تبلیغات

نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور در انتخابات مجلس ، از مهنار افشار و نیکی کریمی تا مهتاب کرامتی + تصاویر

دو انتخابات بزرگ در روز جمعه پیش رو داریم، انتخاباتی که هنرمندان نیز هم پای مردم شروع به جمع آوری رأی کرده اند و به نفع کاندیداهای مورد تاییدشان دست به کار شده اند؛ اتفاقی که دمدمای انتخابات می افتد و تنور انتخابات را داغ می کند.

نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور در انتخابات مجلس

موضع بازیگران در انتخابات

دو انتخابات بزرگ در روز جمعه پیش رو داریم، انتخاباتی که هنرمندان نیز هم پای مردم شروع به جمع آوری رأی کرده اند و به نفع کاندیداهای مورد تاییدشان دست به کار شده اند؛ اتفاقی که دمدمای انتخابات می افتد و تنور انتخابات را داغ می کند. برخی از هنرمندان روی خواسته های فردی و هنرمندانه شان تاکید دارند و برخی دیگر درباره دلایل رأی دادن شان به صورت عمومی توضیح داده اند. هر کدام از هنرمندان اما به سبک و سیاق خود دست به کار شده اند. برخی ویدئوهایی را منتشر کرده اند در حمایت از فهرست مورد علاقه شان و برخی دیگر ترجیح داده اند به گفتگوهای مطبوعاتی دست بزنند. صفحات اینستاگرام و گروه های تلگرامی اما بیشترین تاثیر را در میزان دست به دست شدن نظرات هنرمندان دارند.

دو روز پیش، وقتی شبکه خبر درباره حال و هوای انتخابات در کشور گزارشی پخش کرد، در آن گزارش توضیح داد که جدال انتخاباتی در تهران و سایر شهرهای بزرگ پا گرفته است. این جدال در میان حرف های هنرمندان نیز به وضوح دیده می شود. آنها نیز از طرفدارانشان می خواهند تا به فهرست مورد تاییدشان رأی دهند.

نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

رخشان بنی اعتماد

رخشان بنی اعتماد یکی از هنرمندانی است که در این زمینه صحبت کرده است: «رأی دادن ما نه گفتن به انحصارطلبی است. از نمایندگان واقعی زنان حمایت می کنیم. فراموش نکنیم، با رأی به فهرست کامل 16 و 30 نفره پای صندوق رأی برویم.»

کارگردان فیلم های «خون بازی» و «گیلانه» و «قصه ها» از دلایلش نیز برای شرکت در انتخابات سخن گفته است: «هر رأی، نماد مطالب پاسخ نگرفته ملت است. پس ما رأی می دهیم. ما رأی می دهیم چون هستیم. با شرکت در انتخابات مانع می شویم که نمایندگان غیرواقعی به مجلس راه پیدا کنند.»

بحث شرکت در انتخابات یا عدم شرکت در انتخابات یکی از بحث های رایج در شبکه های اجتماعی است، به همین خاطر به نظر می رسد جمع پر تعدادی از هنرمندان، ترجیح داده اند لیست کاندیداهای مورد علاقه شان را منتشر کنند و از رأی دادن بنویسند: «من هم رأی می دهم.»، اسلوگانی است که آنها به اشتراک گذاشته اند.

 نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

ترانه علیدوستی

حمید فرخ نزاد، پیمان قاسم خانی، ترانه علیدوستی، الهام کردا، مهناز افشار، ریما رامین فر، مازیار میری و ... از این دست هنرمندان هستند. با این وجود از همین فهرست هم اگر بخواهیم مثال دیگری بیاوریم، باید به دومین پست اینستاگرامی ترانه علیدوستی اشاره کنیم که با انتشار متنی از یکی از روزنامه نگاران، تاکید کرده است که حتما در انتخابات شرکت می کند.

هنرمندان دیگری نیز در این میان دلایل خود را برای شرکت در انتخابات به زبان آورده اند. نخستین کسی که تنور انتخابات را میان هنرمندان داغ کرد و گفته هایش در زمینه شرت در انتخابات دست به دست می چرخید، رضا کیانیان بود. گفته های کیانیان، زودتر از دیگر هنرمندان در اینستاگرام و گروه های تلگرامی منتشر شد.

او در صفحه شخصی اش نوشت: «رأی ما در انتخابات مجلس شورای اسلامی تاثیرگذار است.» او در پست خود تلاش کرد تا به کسانی که دلایلی برای رأی ندادن به زبان می آورند، پاسخ هایی جامع و کامل بدهد. سعی کرده است از زبان مردم استفاده کند و در این میان دلایل خویش برای شرکت در انتخابات را نیز به زبان آورده است.

 نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

رضا کیانیان

این جمله ها را بخوانید: «اگر معتقدیم جامعه نیازمند آزادی افکار و به رسمیت شناختن حقوق همگان است، در انتخابات اعلام حضور کنیم تا هر فکر و اندیشه به اندازه وزنش عرض اندام کند. بی تفاوتی، معنایی جز فرار از مسئولیت و سپردن اختیار به غیر ندارد.» اینها نیز جملاتی است که حسین پاکدل نوشته و از شرکت در انتخابات پیش رو حمایت کرده است.

نوع دیگری از این جملات را امیرمهدی ژوله در صفحه اینستاگرامش نوشته است. نویسنده طنزپرداز با اشاره به برنامه ای که این روزها گل کرده است، توضیح می دهد: «از آنها نباشید که با رأی ندادن باعث می شوند آدم هایی نالایق به جاهای مهم راه یابند.»

نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

حسین پاکدل و همسرش

یکی از هنرمندانی که در زمینه انتخاباتت صحبت کرده و دلایلش را به صورت کامل توضیح داده، فرشته طائرپور است: «جریان های متعدد و مختلفی تلاش می کنند تا امثال من رأی ندهند. من به سهم خود اجازه نمی دهم کسی یا جریانی حق رأی دادن را از من سلب کند. حتما با ذکر «یا محول الحول و الاحوال» به پای صندوق رأی خواهم رفت و تمام و کمال به دو لیست 30 و 16 نفره رأی خواهم داد.»

اما پست اینستاگرامی و انتشار متن در گروه های تلگرامی، تنها راه اظهار نظر هنرمندان برای شرکت در انتخابات نبوده است. مجید مظفری، بازیگر سینما و مدیر کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر، با انتشار یک ویدئو به حمایت از کاندیداهای مورد علاقه اش پرداخته است. او در این ویدئو می گوید: «سلام، سلام بر ایرانیان پاک و پاک نیت، سربلند همچون دماوند و جاری همچون ارس! می دانید برای چه می خواهیم رأی بدهیم؟ من که می دانم، شما هم حتما می دانید؛ برای ایرانی سربلند.»

نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

مجید مظفری

مهناز افشار تازگی ها بیشتر از آن که در اینستاگرام فعال باشد، نظرهای شخصی اش را از طریق توئیتر به اشتراک می گذارد که در نوع خودش هنرمندی پیش رو به حساب می آید. او پس از حمایت از فهرست مورد علاقه اش، نوشته است: «امیدوارم آنچه که نباید نشود.» با این وجود، آنچه این پیام توئیتری را متفاوت می کند، هشتگی است که مهناز افشار انتخاب کرده، هشتگی با عنوان «دعوا ندارم». بازیگر سینمای ایران با این هشتگ به طرفدارانش عنوان کرده که حق ابراز عقیده را برای خودش در نظر گرفته و دلیلی برای مجادله نمی بیند چون به نظر می رسد برخی از افراد نیز آماده اند تا هنرمندانی که مردم را به دعوت به شرکت در انتخابات کرده اند، آزار دهند و با آنها بحث های بی راه می کنند، بحث هایی که البته معمولا بی جواب می ماند.

