تبلیغات

مجموعه وزارت ارشاد به فتوای رهبری عمل نمی‌کنند

به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله محمد یزدی در ابتدای درس خارج فقه خود با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت: وزارت ارشاد در بحث موسیقی همیشه به فتوای مقام معظم رهبری اشاره می‌کند، اما آن‌ها به بخش خاصی از فتوا استناد می‌کنند درحالی‌که متن فرمایش رهبری این است که چون حلال و حرام مخلوط است و در حقیقت مثل ابزار مشترک است، بنابراین ترویج موسیقی جایز نیست.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین افزود: ترویج، یعنی کاری بکنیم که موسیقی در جامعه رواج پیدا کند و این قطعاً جایز نیست، تذکرات متعددی در این مورد داده‌شده، اما ظاهراً توجهی به این تذکرات نمی‌شود.

آیت‌الله یزدی با اشاره به عدم توجه به فتوای رهبر انقلاب و نیز برگزاری جشنواره و اهدای جوایز به اهالی موسیقی اظهار داشت: من شخص وزیر ارشاد را متهم نمی‌کنم، اما مجموعه وزارت ارشاد به فتوای رهبری عمل نمی‌کنند و به مبانی شرعی و نظرات رهبری توجه نمی‌کنند که این‌یک بحث است، اما تأثر من بیشتر به این خاطر است که در شرایطی که مردم تهران بلکه مردم کشور از حادثه پلاسکو غمگین و نگرانند در این شرایط تشکیلات وزارت ارشاد، برنامه می‌‌گذارد و به برندگان موسیقی جایزه می‌دهد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین تأکید کردند: توقع این بود که حداقل شرایط راکمی رعایت کنند، ملاحظه مردمی را بکنند که به خاطر مفقودین و قربانیان حادثه پلاسکو غمناک و مصیبت‌زده هستند، اما آن‌ها با خیال راحت جشن می‌گیرند و موسیقی راه می‌اندازند.

آیت‌الله یزدی در ادامه با اشاره به لزوم امربه‌معروف و نهی از منکر و تبیین حقایق برای جامعه اظهار داشت:  از مقام معظم رهبری سؤال کردم، ایشان فرمود قضایا را برای مردم تبیین کنید و آنچه را که وظیفه‌دارید برای مردم بگویید از این رو بدون ایجاد اختلاف، مسائل و حقایق را باید گفت.

ایشان در پایان ضمن تأکید مجدد بر اهمیت توجه به تذکرات رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام اظهار داشت: منکرات را وقتی آدم می‌بیند نباید در برابرش بی‌تفاوت باشد، حداقل باید گفت و منتقل کرد و این تذکرات بی‌تأثیر نیست، تا مسئولان مربوطه متوجه بشوند و رعایت ‌کنند تا خدای‌ناکرده خداوند متعال ما را به خاطر این بی‌توجهی عقاب نکند.

وی خاطرنشان کرد: چراکه در روایات عدیده داریم که اگر خداوند قدرتی به شما رساند و از این قدرت سوءاستفاده کردید بالاخره خدا مجازات می‌کند. بنابراین حالا که اسلام و حکومت اسلامی به دستمان آمده باید وظایفمان را به‌درستی بشناسیم.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.