تبلیغات

آيا بايد در امر ازدواج مخفي‌کاري کرد يا بهتر است همه بدانند؟

آيا بايد در امر ازدواج مخفي‌کاري کرد يا بهتر است همه بدانند؟

باشگاه خبرنگاران/ يا بايد در امر ازدواج مخفي‌کاري کرد و چنين عمل نيکي را در خفا و بي سر وصدا انجام داد يا اينکه بهتر است اين عمل خير را آنچنان انجام داد که همه بدانند و از همين رهگذر تبليغ و ترويج آن هم صورت گرفته باشد؟ پيامبر اکرم (صل الله عليه و آله) در اين رابطه کوتاه‌ترين بيان و حکيمانه‌ترين گفتار را ابلاغ کرده‌اند. ايشان فرموده‌اند:
«مراسم ازدواج را آشکار برگزار کنيد و خواستگاري را پنهان» (کنز العمال . ح44532)
مشخص است که حکمت اين حديث پيامبر اکرم اسلام در چيست و چنان که پيداست اشاره آن به بحث امکان در امر خواستگاري است که يا به وصلت ختم خواهد شد يا خير؛ و اگر به هر دليلي اين اتفاق رخ ندهد، پخش شدن خبر آن ممکن است به نفع طرفين نباشد اما ازدواج مسئله ديگري است و خوب است که طرفين، متاهل شدن‌‌شان را رسماً اعلام کنند تا همه بدانند و از سويي اين عمل نيک تبليغ هم بشود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.