تبلیغات

مشاوره سلامت/ زخمهاي سوختگي را خودسرانه درمان نکنيم

مشاوره سلامت/ زخمهاي سوختگي را خودسرانه درمان نکنيم

ايرنا/ به گزارش از دبيرخانه کنگره ملي سوختگي، دکتر سيدحسن طاووسي اظهار کرد: بيشتر مردم در برخورد با سوختگي از درمان هاي قديمي استفاده مي کنند و به خود اجازه مي دهند که در روند درمان دخالت کنند و براي پوشش زخم سوختگي از پمادها يا خميرهاي دست ساز استفاده مي کنند.
وي افزود: در برخي موارد ممکن است زخم هاي ناشي از سوختگي اگر سطحي باشند با يک پانسمان ساده يا وازلين بهبود يابند اما در مورد زخم هاي وسيع تر و عمقي تر اين درمان ها جوابگو نيست و سبب افزايش مراجعات به مراکز درماني به دليل وخامت زخم سوختگي شود.
طاووسي ادامه داد: از اين رو، تلاش همه دست اندرکاران سلامت و به طور ويژه پزشکاني که در حوزه سوختگي فعاليت مي کنند، رسيدن به يک درمان استاندارد در سطح کشور است.
وي به برگزاري ششمين کنگره ملي سوختگي با شعار «يک کشور، يک درمان استاندارد سوختگي» اشاره کرد و گفت: در اين کنگره تلاش مي شود در مورد مسائل و مشکلاتي که در حوزه سوختگي وجود دارد، بحث و تبادل نظر شود.
طاووسي در مورد محورهاي اين کنگره اظهار کرد: درمان سوختگي حاد، سوختگي استنشاقي، سوختگي الکتريکي، جايگزين هاي پوست، مراقبت هاي ويژه در سوختگي، مراقبت زخم در سوختگي، مسائل روحي رواني بيماران سوخته، درمان عوارض سوختگي و نقش سازمان هاي خيريه در حمايت از بيماران سوخته ازجمله موضوعات مورد بحث در اين کنگره است.
وي گفت: اين کنگره توسط دانشگاه علوم پزشکي مشهد و همکاري مرکز تحقيقات سوختگي دانشگاه علوم پزشکي ايران و انجمن حمايت از بيماران سوخته برگزار مي شود و گروه هاي هدف را جراحان پلاستيک، جراحان سوختگي، جراحان عمومي، متخصصان پوست، بيهوشي، مراقبت هاي ويژه، پزشکان عمومي، پرستاران و تمام رشته هاي مرتبط تشکيل مي دهند.
ششمين کنگره ملي سوختگي در روزهاي چهارم و پنجم اسفندماه سال جاري برگزار مي شود.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.