تبلیغات

کشت های گلخانه ای باید متناسب با اقلیم توسعه یابد

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،محمود حجتی در سومین نشست ستاد عالی توسعه گلخانه ها تصریح کرد:با توجه به شرایط اقلیمی کشور و لزوم پایداری تولیدات کشاورزی و همچنین اشتغالزایی، ایجاد ارزش افزوده و ارگانیک بودن تولیدات، کشت های گلخانه ای در کشور باید گسترش یابد.

وی با بیان این که تجهیزات، توان مهندسی و تکنولوژی های لازم برای توسعه گلخانه ها در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد:با استفاده از دانش و تجربه گلخانه داران پیشرو و انتقال فناوری های نوین احداث گلخانه ها از کشورهای پیشرفته، گسترش کشت های گلخانه ای در کشور سرعت می یابد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش تولید محصولات کشاورزی در کشت های گلخانه ای در مقایسه با فضای باز تاکید کرد: همزمان با توسعه گلخانه ها باید در زمینه بازاریابی صادراتی این تولیدات برنامه ریزی و اقدام شود.

حجتی با تاکید بر این که گلخانه ها، متناسب با اقلیم و در مکان هایی که دسترسی به بازار و همچنین نیاز کمتری به سیستم های گرمایش نیاز دارد باید توسعه یابد،عنوان کرد:همان طور که سیستم های گرمایش با سوخت گازوئیل امروزه صرفه اقتصادی ندارد، در آینده ممکن است سیستم های با سوخت گاز هم اقتصادی نباشد بنابراین گلخانه ها باید در مکان هایی احداث شود که کمترین نیاز به سوخت را داشته باشد.

وی بر لزوم تسهیل جریان ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی به ویژه در توسعه گلخانه ها تاکید کرد و افزود:از سرمایه گذاری همه صاحبان سرمایه و صنایع برای توسعه کشت های گلخانه ای استقبال می کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: نظام اداری و اجرایی و همچنین نظام بانکی کشور برای تسهیل و چابک سازی فرآیندها در جلب سرمایه های مردمی باید انعطاف پذیر باشد.

در این نشست، مجری طرح توسعه گلخانه های وزارت جهاد کشاورزی نیز در گزارشی اعلام کرد: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه 1065 هکتار گلخانه در کشور ایجاد شده است.

انتهای پیام/

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.