تبلیغات

اقتدار ما برخاسته از قانون است

به گزارش افکارنیوز، حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه معاون اول دادستانی کل کشور با اشاره به اینکه "از سخت ترین کارها همین بحث عدالت است" اظهار داشت: یکی از شرایط شرعی و قانونی قاضی این است که عدالت را رعایت کند.  وی با ذکر روایتی از امام صادق (ع) که فرموده اند"بالاترین حسرت و اندوه آن است که کسانی عدالت را توصیف می کنند ولی در عمل با آن مخالفند"تصریح کرد: وقتی آیات و روایات و مطالب مندرج تحت عنوان عدالت را میبینیم به سختی و حساسیت کار قضاوت پی می بریم.  دادستان کل کشور افزود: از دستگاه قضایی و مجموعه دیوان عالی و دادستانی کل کشور که عالی ترین مرجع قضایی است انتظار می رود بگونه ای عمل کند که تاثیرگذاری اش روی بدنه و بخش های دیگر مشخص باشد. منتظری با اشاره به وظایف قانونی دادستانی کل کشور در مقام نظارت بر دادسراها و احقاق حقوق عمومی،عضویت دادستانی کل در شوراهای مختلف در کشور را تاثیرگذار دانست و تاکید کرد:تاثیرگذاری ما زمانی بیشتر است که در راستای انجام وظایف و تکالیف خود کوتاهی نکنیم و احساس خستگی و ملالت به ما دست ندهد. وی گفت: اقتدار ما برخاسته از قانون است و از این بستر و توانی که قانون در اختیار ما قرار داده باید به خوبی استفاده کنیم.

دادستان کل کشور تاکید کرد:وقتی ابزارهای قانونی در اختیار مدیران و مسئولان است باید از آن استفاده کنند و طبیعی است که در این راه عده ایسنگ اندازی و مانع تراشی کنند ولی این مدیران و مسئولان هستند که باید موانع رابردارند و یا آن را کاهش دهند.

منتظری در ادامه با تقدیر از زحمات و تلاش های ده ساله حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در جایگاه معاون اولی دادستانی کل کشور گفت:اززحمات بیش از یک دهه ای جناب آقای مرتضوی مقدم تقدیر و تشکر می کنیم و امیدواریم ایشان در ادامه مسیر خدمت رسانی خود موفق باشند. دادستان کل کشور سپس حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق را به عنوان معاون اول جدید دادستان کل کشور معرفی کرد و گفت: امبدواریم که حضور ایشان در دادستانی کل نیز موجب کارایی و تأثیرگذاری بیشتر این مجموعه شود.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.