تبلیغات

رموز زندگی بهتر با بیماری ام اس -آکا

1394/12/01

سایت خانواده ،مشاور خانوادهروانشناسی شخصیت

رموز زندگی بهتر با بیماری ام اس -آکارموز زندگی بهتر با بیماری ام اس , ام اس , بیماری ام اس ,رموز زندگی بهتر, زندگی بهتر,زندگی,رموز زندگی,راه هایی برای بهتر زندگی کردن با ام اس, زندگی کردن با ام اس,بیمار مبتلا به ام اس, مبتلا به ام اس,زندگی لذت بخش,بیماری ,بیماری التهابی,شرایط زندگی بیماران ام اس ,بیماری ms

آکاایران: رموز زندگی بهتر با بیماری ام اس

آکاایران: اسکلروز متعدد یا چند گانه یک بیماری التهابی است که در آن غلاف های میلین سلول های عصبی در مغز و نخاع دچار آسیب می شوند. ام اس طیف گسترده ای از علائم را شامل می شود که هر چند روی بیمار تاثیر می گذارند اما راه هایی برای زندگی لذت بخش تر در کنار این بیماری نیز وجود دارند.

خستگی: از هر ۵ بیمار مبتلا به ام اس، چهار نفر دچار علائم شدید خستگی هستند. برای برطرف کردن این علامت، درمانگرهای فیزیکی می توانند راه های صرفه جویی در انرژی را حین انجام فعالیت های روزانه نشان دهند.

مشکلات تعادل: احساس عدم تعادل یا سرگیجه از علامت های شایع ام اس است. برای بیماران استفاده منظم از عصا، بند، یا واکر میتواند از سقوط پیشگیری کند. تمرینات فیزیوتراپی نیز اختلالات حرکتی را تا حدی درمان می کند.

سفتی عضلانی: اسپاسم غیر ارادی عضلات را می توان در بیماران مدیریت کرد. جلوگیری از محرک هایی مانند هوای سرد، لباس یا کفش تنگ، دریافت ماساژ یا انجام تمرینات کششی با هدایت یک درمانگر فیزیکی، کاردرمانی، و برخی داروها می توانند این علامت ام اس را مدیریت کنند.

مشکلات راه رفتن: خستگی ناشی از ام اس می تواند منجر به مشکلات تعادل، بی حسی پا، سفتی عضلات و ضعف شود. همه این عوامل راه رفتن را دچار اختلال می کند. این بدان معنا نیست که بیمار باید در خانه بماند و از راه رفتن پرهیز کند. دستگاه های کمکی مانند صندلی چرخدار یا واکر می تواند همیشه همراه بیماران باشد. درمان های فیزیکی یا برخی داروها نیز مشکلات راه رفتن را بهبود بخشیده و سرعت راه رفتن را افزایش می دهد.

درد: ام اس می تواند منجر به انواع مختلف درد شود و این بستگی دارد که مشکلات عصبی در کجا ریشه کرده است. بهترین روش درمان درد را پزشک می تواند پیشنهاد دهد. غیر از داروهای ضد درد مخدر، بسته های سرد و یا گرم در کنار ماساژ، تمرینات تنفسی، و بیوفیدبک برای کاهش درد بیماران مفید است.

مشکلات مثانه: حداقل ۸۰ درصد بیماران مبتلا به ام اس دچار تکرر ادرار، میل ناگهانی برای رفتن به دستشویی و … هستند. برنامه ریزی برای نوشیدن مایعات یک یا دو ساعت قبل از خواب، محدود کردن مصرف کافئین و الکل و مصرف برخی داروهای تجویزی از سوی پزشک این مشکل را مدیریت می کند.

یبوست: مبتلایان به ام اس با یبوست نیز دست و پنجه نرم می کنند. مطمئن باشید که اگر به اندازه کافی مایعات بنوشید، یعنی روزانه حداقل شش تا هشت لیوان، در کنار استفاده از غذاهای غنی از فیبر، نان های سبوس دار، غلات، میوه های تازه و سبزیجات، می توانید این علامت را کنترل و مدیریت کنید. ورزش منظم نیز به بهبود حرکات روده در بیماران کمک می کند.

مشکلات حافظه: این مشکلات حداقل ۶۰ درصد مبتلایان به ام اس را درگیر می کند. یادداشت های روزانه، تکرار و بررسی اطلاعات اخیر برای کمک به حفظ آنها، ورزش های خاص برای بازسازی مهارت های حافظه و … از بدتر شدن مشکلات حافظه در بیماران پیشگیری می کند.

روانشناسی شخصیت -


فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار