تبلیغات

گوگل مپس در اندرويد ميزان سختي پارک کردن در مقصد را اعلام مي‌کند

گوگل مپس در اندرويد ميزان سختي پارک کردن در مقصد را اعلام مي‌کند

گجت نيوز/ توسعه‌دهندگان سرويس نقشه يابي گوگل که با نام گوگل مپس (Google Maps) شناخته مي‌شود، سرانجام از قابليت جديدي که از مدت‌ها پيش وعده‌ي ارائه‌ي آن را داده بودند، رونمايي کردند. اين قابليت که تحت عنوان “parking difficulty” معرفي شده است، رانندگان را درباره‌ي وضعيت دشواري يا آساني پارک کردن خودرو در مقصدشان راهنمايي مي‌کند و اين موضوع را قبل از شروع حرکت به آنها اطلاع مي‌دهد.

در حال حاضر اين ويژگي پيشرفته تنها براي نسخه‌ي اندرويد اپليکيشن گوگل مپس قابل استفاده است و احتمالا در آينده براي کاربران ديگر پلتفرم‌ها نيز در دسترس قرار خواهد گرفت. با استفاده از اين قابليت، نرم افزار به شما اعلام مي‌کند که پارک کردن در مقصدي که براي خود تعيين کرده‌ايد، تا چه حد دشوار و يا آسان خواهد بود؛ بخشي از توضيح رسمي گوگل درباره‌ي اين قابليت که بر روي وبلاگ رسمي اين کمپاني منتشر شده است را مشاهده مي‌کنيد:

براي اين که متوجه شويد که امکان و وضعيت پارک کردن در مقصد تا چه حدي مي‌تواند سخت باشد، کافي است که ابتدا مقصد و مسير خود را مشخص کنيد و سپس در قسمت انتهايي و در محل قرارگيري کارت مسيرها، بر روي آيکون parking difficulty تپ کنيد [اين موضوع در تصوير زير نمايش داده شده است].

اپليکيشن گوگل مپس براي تشخيص اين موضوع که پارک کردن در محل مورد نظر شما در حال حاضر چه وضعيتي از لحاظ دشواري و آساني دارد، به طور هوشمند عمل کرده و فاکتورهاي مختلفي را براي رسيدن به يک نتيجه‌ي قابل اطمينان با هم ترکيب مي‌کند. درست مانند عملکرد قابليت Times که زمان شلوغ بودن و يا خلوت بودن مراکز خدماتي، رستوران ها و ساختمان‌هاي پرتردد را اعلام مي‌کند، قابليت تشخيص ميزان دشواري پارک نيز با ترکيب فاکتور‌هايي که از رفتارهاي ترافيکي کاربران در آن منطقه به دست آمده است، ميزان دشواري را در سه حالت limited ،medium و easy براي پارک داراي محدوديت، پارک نسبتا دشوار و پارک آسان قرار داده و به کاربر اعلام مي‌کند.

گفتني است که در حال حاضر اين قابليت گوگل مپس تنها براي کاربران داراي ديوايس‌هاي اندرويدي و در مکان‌هايي که در محدوده‌ي مترو‌ي شهرهاي San Francisco ،Seattle ،Miami, Atlanta ،Boston ،Charlotte ،Chicago ،Detroit ،Los Angeles ،Minneapolis/St. Paul ،New York City ،Orlando ، Philadelphia ،Pittsburgh ،San Diego ،St. Louis ،Tampa ،Washington ،DC ،Cleveland ،Dallas/Fort Worth ،Denver ،Houston ،Phoenix ،Portland و Sacramento در ايالات متحده‌ي آمريکا قابل استفاده است و احتمالا به زودي به کشورهاي ديگر در قاره‌ي اروپا و سپس ساير نقاط جهان گسترش خواهد يافت.


مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: گجت نيوز

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.