تبلیغات

تزريق گاز UF6 به سانتريفيوژ پيشرفته IR8

تزريق گاز UF6  به سانتريفيوژ پيشرفته IR8

خراسان/ طبق اعلام سازمان انرژي اتمي کشورمان تزريق گاز UF6 به سانتريفيوژهاي پيشرفته IR8 انجام شده و هم اکنون اين ماشين در مرحله تست با گاز اورانيوم غني شده است . پيش از اين زارعان دستيار ويژه رييس سازمان انرژي اتمي کشورمان در گفتگو با خراسان خبر از اين اقدام راهبردي صنعت هسته اي در آينده اي بسيار نزديک داده بود و حالا با تحقق اين وعده مهم ، کشورمان توانسته عرصه جديدي از غني سازي را پيش روي خود ببيند. اين ماشين پيشرفته غني سازي که به طور کامل توسط متخصصان کشورمان و در چارچوب تعهدات ايران در بندهاي 32،38،39 و 63 و 53 برجام ساخته شده و تست گازدهي آن با گاز UF6 نيز با رمز مقدس يا ابالفضل العباس (ع) صورت گرفتهبيش از سه متر ارتفاع دارد و با قطري چند برابر سانتريفيوژ نسل اول ايران که هم اکنون کار غني سازي را براي کشورمان در نطنز انجام مي دهد مي تواند حدود بيست برابر سانتريفيوژ نسل يک ايران غني سازي داشته باشد.
اين ماشين با بيش از 20سو ظرفيت غني سازي به عنوان يک سانتريفيوژ راهبردي در کشورمان توان بازگشت پذيري جمهوري اسلامي ايران را به شدت بالا برده و مي تواند در صورت هرگونه نقض عهد طرف مقابل با قابليتهايي که دارد به سرعت ميزان ظرفيت غني سازي کشورمان را بالا ببرد.
با اين وجود و در چارچوب برجام ايران مي تواند تا 8ونيم سال پس از اجراي برجام زنجيره 30تايي از اين ماشين را توليد و تست کند و از سال دهم منعي براي توليد اين ماشين مطابق با برنامه غني سازي صنعتي خود ندارد ضمن اينکه استفاده از اين سانتريفيوژ به لحاظ اقتصادي نيز غني سازي را در کشور به صرفه مي سازد . اين ماشين برخلاف نمونه هاي اوليه سانتريفيوژهاي کشورمان ، کاملا بومي و بدون استفاده از فناوري ها يا نمونه هاي خارجي و بر اساس تلاش و دانش متخصصان ايراني در چارچوب برنامه تحقيق و توسعه صنعت هسته اي کشورمان ساخته شده که نشاني از شادابي و طراوت صنعت هسته اي در ايران پس از برجام است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: خراسان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.