تبلیغات

ابنيه/ موزه اي متفاوت در شهر مشهد، موزه نان

ابنيه/ موزه اي متفاوت در شهر مشهد، موزه نان

همگردي/ شهر مشهد به عنوان يکي از شهرهاي بزرگ و مسافر پذير ايران همواره جاذبه هاي خاص خود را داشته است و در اکثر مواقع سال مملوء از مسافر است. همواره يکي از تورهاي مسافرتي پر طرفدار آژانس هاي مسافرتي، تور مشهد مي باشد و مسافران بسياري براي زيارت و سياحت به اين شهر سفر مي کنند. در حال حاضر امکانات ويژه اي براي مسافران فراهم شده است و شهر مشهد داراي جذابيت هايي مي باشد که هر مسافري را به خود جذب مي کند. مشهد شهري مذهبي مي باشد که علاوه بر اينکه حرم امام هشتم شيعيان در آن قرار دارد داراي مکان هاي مذهبي، تفريحي و گردشگري نيز مي باشد. در مطالب قبلي درباره اکثر مکان هاي گردشگري مشهد توضيح داده ايم در اين متن نيز درباره يکي از موزه هاي مشهد مطالبي مختصر ارائه مي کنيم پس با ما همراه باشيد.

شهر مشهد داراي موزه هاي بسياري مي باشد که يکي از آن ها موزه نان است. اين موزه در سال هاي اخير تاسيس شد و اولين موزه با اين عنوان در ايران و حتي در خاورميانه مي باشد. حال با خود مي پرسيد که چرا اين موزه چنين نامي دارد؟ زيرا در اين موزه شيوه پخت نان به صورت قديمي و در سال هاي دور با قالبي نمايشي و به همراه مجسمه هايي به نمايش گذاشته شده است. اين موزه با معماري سنتي ايران ساخته شده است و در ساخت بناي آن از آجر ايراني، کاهگل، چوب و ... استفاده شده است و بازديد از اين موزه براي مسافران تور مشهد و ساير مسافران لذت بخش مي باشد. در حال حاضر اکثر نان هاي مصرفي به شيوه مدرن و ماشيني پخته مي شود و تعداد معدودي از نانوايي ها به شيوه سنتي نان مي پزند در اين موزه براي گسترش فرهنگ استفاده از نان هاي سنتي و پخت نان سنتي شيوه پخت نان به روش هاي قديمي و سنتي نمايش گذاشته شده است. کودکان و حتي جوانان امروزي با مشاهده اين موزه با پخت نان سنتي آشنا مي شوند. موزه نان شامل چندين بخش است، بخش هاي اصلي موزه، بخش آب، خاک، آتش و گالري عکس نان مي باشد. در فضاي بخش خاک مراحل کاشت و درو گندم نمايش داده شده است و در بخش آب چگونگي تبديل شدن گندم به آرد به وسيله آسياب آبي نمايش داده مي شود و در بخش آتش هم، انواع پخت انواع نان را. هر کدام از اين بخش ها به تنهايي جذابيت هاي خاص خود را دارد به طوري که در هر بخش مانکن هايي قرار دارد که بسيار طبيعي طراحي شده است و اين کارها را انجام داده اند. ديدن اين موزه زيبا خالي از لطف نيست ما به شما عزيزاني که به مشهد سفر مي کنيد پيشنهاد مي کنيم که حتما به اين موزه رفته و از اين موزه ديدن کنيد. بازديد اين موزه براي شما و فرزندان يا عزيزانتان مي تواند بسيار جذاب و لذت بخش مي باشد.منبع:

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.