بیوتین یا ویتامین H کمبود بیوتین علائم کمبود بیوتین در بدن تشخیص کمبود بیوتین بیوتین یا ویتامین H

Θ آزمایش خاصی برای تشخیص کمبود بیوتین وجود ندارد و نیاز به بیوتین را باید از روی علائم کمبود تشخیص داد. ♦ علائم کمبود بیوتین در بدن: نازک شدن مو حلقه قرمز دور چشم، بینی و دهان علائم عصبی مثل افسردگی حس خارش در بازوها و ران ها ♦ منابع بیوتین: جگر گل کلم موز سفیده تخم مرغ پخته

کمبود بیوتین علائم کمبود بیوتین در بدن تشخیص کمبود بیوتین بیوتین یا ویتامین H کمبود بیوتین علائم کمبود بیوتین در بدن تشخیص کمبود بیوتین بیوتین یا ویتامین H کمبود بیوتین علائم کمبود بیوتین در بدن تشخیص کمبود بیوتین بیوتین یا ویتامین H

⇐ نکته ای که در آخر باید به آن اشاره کنم این است که: مصرف هر نوع قرص ویتامینی و مکمل برای کسانی که کمبود ویتامین دارند باعث می شود موهای آن ها تایم بیشتری در فاز آناژن بمانند، یعنی طول مدت عمر مو روی سر افزایش پیدا می کند، ولی مصرف ویتامین برای آن ها که کمبود ویتامین اساسی ندارند مثل خوردن آب بی اثر می باشد.

به طور کلی اضافی ویتامین های گروه B از طریق ادرار دفع می شوند و ویتامین های دیگر مثل ویتامین های محلول در چربی در مصرف زیاد ضرر دارند، پس در مصرف ویتامین ها و مکمل ها خودسرانه و بدون مشورت پزشک عمل نکنید.

تهیه و تنظیم: ساناز مطلبی خامنه کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

منبع: دکتر سلام

لینک مرتبط: ویتامین B۱ و عوارض کمبود آن 

ارسال شده در 5 بهمن 1395 توسط خانم مطلبی با موضوع تغذیه

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.