احمد مسجدجامعی هر چند جزو جامعه هنرمندان حساب نمی شود اما یکی از کسانی است که هنرمندان برایش احترام زیادی قائل هستند و حرفش را می پذیرند. عضو شورای شهر تهران و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفته است: «بیش از همه ضرورت مشارکت فعال در انتخابات را حس می کنیم. به واقع هیچ کس نیست رأی ندهد. رأی ندادن هم نوعی رأی دادن به کسانی است که این چندصدایی را نمی پسندند و ما که برای بهبود وضعیت جامعه تلاش مشترک و تاریخی داریم و برای پیشرفت ایران کوشش می کنیم، برای سربلندی فرهنگ مان تلاش مشترکی می کنیم. طبعا باید در این مقطع حساس بیش از همیشه در انتخابات ورود پیدا کنیم و دیگران را هم تشویق کنیم که در این انتخابات سرنوشت ساز شرکت کنند.»

نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

نیکی کریمی و مازیار میری نیز از هنرمندانی هستند که مردم را به شرکت فعالانه در انتخابات تشویق کرده اند. دلایل شان را خیلی کوتاه به زبان آورده اند و تاکید می کنند که رأی دادن راهی است برای رسیدن به ایرانی بهتر و آبادتر اما اگر بخواهیم از فعال ترین هنرمندان در این زمینه مثال بیاوریم، باید نام لیلی رشیدی را بنویسیم که با حضور در جمع انتخاباتی یکی از فهرست ها، حمایتش را اعلام کرد.

البته همیشه سه نفر از هنرمندان از شرکت مردم در انتخابات حمایت می کنند و این حمایت را به صورت علنی به زبان می آورند. تا به امروز لیلا حاتمی و علی مصفا به عنوان دو هنرمند همیشه در صحنه درباره انتخابات صحبتی نکرده اند اما نفر سوم، بهمن فرمان آرا، در روزهای پایانی بهمن ماه گفتگویی با روزنامه اعتماد انجام داد و در آن گفتگو توضیح داد: «ما یک حق انتخاب داریم و همین مهم است. من مخالف قهر کردن هستم، مخالف نادیده گرفتن این حق و رأی ندادن. قهر کردن و از ماجراها خود را بیرون کشیدن، ره حل یک جامعه سالم و دموکراسی خواه نیست.»

نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

نیکی کریمی

در ادامه این گزارش کوتاه آمده است: «برنده و بازنده انتخابات، برای بهمن فرمان آرا در رأی دادن و دغدغه ای به نام «انتخابات» چندان مهم نیست. مهم، استفاده از «رأی» است و این که از فرصت قانونی و حق شهروندی خود استفاده کند.»

آخرین لحظه های پیش از نوشتن این گزارش، حبیب رضایی نیز با انتشار یک ویدئو، از حضور در انتخابات سخن گفت: «من رأی می دهم تا بودنم خاصیتی داشته باشد. من رأی می دهم برای ماندن روی نقشه جغرافیا و ...»

 نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

لیلا حاتمی و علی مصفا

هنرمندانی که برای بهارستان تلاش می کنند

در میان کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، نام سه هنرمند نیز دیده می شود. محمود عزیزی،ابراهیم داروغه زاده و مهرداد فرید. این سه نفر در این مدت و از زمانی که برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند، در جمع های مختلفی از آینده انتخاباتی شان گفته اند.

مهرداد فرید گفته است: «اهالی فرهنگ و هنر ما سال هاست از فقدان نماینده ای که بتواند واقعا حقوق قانونی آنها را پیگیری کند، رنج برده اند و من اگر وارد مجلس شوم سعی خواهم کرد نماینده واقعی همین طیف باشم.»

 نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

از سوی دیگر محمود عزیزی نیز روز یکشنبه در جمع هنرمندان پیشکسوت گفته بود: «لازم است در این فرصت تاریخ ساز شرکت کنیم و همین انگیزه است و ایجاب می کند که در انتخابات حضور داشته باشیم.» او آرزو کرد جمعیت هنرمندان در خانه ملت برای احیای مطالبات هنرمندان حضور داشته باشند.

