تبلیغات

فراخواني صد هزار لپتاپ؛ مشکل باتري اين بار گريبانگير اچ پي شد

فراخواني صد هزار لپتاپ؛ مشکل باتري اين بار گريبانگير اچ پي شد

ديجياتو/ طبق خبري که توسط کميسيون ايمني محصولات مصرفي (CPSC) انتشار يافت، شرکت HP بيش از 100,000 باتري ليتيوم يوني را فرخوان کرده که در لپ تاپ هايش مورد استفاده قرار گرفته اند. HP پيش از اين در ماه ژوئن سال گذشته نيز 41,000 باتري را در آمريکا جمع آوري کرده بود.

بر اساس اظهارات CPSC، در باتري هاي مذکور احتمال بالا رفتن دما وجود دارد که مي تواند منجر به آتش سوزي يا سوختگي خطرناک شود.

گفتني است باتري هاي مورد اشاره همراه با لپ تاپ هاي اچ پي، کامپک، اچ پي پرو بوک، اچ پي انوي، پاويليون و کامپک پريساريويي بوده که از ماه مارچ 2013 تا اکتبر 2016 در سرتاسر جهان فروخته شده اند. لپ تاپ ها با برچسب قيمت هايي از 300 تا 1700 دلار به فروش رسيده اند اما بايد به اين نکته نيز اشاره کرد که باتري هاي معيوب به صورت جداگانه و با قيمت 50 تا 90 دلار هم فروخته شده اند.

کميسيون ايمني محصولات مصرفي بيان کرد:

کاربران مي بايست سريعاً استفاده از باتري هاي فراخوان شده را متوقف کرده، آنها را از لپتاپ خود جدا کنند و براي جايگزيني رايگان آن با HP تماس بگيرند.

لازم به ذکر است طبق اعلام يکي از سخنگويان کمپاني اچ پي، تعداد لپ تاپ هاي فروخته شده در بازه زماني مذکور که داراي باتري معيوب هستند، کمتر از 1 درصد است.

«اليوت کاي»، رئيس کميسيون CPSC در همين رابطه افزود:

نبايد شرايطي به وجود آيد که کاربران نسبت به گجت هايي که انرژي آنها از باتري تأمين مي شود، احساس نگراني داشته باشند. از همين رو مي بايست استانداردهاي ايمني باتري هاي ليتيوم يوني مورد استفاده در لوازم الکترونيکي مصرفي را تقويت کرده و همچنين از منابع جديد انرژي استقبال کنيم تا جايگزين اين گونه باتري ها شوند.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ديجياتو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.