تبلیغات

نژاد پیامبر اسلام چه بوده است؟ -آکا

آکاایران: آکا ایران نژاد پیامبر اسلام چه بوده است؟

پاسخ:

به گزارش آکاایران: اعراب، نژاد سامی بازماندگان "سام‏" پسر حضرت نوح پیغمبر بودند و زبان آن ها را شاخه‏ای از زبان سامی می‏دانند که بهترین زبان نژاد سامی است.

مورخان، قوم عرب را به دو دسته تقسیم کرده‏اند: عرب خالص که ساکن یمن بوده‏اند و به عرب قحطانی شهرت داشتند. تیره دیگر، عرب عدنانی بودند که در سرزمین تهامه، نجد، یمامه، حجاز، شام و عراق پراکنده شدند. (1)

عدنان نیای اعلای اینان که جد بیستم پیغمبر اسلام است، از نوادگان حضرت اسماعیل فرزند حضرت ابراهیم خلیل است.

حضرت اسماعیل در جوانی، با دختری از عرب اصیل قحطانی از قبیله "جرهم‏" ازدواج کرد. (2) معد فرزند عدنان چهار پسر به نام های: نزار، قضاعه، قنص و ایاد، داشت. قبائل مضر، ربیعه، انمار، خثعم، ثقیف، بجیله، قضاعه، تمیم، مزینه، خزاعه، اسلم، هذیل، طی، کلب، کنانه، خزیمه، و تیره‏هائی که از اینان منشعب گردیدند، به آنان می‏رسند. به اینان عرب مستعرب یا عرب اسماعیلی می‏گفتند. قبیله مشهور و محترم "قریش‏" نیز به آن ها می‏پیوستند.

پیامبر از قبیله بزرگ قریش و از تیره بنی هاشم بودند، نیاکان پیغمبر تا بیست و یک پشت‏شناخته شده‏اند. بدین گونه: عبدالله، عبدالمطلب، هاشم، عبد مناف، قصی، کلاب، مره، کعب، لؤی، غالب، فهر، مالک، نضر، کنانه، خزیمه، مدرکه، الیاس، مضر، نزار، معد، عدنان. (3)

پی نوشت ها:
1. عبدالمحمد آیتی، ترجمه تاریخ ابن خلدون، ج‏1، ص 15، مؤسسه مطالعات و تحقیقات فرهنگی، چاپ اول، 1363ش.
2. زرکلی، الأعلام قاموس تراجم لأشهر الرجال و النساء من العرب و المستعربین و المستشرقین، ج‏1، ص307، بیروت: دار العلم للملایین، چ هشتم، 1989.
3. علی دوانی، تاریخ اسلام از آغاز تا هجرت.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار