تبلیغات

جادوی رنگها: مجموعه تصاویری از مسجد نصیرالملک شیراز -آکا

آکاایران: مسجد نصیرالملک یکی از مساجد قدیمی شیراز است که شاید زیباترین مسجد شیراز باشد و تماشای آن با شیشه های رنگی، طاق های بلند و کاشی کاری های زیبایش، یکی از آرزوهای هر جهانگردی به حساب می آید. این بنا به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک که یکی از بزرگان سلسله قاجار بوده ساخته شده است. معماری آن کار محمد حسن معمار بوده و مدت ساخت آن حدود ۱۲ سال و از سال ۱۲۵۵ تا ۱۲۶۷ خورشیدی به طول انجامیده است.
مسجد نصیر الملک از نظر کاشیکاری و مقرنس کاری از زیباترین مساجد ایران است. مسجد دارای صحن وسیعی می باشد که در سمت شمال آن قرار دارد. در ورودی دارای طاق نمایی بزرگ استظ¬ که سقف آن با کاشی های رنگارنگ مزین گشته است.مسجد دارای دو شبستان شرقی و غربی است.

به گزارش آکاایران: مرمت، حفظ و نگهداری این بنای باشکوه و ارزشمند با رعایت استانداردهای بین المللی مرمت آثار تاریخی از سال‏ها پیش آغاز شده است.این مسجد دارای حیاط وسیع است که حوض بزرگ در وسط آن می باشد. در سمت شمال حیاط طاق مروارید، در سمت شرق شبستان با هفت ستون سنگی، در سمت جنوب دو گلدسته زیبا و در سمت غرب شبستان اصلی قرار دارد که دارای دریچه هایی با شیشه های رنگی است.

استفاده از رنگ آمیزی شیشه ها در طراحی داخلی معماری ایرانی و نیز در کلیساها و کنیسه بسیار معمول است. اما دیدن آنها در شگفت انگیزترین مسجد ایران، مسجد نصیرالملک که می توان آن را مسجد رنگها نامید، جلوه ای دیگر دارد. با هم مجموعه تصاویر ناب و بکر از این شاهکار معماری اسلامی ایرانی که توسط عکاس هنرمند رامین رحمانی نژاد ثبت شده اند را می بینیم.

مسجد رنگها شبستان اصلی طاق اسرار آمیز ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

طاق اصلی مسجد نصیرالملک

آرامش رنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy] در نور صبحگاهی ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

منتشر شده در ۱۴ فوریه ۲۰۱۵  در روزنامه “تایمز” – انگلستان

قوس رنگین کمان ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

طاق و سقف محراب

جادوی هماهنگی ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy] ستون رنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy] مسجد رنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

راه اصلی به محراب

در رویای زنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy] دیوار خدا ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy] مسجد رنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

شبستان اصلی

مسجد رنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

زن جوان در حال نماز خواندن در شبستان اصلی

مسجد رنگها، هارمونی رنگها,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

شبستان اصلی

مسجد رنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

سقف طاق اصلی

مسجد رنگها

,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

Panj-Kashi

پنجکاشی ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

سقف طاق اصلی

در ستایش رنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

محوطه مسجد نصیرالملک در شب

سقف رنگها ,مسجد رنگها,مسجد نصیرالملک شیراز,زیباترین مسجد جهان اسلام,[categoriy]

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار