تبلیغات

آيت الله علوي گرگاني: پيروي از ولي فقيه و علما باعث مي شود دشمن نتواند بر ما مسلط شود

آيت الله علوي گرگاني: پيروي از ولي فقيه و علما باعث مي شود دشمن نتواند بر ما مسلط شود

ايرنا/ آيت الله سيد محمدعلي علوي گرگاني از مراجع تقليد گفت: در صورتي که مردم از ولايت و علما دست برندارند و هميشه پشت سر آنها حرکت کنند، دشمنان نمي توانند بر ما مسلط شوند.

وي پنجشنبه شب در ديدار اعضاي ستاد بزرگداشت دهه بصيرت و ميثاق امت با ولايت افزود: دشمنان دنبال تضعيف مقام عظماي ولايت و مرجعيت هستند و اگر خداي ناکرده بتوانند بين مردم و علما فاصله ايجاد کنند به اهداف شوم خود خواهند رسيد.
آيت الله علوي گرگاني خطاب به اعضاي ستاد دهه بصيرت خاطرنشان کرد: بصيرت را در بين مردم حفظ کنيد و بايد در همه مراحل زندگي اجتماعي خود، پشت سر مقام عظماي ولايت و اين شخصيت بزرگ باشيد.
وي ادامه داد: اگر دشمن بين شما و علما فاصله ايجاد کند، خوشحال مي شود و بايد مراقب نقشه هاي شوم آنان باشيم.
آيت الله علوي گرگاني خاطرنشان کرد: قدرت ما در اين است که پشت سر پيشوا و رهبري باشيم، گاهي قلم يک رهبر و پيشوا تمام برنامه هاي دشمنان را زير و رو مي کند.
وي ادامه داد: به خاطر همين تاثيرگذاري هاست که دشمنان امروز مراجع و رهبري را هدف تبليغات خود قرار مي دهند.
آيت الله علوي گرگاني بيان داشت: دشمنان با خيال خام خود فکر مي کنند، مي توانند مرجعيت و رهبري را بکوبند، اما اگر مردم هوشيار بوده و جدا نشوند، آنها راه به جايي نمي برند.
وي همچنين گفت: خداوند مي فرمايند هيچ زمان عمل بنده خود را ضايع نمي کنم و خدمات فردي و جمعي نيز همه مورد عنايت خداوند است.
آيت الله علوي گرگاني خاطرنشان کرد: مردم ما در جبهه از همه هستي خود جدا شده و در راه خداوند، اسلام و انقلاب جانفشاني کردند و خداوند نيز مدال والاي شهادت و «أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقون» را به آنها تقديم کرده است.
وي گفت: بعد از 37 سال از پيروزي انقلاب اسلامي، قيام 19 دي مردم قم هنوز تازه است و چون حرکت هاي انقلابي ما براي خداوند بوده، عمل آنها ضايع نمي شود.
رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان قم نيز در اين ديدار گفت: روز 19 دي ماه سال جاري هزاران نفر از مردم قم به گنجايش حسينيه محل سخنراني رهبر معظم انقلاب، با ولي فقيه ديدار مي کنند.
نصرت الله لطفي اظهار داشت: عشق و ارادت مردم قم به رهبر معظم انقلاب باعث مي شود که هر سال کاروان هاي ما پاسخگوي همه متقاضيان ديدار با معظم له نباشد.
وي ادامه داد: بايد با تشکيل بانک اطلاعاتي، هر سال اولويت را به کساني دهيم که براي نخستين بار قصد ديدار با رهبر معظم انقلاب را دارند.
لطفي خاطرنشان کرد: حضرت امام راحل در اهميت قيام 19 دي فرمودند «قيام 19 دي بايد زنده و جاويد نگه داشته شود» و ديدار با رهبر معظم انقلاب بهترين فرصت براي يادآوري آن قيام خونين مي باشد.
وي گفت: ديدار مردم قم با رهبر فرزانه انقلاب هيچ زمان تعطيل نشده و براي هميشه استمرار دارد.
لطفي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: در سال جاري حماسه 9 دي در قم و سراسر کشور بسيار باشکوه تر از سال هاي گذشته برگزار شد.
قيام خونين 19 دي ماه 1356 مردم قم در واکنش به مقاله اهانت آميز روزنامه اطلاعات به قلم احمد رشيدي مطلق بود.
با انتشار اين مطالب اهانت آميز، مدرسان حوزه علميه قم دروس حوزه را در روز 18 دي تعطيل اعلام کردند و در اين روز، طلاب با تشکيل اجتماع بزرگي تظاهرات خود را به سوي منازل مراجع آغاز کردند و تعدادي از علما و مراجع قم در سخنراني هاي خود، به حمايت از امام و محکوميت اهانت به ساحت ايشان پرداختند. بازاريان قم با مشاهده حرکت حوزه علميه، تصميم به تعطيلي مغازه هاي خود در 19 دي گرفتند.
در اين روز ساواک و شهرباني به کمک نيروهاي کمکي از تهران وارد عمل شده و مردم بيگناه را به خاک و خون کشيدند.
از 9 دي تا 19 دي به عنوان دهه بصيرت و ميثاق امت با ولايت نامگذاري شده است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.