تبلیغات

۱۴ مورد که فقط بچه وسط خانواده مي‌داند!

۱۴ مورد که فقط بچه وسط خانواده مي‌داند!

بازده/ بچه وسط خانواده بودن مي‌تواند سخت باشد. ما کودک بامزه خانواده نمي‌شويم و نمي‌توانيم با هيچ چيزي کنار بياييم. اما بچه وسط خانواده بودن به اين معني نيست که ما کسل‌کننده هستيم؛ در حقيقت، واقعيت فراتر از اين است. بچه وسط غالباً قوي‌ترين بچه خانواده است. آنها خلاق، و جالب هستند و به خوبي با مشکلات کنار مي‌آيند- آنها در به اشتراک گذاشتن هر چيزي واقعاً مهارت دارند.
در اين‌جا به ۱۴ نکته اشاره شده است که بچه وسط آنها را مي‌داند.

۱. ما بچه وسط‌ها روشن فکر هستيم و دنيا را از چشم‌اندازهاي متفاوت مي‌بينيم
به عنوان بچه‌هاي خانواده، دنيا را هم از ديد خواهر و برادرها و هم از ديد خودمان مي‌بينيم، که به ما ياد دادند روشن‌فکر و قاطع باشيم.

۲. ما مسئول هستيم
برزگ‌ترين بچه خانواده اشتباهات اول را مرتکب مي‌شود و بچه وسط مي‌بيند چه اتفاقي ميفتد. اين به ما ياد داد که اعمال عواقبي در پي دارند، مسئول بودن مهم است.

۳. ما گهگاهي ناديده گرفته مي‌شديم
بچه وسط عادت کرده است که مورد توجه قرار نگيرد، زيرا آنها تحت الشعاع خواهر و برادرهاي‌شان قرار مي‌گيرند. اين يعني ما به اين‌که در کانون توجه قرار بگيريم، توجهي نمي‌کنيم و از تمرکز بر موفقيت‌ّهاي ديگران لذت مي‌بريم.

۴. ما از اين‌که سازگار هستيم خوشحاليم
خواهر و برادرهاي‌يمان هميشه در اين‌که چه بازي کنيم دعوا مي‌کردند، و به عنوان بچه وسط از ما انتظار مي‌رفت تصميم بگيريم، حتي اگر ما علاقه به بازي کردن نداشتيم. آن تنش‌ها به ما ياد داد آرام باشيم و سازگار بودن، ما را ساخت.

۵. ما ويژگي‌هاي‌مان شخصي‌مان را مي‌پذيريم
ما خواستيم به جاي اين‌که کنار بياييم، مقاومت کنيم- درست مانند خواهر و برادرهاي ديگرمان. خواهر و برادرهاي‌مان به ما ياد دادند که مقاومت کردن شما را بيش‌تر قابل توجه مي‌کند، پس ما تمام خصلت‌ها و ويژگي‌هاي شخصي‌مان را با آغوش باز مي‌پذيريم.

۶. ما بي‌طرف و منطقي هستيم
ما ديديم خواهر و برادرهاي بزرگترمان به خاطر چيزهايي کوچک مثلا رعايت نکردن قانون ساعت خاموشي تنبيه مي‌‌شدند و خواهر و برادرهاي کوچکترمان تقريبا با هر چيزي کنار مي‌آمدند. اين به ما حس قوي بي‌طرفي داد، و غالباً بچه وسط بي‌طرف‌ترين و معقول‌ترين فرزند خانواده است.

۷. ما هميشه تحسين نمي‌شديم
ما هميشه خواهر و برادر بزرگتري داشتيم که استانداردهاي مورد انتظار تعيين مي‌کرد، و خواهر و برادرهاي کوچکترمان تقريباً براي هر چيزي تحسين مي‌شدند. بچه وسط مجبور است با نقاط قوت و مهارت‌اش مورد تحسين قرار بگيرد و اين به ما مزيت سخت‌کوشي را ياد مي‌دهد.

۸. ما خصوصيات جالبي داريم
بچه وسط بايد براي جلب توجه والدين‌اش تلاش کند- و ساده‌ترين راه براي اين کار داشتن خصوصيات جالب است. ما هميشه حقايق جالب و داستان‌هاي سرگرم‌کننده براي گفتن داريم و ما بزرگسالان معاشرتي بزرگي هستيم.

۹. ما احساس مي‌کرديم کوچترها و بزرگترها بچه هستند
يک روز ما با خواهر و برادرهاي بزرگتر آرام‌مان در پارک بازي مي‌کنيم و روز ديگر با خواهر و برادر کوچکترمان موهاي عروسک باربي را شانه مي‌زديم.

۱۰. ما مذاکره‌کنندگان خوبي هستيم
بچه وسط کودک خانواده يا فرزند بالغ نيست، پس ما نتوانستيم براي به‌دست آوردن يک سري چيزها به بامزگي يا بلوغ‌مان تکيه کنيم. در عوض، ما مذاکره‌کنندگان ماهري شديم. اکنون ما در مشاجره خيلي خوب عمل مي‌کنيم، اما ما نيز مي‌دانيم کي صبور باشيم و کي عقب نشيني کنيم.

۱۱. ما مي‌دانيم چگونه براي چيزهايي که مي‌خواهيم بجنگيم
چيزي را به راحتي به بچه وسط خاتواده نمي‌دادند. ما براي اين‌که کنترل تلويزيون را دستمان بگيريم دعوا و مشاجره مي‌کرديم، و ما بزرگسالان قدرتمندي شديم که مي‌دانيم چگونه براي چيزي که مي‌خواهيم بجنگيم.

۱۲.ما مي‌توانيم از خودمان دفاع کنيم
بچه وسط هميشه بين دعواهاي خواهر و برادرها بوده است و غالبا خواهر و برادرهاي‌مان سعي مي‌کردند ما را مجبور کنند کنار برويم. اين به ما ياد داد در حالي‌که از خودمان دفاع مي‌کنيم، از مسائل فاصله بگيريم.

۱۳. ما ديپلماتيک هستيم
هر وقت که خواهر و برادرهاي ديگر دعوا مي‌کنند، فرزند وسط هميشه در بين آنها است تا در حل مشکل‌شان کمک کند. اکنون ما در برقراري صلح مهارت داريم- و خواهر و برادرهاي‌مان را به تشکر کردن وا مي‌داريم.

۱۴. ما مي‌دانيم چگونه به اشتراک بگذاريم
هر وقت بچه وسط اسباب بازي جديد مي‌خريد، هميشه خواهر و برادرهاي ديگر مصرانه مي‌خواستند با آن بازي کنند. ما آنها را به کوچکترها مي‌داديم، و ياد گرفتيم عشق را به اشتراک بگذاريم- به هر حال، همه چيز مادي نيست.منبع:

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.