تبلیغات

دلایل گرد و غبار این‌روزهای خوزستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان امروز اعلام کرد به دلیل ورزش باد شدید و طوفان، میزان آلودگی هوا در شهرهای خوزستان ناسالم گزارش شده است.

به گزارش ایسنا، در کانال تلگرامی معصومه ابتکار - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - با اشاره به این خبر آمده است: گرد و غبار از دو کانون خارجی و داخلی منشاء گرفته و آشفتگی وزش باد موجب فعال ساختن کانون گرد و غبار در جنوب شرقی استان خوزستان و نیز فعال شدن کانون‌های گرد و خاک در عراق شده است. کانون گرد و خاک جنوب شرقی خوزستان در محدوده شهرستان‌های هندیجان، رامشیر و ماهشهر واقع است.

در این مناطق که پس از شناسایی، در برنامه نهایی مقابله با گرد و غبار گنجانده شده‌اند، کار تثبیت خاک و نهال‌کاری از چند ماه پیش توسط سازمان جنگل‌ها مراتع آغاز شده که دو ماه قبل در آخرین سفرم به خوزستان از آن بازدید کردم و تلاش می‌کنیم با تامین اعتبارات بیشتر، گسترش یابند.

در مورد کانون‌های خارجی، متاسفانه به خاطر شرایط ناامن و جنگ‌زده عراق، امکان اجرا وجود ندارد؛ چنانچه در سوریه و عربستان هم مشکل داریم.

البته با پیگیری‌های ایران، قطعنامه تنظیم برنامه جهانی مقابله با گرد و غبار در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسیده و حتماً از آن طریق موضوع منشاء خارجی را دنبال می‌کنیم.

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی، این پدیده تا دوشنبه شش استان از جمله تهران را درگیر خواهد کرد.

انتهای پیام

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار