تبلیغات

نشانه‌هاي تاثير "برجام" روي صنعت خودرو

نشانه‌هاي تاثير

خبرآنلاين/ برآوردهاي مراکز پژوهشي نشان مي‌دهد که توليد خودرو در سال جاري 25 درصد رشد خواهد داشت.

بيش از يک‌سال از اجراي برجام مي‌گذرد و در حال حاضر اين سوال براي بسياري مطرح است که دستاوردهاي آن در اقتصاد و صنعت کشور چه بوده است. در اين ميان، گزارش‌ها حاکي از آن است که صنعت خودرو کشور، يکي از بخش‌هاي تاثيرپذير از برجام بوده است.

آمار 8ماهه توليد خودرو نشان مي‌دهد که توليد خودرو در سال‌جاري رشد چشمگيري داشته؛ به‌طوري که توليد خودروهاي سواري از حدود 554 هزار دستگاه به 760 هزار دستگاه در 8 ماهه اول سال 1395 رسيده است. به‌طور کلي مجموع توليد خودرو در 8ماهه ابتداي سال‌جاري رشد 36 درصدي را تجربه کرده است.

به نظر مي‌رسد توافق هسته‌اي اثر خود را به آرامي روي صنعت خودرو گذاشته است. برخي از تحليلگران اقتصادي، افزايش توليد خودرو در ايران را به‌علت اثر مثبت برجام بر اقتصاد ايران مي‌دانند.

در اين ميان، اعمال تحريم‌ها در سال 1391 تاثير بسيار مخربي بر توليد اين محصولات داشته است؛ به‌طوري که توليد خودروهاي سواري از يک ميليون و 421 هزار دستگاه در سال 1390 به 788 هزار دستگاه در سال 1391 کاهش يافته و اين روند در سال 1392 نيز تداوم يافته است.
عملکرد 6ماهه 1395 سه شرکت اصلي توليدکننده خودرو (ايران‌خودرو، سايپا و پارس‌خودرو) نشان‌دهنده رشد 19.6 درصدي توليد است. پيش‌بيني هر يک از شرکت‌ها از توليد سال 1395 براساس گزارش‌هاي پيش‌بيني درآمد هر سهم براساس عملکرد 6ماهه شرکت‌ها نشان مي‌دهد اين شرکت‌ها مجموعا 22 درصد رشد براي توليد خودروهاي سواري در سال 1395 پيش‌بيني مي‌کنند.

برآوردهاي مرکز پژوهش‌هاي مجلس نشان مي‌دهد توليد خودرو در سال جاري 25 درصد رشد خواهد داشت.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: خبرآنلاين

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.