تبلیغات

حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ هویت یکی از آتش نشانان شناسایی نشده است+ عکس

آواربرداری از حادثه پلاسکو در حالی وارد ششمین روز خود شد که امدادگران همچنان در تلاشند تا پیکر مفقودان و آتش‌نشانان شهید را از زیر خروارها خاک و آهن بیرون بکشند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، صبح روز پنج‌شنبه 30 دی امسال، ساختمان تجاری پلاسکو دچار حریق شد و حدود ساعت 11 همان روز بر اثر شدت آتش‌سوزی و انفجارهای صورت گرفته، فروریخت که بر اثر این حادثه، تعدادی از آتش‌نشانان زیر آوار گرفتار شدند.

در این گزارش می‌توانید مجموعه اخبار ششمین روز حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو را مشاهده کنید.

ملکی سخنگوی آتش نشانی گفت: همچنان خبری از خارج شدن پیکر زیر آوارماندگان نیست.(17:08)

تجهیزات داخل میدان برای آواربرداری جوابگو است(15:40)

ملکی در نشست خبری مراسم تشییع شهدای آتش نشان گفت: تجهیزات موجود در داخل میدان، جوابگو است البته سازمان های موازی برای امدادرسانی از لحظات اولیه پای کار بودند، چنانچه احساس نیاز شود، از دولت تجهیزات مورد نظر را درخواست می کنیم.

گیل ابادی مدیر روابط عمومی شهرداری تهران گفت: ۴۳۰خبرنگار، شب های اول و دوم در دمای زیر ۳ درجه با هماهنگی پلیس حادثه پلاسکو را پوشش خبری دادند.

وی افزود:  هزار نخاله و باطله از مجموعه پلاسکو جمع آوری شده است.

اعلام مفقودی از سوی 8 خانواده پلاسکو(15:09)

سردار قادر کریمی جانشین رئیس پلیس تهران در نشست خبری گفت: در مستنداتی که داریم، مردم  برای خروج از پلاسکو مقاومت می کردند که بالاخره موفق شدیم آن ها را تخلیه کنیم.

وی افزود: امیدواریم تا ساعات آینده قطعاتی از اجساد شهدای آتش نشان کشف شود.

سردار کریمی با بیان اینکه پلیس از دقایقی اولیه در کنار آتش نشانی حضور داشته و  برای تخلیه مردم در مجتمع فعالیت خود را آغاز کرد،گفت: تاكنون 8 خانواده كسبه پلاسكو اعلام مفقودی كردندو ٧٥ گاوصندوق از  پلاسكو كشف شده است كه ٥ عدد تحويل صاحبانشان شده است.

جانشین پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه تاکنون هویت سه تن از آتش‌نشانان جان‌فشان مشخص شده است، افزود: هنوز هویت یکی از عزیزان آتش‌نشانی شناسایی نشده است.

وی افزود: در ابتدای آتش سوزی بیش از ۵۰۰ نفر در طبقات مختلف حضور داشتند که با درخواست نیروهای آتشنشانی این افراد توسط پلیس از ساختمان خارج شدند.

تشییع پیکر شهدا روز پنجشنبه از دانشگاه تهران(15:06)

عبداللهی رئیس ستاد تشییع شهدای آتش‌نشانی در نشست خبری اظهار داشت: پیکر مطهر شهدا روز پنج شنبه ساعت 8:30 صبح از دانشگاه تهران تشییع خواهد شد.

وی افزود: روز شنبه مراسم بزرگداشتی برای شهدای آتش نشانان از ساعت 10 صبح تا 12 در مدرسه عالی شهید مطهری در میدان بهارستان برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد تشییع شهدای آتش نشانی گفت: در این مدت 7 پیکر کشف شده که 3 پیکر پیدا شده که 3 پیکر شهدا هستند و 4 نفر برای سایر شهروندان هستند .

وی افزود: تا روز پنجشنبه تلاش می كنيم پيكر مابقی را پيدا كنيم اما شرايط به گونه ای است كه حتی آهن آلات ذوب شده اند.

حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد+ عکس

ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: تاکنون 11 هزار تن از آوارهای ساختمان پلاسکو شامل آهن‌های شکسته، نخاله و سیمان از محل خارج شده و آتش‌نشان‌ها همچنان با دستگاه‌های هیدرولیکی در حال جست‌جوی پیکرهای مدفون شده هستند.(14:33)

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: گاوصندوق بانک تجارت از زیر آوار خارج شد.(14:16)

سقف طبقه منفی یک ساختمان پلاسکو برداشته شد و به علت آتش و احتمال بروز حادثه تمام خبرنگاران از محل خارج شدند.(13:44)

پاساژ فردوسی پس از 6روز تعطیلی بازگشایی شد. (12:34)

آتش همچنان زیر آوار شعله ور است(12:04)

با برداشته شدن آوار از قسمت های غربی ساختمان پلاسکو هنوز آتش شعله ور است و دود غلیظی در منطقه وجود دارد.

آتش نشانان هنوز مشغول خاموش کردن آتش هستند.

حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد+ عکس

پیدا شدن کپسول سالم و کلاه له شده یک آتش نشان(11:23)

احتمال وجود پیکر آتش نشانان در قسمت غربی بسیار زیاد است، تعداد قابل توجهی از آتش نشانان و امدادگران در این قسمت مستقر شده اند.

حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد+ عکس حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد+ عکس حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد+ عکس حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد+ عکس

دود آوارهای برجامانده از ساختمان پلاسکو همچنان در آسمان(10:47)

با گذشت 6 روز از حادثه ساختمان پلاسکو، حجم انبوهی از دود همچنان از آوارهای برجامانده از این ساختمان به آسمان بلند شده و فضای محل حادثه را دربرگرفته است.

حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد

روند آواربرداری همچنان ادامه دارد(09:53)

ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در ادامه روند آواربرداری از شب گذشته تاکنون چند دستگاه تنفسی، متعلقات و تجهیزات پیدا شد که محدوده مورد نظر با دقت بیشتری کندوکاو شد اما متأسفانه به هیچ پیکری دست نیافته ایم.

حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد

وی افزود: در ضلع جنوب شرقی به اتاق ترانس رسیدیم که با جستجوی کامل، متأسفانه در این بخش هم پیکری وجود نداشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تصریح کرد: تاکنون 70 درصد از ضایعات، نخاله ها و بتن از محل حادثه خارج شده است.

حادثه پلاسکو به روز ششم رسید/ آواربرداری و جستجو مفقودان و آتش نشانان شهید همچنان ادامه دارد

در حال تکمیل...

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.