تبلیغات

گوناگون/ ديو کوسه ها، شکارچيان مخوف

گوناگون/ ديو کوسه ها، شکارچيان مخوف

تابناک با تو/ گويي از سرزمين کابوس ها آمده اند. شارک گابلين يا ديو کوسه ها از نظر قدرت و سرعت آرواره ها بي نظير هستند و نمونه اي ندارند. اين کوسه ها تنها باقي مانده از تبار کوسه هاي ميتسورکورينا است که عمر آنها به ۱۲۵ ميليون سال مي رسد.
طول ديو کوسه ها معمولا بين سه تا چهار متر است و گاهي به شش متر هم مي رسد. به ندرت ديوکوسه ها ديده مي شوند، زيرا در ژرفاي تاريک اقيانوس ها و بيشتر در مناطقي همچون اقيانوس آرام مشرف بر کشور ژاپن، خليج مکزيک و اقيانوس اطلس زندگي مي کنند.
اين جانور پالس هاي الکتريکي طعمه ها را احساس مي کند و براي شکار به آنها نزديک مي شود. حرکت عضلات در موجودات دريايي جريان الکتريکي توليد مي کند. ديو کوسه ها قدرت فوق العاده اي براي حس کردن فعاليت الکتريکي موجودات درون اقيانوس دارند. اگر طعمه در شن هاي قعر اقيانوس پنهان شده باشند، آها جاي او را تشخيص داده و رصد مي کنند، بعد از اطمينان از مکان طعمه فک آن مانند يک سنگ پرتاب کن طعمه را به جلو هل مي دهد و سپس طعمه را در حرکتي منحصر به فرد شکار مي کند.
ديو کوسه ها از ماهي هاي استخواني، سخت پوستان و سرپايان مانند سپيداج تغذيه مي کنند. معمولا در عمقي بالغ بر ۱۰۰ متر شنا مي کنند. تاکنون حمله ي اين کوسه عليه انسان ها ثبت نشده است، اما حمله او به کابل هاي دريايي در عمق ۷۶ متر ثبت شده است، دليل اين موضوع فعاليت الکتريکي کابل هاي دريايي است که ديو کوسه ها را به سوي خود جذب مي کند.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تابناک با تو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.