تبلیغات

پاسخ وزير ارتباطات به منتقدان کم‌فروشي اينترنت

پاسخ وزير ارتباطات به منتقدان کم‌فروشي اينترنت

ايسنا/ وزير ارتباطات تاکيد دارد تنها مرجعي که مي‌تواند ميزان مصرف اينترنت مشترکان را به طور آنلاين بررسي کند، سازمان تنظيم مقررات است.

محمود واعظي در پاسخ به سوالي مبني بر اظهارات اخير رئيس سازمان حمايت مصرف کنندگان درباره احتمال کم‌فروشي اينترنت و تقلب اپراتورهاي موبايل اظهار کرد: نمي‌دانم که ايشان اين اطلاعات را از کجا آورده‌اند اما به نظر مي‌رسد اين صحبت‌ها از جانب هر فردي که مطرح شده، بدون مطالعه صورت گرفته است.

عضو کابينه دولت يازدهم همچنين عنوان کرد: تنها جايي که دسترسي دارد بررسي کند آيا اپراتورها کم‌فروشي مي‌کنند يا خير سازمان تنظيم مقررات ارتباطات راديويي است که اين سازمان حتي نرم‌افزاري به منظور بررسي در لحظه حجم مصرفي مشترکان طراحي کرده و براي استفاده کاربران برروي سايت خود قرار داده است.

واعظي همچنين اظهار کرد: آنهايي که مي‌گويند کم‌فروشي صورت مي‌گيرد بايد به اين نکته توجه داشته باشند که در گذشته مشترکان چند عکس و يا مطلب مکتوب را دانلود مي‌کردند و حجم اينترنت آنها براي مدت بيشتري دوام مي‌آورد اما اکنون همين که سه تا چهار فايل ويدئويي دانلود مي‌شود، چند برابر فايل‌هاي عکس و مکتوب حجم مصرف مي‌شود.

وي در عين حال تاکيد کرد: راهکار در اين حوزه آن است که آگاهي مردم افزايش يابد اما با اين وجود اگر همچنان مشترکي احساس مشکل کرد، سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات آمادگي رسيدگي فوري به اين موضوع را دارد.

چندي پيش رئيس سازمان حمايت در نشست خبري خود، اينگونه عنوان کرده بود که بر اساس شکايت هاي مردمي احتمال کم فروشي در اينترنت وجود داشته و از سوي ديگر ممکن است اپراتورهاي تلفن همراه به هنگام برقراري تماس تقلب هايي نيز داشته باشند.

محمود نوابي همچنين گفته بود: شکاياتي در زمينه کم‌فروشي اينترنت به سازمان رسيده و در حال بررسي آنها هستيم.

وي در عين حال از اپراتورهاي تلفن همراه نيز ياد کرده و اينگونه اظهار کرده بود که براي تماس تلفني با گوشي‌هاي تلفن همراه نيز گزارشاتي رسيده که بر اساس آنها احتمال تقلب يا تخلف اپراتورهاي تلفن همراه وجود دارد به گونه‌اي که مشتريان براي يک تماس دو بار بايد با تلفن همراه خود سعي کنند تا ارتباطي را برقرار کنند اما در مرحله نخست صدا به صورت يک طرفه شنيده مي‌شود و دقيقا چند ثانيه بعد از آن با تماس دوم مشکل تبادل صدا حل مي‌شود. اين مسئله نشان‌دهنده آنتن‌دهي يا مشکل در اين زمينه نيست و به نظر مي‌رسد تقلبي جديد صورت گرفته و با اين شيوه مشترکان دوبار هزينه مکالمه را پرداخت مي‌کنند.


مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.