تبلیغات

شولتز رقیب مرکل می‌شود

به گزارش افکارنیوز،

به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "زیگمار گابریل"، معاون مرکل و رئیس حزب سوسیال دموکرات از نامزدی برای صدر اعظمی آلمان انصراف می دهد و "مارتین شولتز"، رئیس سابق پارلمان اروپا را به عنوان رقیب مرکل برای این منظور پیشنهاد می دهد.

به گزارش خبرگزاری آلمان و بر اساس اطلاعات شرکت کنندگان در نشست فراکسیون حزب سوسیال دموکرات که امروز برگزار شد گابریل گفته است که مارتین شولتز باید همچنین رئیس حزب سوسیال دموکرات شود. چندی پیش نشریه دی سایت نیز گزارشی را در این باره منتشر کرده بود.

گابریل در توجیه این اقدام خود در گفتگو با هفته نامه "اشترن" اظها ر داشته است که اگر من حالا به عنوان نامزد صدر اعظمی وارد صحنه شوم شکست می خورم و همراه با من حزب سوسیال دموکرات هم شکست خواهد خورد. شولتز شانس انتخاب بسیار بهتری دارد.

وی همچنین تاکید کرد برای اینکه ما یک مبارزه انتخاباتی واقعا موفق را هدایت کنیم دو شرط اساسی وجود دارد یکی اینکه حزب باید به نامزد خود اعتماد داشته و پشت وی قرار گیرد و نامزد مورد نظر هم باید از صمیم قلب خواهان آن باشد. این دو شرط اساسی درباره من به اندازه کافی صدق نمی کند.

گابریل همچنین از دلایل شخصی برای این تصمیم گیری سخن گفت.

همچنین بر اساس گفته یکی از شرکت کنندگان در نشست امروز فراکسیون حزب سوسیال دموکرات، گابریل گفته است: همه نظر سنجی ها نشان می دهد که شهروندان هیچ علاقه ای به تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در آلمان ندارند. از این رو مارتین شولتز نامزد مناسبی است.

گابریل همچنین در گفتگو با اشترن گفته است که می خواهد از مسئولیت خود به عنوان وزیر اقتصاد آلمان کناره گیری کرده و بعد از تصدی سمت ریاست جمهوری توسط اشتاین مایر جانشین وی به عنوان وزیر امور خارجه آلمان شود.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.