تبلیغات

رژيم غذايي که سلامت استخوان هاي زنان را تقويت مي کند

رژيم غذايي که سلامت استخوان هاي زنان را تقويت مي کند

ستاره ها/ طبق يافته هاي مطالعاتي، رژيم غذايي ضدالتهابي که مملو از سبزيجات، ميوه، ماهي و غلات کامل سبوس دار است، مي تواند سلامت استخوان ها را تقويت کرده و از شکستگي استخوان در برخي زنان پيشگيري کند.محققان داده هاي مربوط به «سلامت زنان» را به منظور مقايسه سطح عوامل التهابي در رژيم غذايي و تاثير ميزان عوامل التهاب زا را بر تراکم استخوان و شکستگي ها بررسي کردند و دريافتند ارتباط جديدي بين غذا و سلامت استخوان ها وجود دارد.
زنان داراي رژيم غذايي کم التهاب در طول يک دوره ۶ ساله پيگيري در مقايسه با همسن و سال هاي خود با رژيم غذايي بيشترين التهاب، تراکم استخواني کمتري را از دست دادند.
همچنين يافته هاي محققان دانشگاه ايالتي اوهايو نشان مي دهد رژيم غذايي با التهاب پايين با خطر کمتر شکستگي لگن در بين زيرگروه اين مطالعه که زنان يائسه بالاي ۶۳ سال بود، همراه است.
تونيا اورکارد، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «يافته ها نشان مي دهد زنان داراي رژيم غذايي سرشار از چربي هاي مفيد، گياهان و غلات کامل از سلامت بالاي استخواني برخوردار هستند.»
وي در ادامه مي افزايد: «اين مسئله بيانگر اين موضوع است که در زنان با افزايش سن، رژيم غذايي سالم بر استخوان هايشان تاثير مي گذارد.»
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ستاره ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.