تبلیغات

تأخیر در پرداخت اقساط وام خرید تراکتور؛ کشاورز 78 ساله را راهی زندان کرد

به گزارش افکارنیوز،

«سلیمان ش.» پیرمرد 78ساله‌ای است که از روزگار جوانی به شغل اسلاف خود یعنی کشاورزی اشتغال داشت اما بعد از خشکسالی‌ سالی‌های اخیر و هزینه‌های بالای کشاورزی مدرنیزه، قادر نبود به‌شیوه سنتی کشاورزی کند.

او که بعد از فوت همسرش در یک تصادف رانندگی همواره در خانه فرزندانش زندگی می‌کرد و توان چندانی هم برای انجام کارهای سخت کشاورزی نداشت، تصمیم می‌گیرد از یکی از بانک‌ها با دریافت وامی معادل 35 میلیون تومان، یک دستگاه تراکتور بخرد و به‌روی زمین‌های زراعی قوم و خویشان و همشهریانش کار کند تا ضمن شانه خاکی کردن از خستگی ایام کهنسالی، محتاج لطف و محبت و گاه محنت فرزندانش در امور مالی نباشد.

اما مثل اینکه روزگار قصد نداشت در ایام پیری و فرتوتی به حاج سلیمان روی خوش نشان دهد زیرا چندی پس از خرید تراکتور، نه‌تنها کشاورزان روستای محل سکونت پیرمرد بلکه بیشتر کشاورزان منطقه به‌خاطر کمبود آب و خشکسالی، تغییر کاربری دادند یا با تبدیل زمین‌های زراعی به گلخانه، به تولید محصولات گلخانه‌ای پرداختند.

پیرمرد که برای پرداخت اقساط وام خرید تراکتور، روی کار بر زمین‌های مزروعی حساب کرده بود، مجبور به فروش تراکتور می‌شود و بخشی از اقساط وام را پرداخت می‌کند اما تأخیر در پرداخت مابقی قسط‌ها و دیرکرد بانکی کار را به جایی می‌رساند که بانک طلب‌کار شکایت می‌کند و حاج سلیمان 78ساله از دهم مهر امسال راهی زندان می‌شود.

این کشاورز 78ساله در حالی با بدهی 48 میلیون تومانی راهی زندان شده که با کمک ستاد دیه، بدهی او به 24 میلیون تومان کاهش یافته اما باز هم توان پرداخت بدهی باقی‌مانده را ندارد و در زندان به سر می‌برد.

هرچند اقدام بانک طلب‌کار در برخورد با این پیرمرد قانونی بوده اما انتظار می‌رود بانک‌ها در برخورد با همه بدهکاران از جمله بدهکاران کلان که معوقات چند هزار میلیاردی دارند و وام‌های بی‌حساب و کتاب بدون تضمین کافی دریافت کرده‌اند، این‌گونه اقدام کنند نه اینکه بنابر اعلام دستگاه قضایی برای پیگرد بدهکاران کلان و شکایت از آنها، پا پیش نگذارند.

علی‌ای‌حال، نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌‌گر ستاد دیه در آزادی این کشاورز پیرمرد و زندانیانی از این دست باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های این نهاد حمایتی از قرار 74/74 بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، 7777 بانک تجارت شعبه مرکزی، 8888 بانک صادرات شعبه مرکزی، 55555 بانک ملی و یا از طریق سامانه پرداخت تلفن همراه #7777*780* واریز کنند.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.