تبلیغات

آسمان شب/ اتوبوسي به ماه

آسمان شب/ اتوبوسي به ماه

سيناپرس/ کارشناسان فضايي ادعا مي‌کنند که با روند موفقيت‌آميز دخالت بخش خصوصي در پژوهش‌هاي فضايي هيچ بعدي نيست که بتوانيم در دهه آينده ميلادي براي تعطيلات به ماه برويم.
اين روزها بازار شرکت‌هاي خصوصي فضايي در جهان داغ شده است. خصوصي سازي ماموريت‌هاي رايج فضايي که از يک دهه قبل آغاز شد، حالا دارد جواب مي‌دهد. اما هرجا بخش خصوصي وارد مي‌شود، علاوه براي ماموريت‌هاي رايج به در آمد‌زايي و کسب سود هم فکر مي‌کند. سفرهاي تفريحي به فضا يکي از اين راه‌هاي کسب درآمد براي شرکت‌هاي خصوصي است. طرح‌هاي مختلفي در جهان توسط اين شرکت‌ها و حتي سازمان‌ها فضايي کشورهايي همچون چين تعقيب دنبال مي‌شود. برآيند اين طرح‌ها کارشناسان فضايي را به اين نتيجه رسانده است، که تا يک دهه ديگر سفرهاي خصوصي نه تنها به فضا که به ماه رايج خواهد بود. به اين ترتيب شايد بخواهيد از همين حالا اتوبوسي در سفر به ماه رزرو کنيد.
در حال حاضر محققان موفق به ارائه يک طرح مفهومي از يک فضاپيماي جديد شدند که به ادعاي آنها روزي مي‌تواند گردشگران، لوازم و تجهيزات را در عرض دو روز به ماه ببرد.علاقمندان براي گذراندن اوقات فراغت خود در ماه بايد 10 ميليون دلار (8 ميليون پوند) پرداخت کنند.اين طرح مفهومي که Cycler نام گرفته براساس فناوري‌هايي که امروزه در دسترس هستند توسعه يافته و طراحان آن مدعي‌اند، زماني که ايمني آن ثابت شود حتي مي‌تواند مردم را به سيارک‌ها و مريخ ببرد.
Cycler زاييده افکار چارلز بمباردير از شرکت ايمجين‌اکتيو است که ماموريت آن الهام بخشيدن به نسل‌هاي آينده براي ساخت پويايي آينده است.به باور بمباردير، يک فضاپيما مانند Cycler مي‌تواند به عنوان يک نمونه اوليه ماژولار(بخش بخش) براي تست فناوري‌هاي متعدد در مقياس کوچک مورد استفاده قرار گيرد.اين مفهوم بر اساس فناوري‌هاي شرکتهايي مانند بيگلو و اسپيس ايکس طراحي شده است.
بدنه اصلي آن شامل ماژول‌هاي متورم شونده B330 بيگلو خواهد بود که به يکديگر متصل شده تا سه واگن فضايي را تشکيل دهند.هر واگن ميزبان چهار فضانورد بوده و قادر به حمل 12 مسافر است که در سفري شش روزه به اطراف ماه خواهند رفت.اين فضاپيما همچنين مي‌تواند به راهي براي توسعه صنعت گردشگري فضايي و سفر به فضا تبديل شود.اولين ماژول(بخش) B330 به عنوان خوابگاه خصوصي براي مسافران و ماژول وسط براي فعاليت هاي روزانه، سالن مشاهده و محلي براي غذاخوري استفاده مي‌شود.ماژول سوم براي ذخيره سازي و محلي براي خواب و استراحت خدمه مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
يک فضاي طولاني 30.5 متري که در پشت اين سه ماژول قرار گرفته و شکلي دم مانند را به آن داده است، محموله حمل شده به مدار توسط موشک را نگه داشته و امنيت آن را تامين مي‌کند.در نهايت اين کار به دليل هزينه پايين مي‌تواند يک راه خوب براي ايجاد شغل و توسعه صنعت فضا باشدبا کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: سيناپرس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.