نظر حسین پاکدل برای شرکت در انتخابات

حسین پاکدل می‌گوید اگر گچ‌‌مغزها میدان می‌یابند و منافغ ملی را به مخاطره می‌اندازند، خوش‌فکرها را به میدان بفرستیم.

بازیگر «برف روی کاج‌ها» مردم به شرکت در انتخابات تشویق کرد. او در این رابطه متنی را منتشر کرد.

پاکدل در این‌باره نوشت : «اين مثل را شنيده ايد كه فلانى گاه از در دروازه رد نمى شود ولى از سوراخ سوزن رد مى شود. حالا حكايت ماست. ملت ما نشان داده خيلى وقت ها از روزن كوچك يك سوزن باريك چنان عبور مى كند كه جهان را به حيرت مى‌اندازد. عين دوم خرداد هفتاد و شش، و انتخابات سال نود و دو.

خلاصه اگر معترض روندِ موجودیم. اگر از عربده‌کشی‌های گوشخراشِ اندکی متحجر در رسانه ملی، جراید فرمایشی و مجامع رسمی نگران و ناراحتیم. اگر گچ‌مغزها میدان می‌یابند و منافع کلانِ ملی را به مخاطره می‌اندازند، خوش‌فکرها را به میدان بفرستیم. اگر می‌بینیم در مسیر تدبیرها و امیدها سنگ می‌بارند تا سرمایه‌های ملی را در هیاهو غارت کنند. اگر به بهانه قانون دلسوزان شجاع و اهل خرد را از دم درو می‌کنند تا رقابت و رفاقت بی معنا ‌شود، راهی جز این نداریم که با اتکا به قانون و از طریق صندوق آرا اعلام نظر کنیم. شک نکنید تأثیر دارد. بسیار هم تأثیر دارد. حتى اگر به اندازه عبور از روزن سوزنى باشد.»

نظر رضا کیانیان درمورد انتخابات

با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی، هنرمندان و بازیگران زیادی از راه‌های مختلف مردم را برای شرکت در انتخابات پیش‌رو تشویق می‌کنند.
رضا کیانیان که پیش از این نیز متنی درباره‌ی انتخابات و لزوم شرکت مردم در آن منتشر کرده بود، بار دیگر با انتشار ویدیویی کوتاه به همراه یک یادداشت بر لزوم انجام این کار تاکید کرد.

کیانیان در این ویدیو، رای دادن را بخشی از تعیین سرنوشت دانست و گفت:

«من به کسانی که خانه‌ی سینما را بسته‌اند رای نمی‌دهم. اگر امروز رای ندین، فردا ناراحت نشین کسانی بیان که شما دوست ندارین. رای دادن بخشی از تعیین سرنوشته. دوست داری سرنوشتت چه شکلی باشه؟»

او همچنین در یادداشتی که به همراه این ویدیو در صفحه‌اش منتشر کرده است با اشاره به مساله حیوان آزاری که اخیرا در کشور اتفاق افتاد و در فضای مجازی واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت، درباره‌ی محیط زیست و نقش نمایندگان مجلس در حفاطت از آن نوشت:

«همه ما با دیدن حیوان آزاری حالمان بد شد. این یک عمل مستقیم بود؛ رک و راست یک نفر حیوانی را کتک می‌زد!
در فریدون کنار، رک و راست پرندگان مهاجر را به فجیع‌ترین شکل می‌کشند! مرداب انزلی را با مرگ تدریجی دارند نابود می‌کنند! دریاچه ارومیه را به قتل رساندند!

رودخانه زاینده رود را با برنامه ریزی‌های غلط دارند نیست و نابود می‌کنند! مرداب گاوخونی را به فنا بردند! جنگل‌ها را غارت می‌کنند. هوای شهرهای بزرگ را با برنامه های معیوب شهری به بی‌هوایی تبدیل کردند! این‌ها همه یعنی هجوم و غارت محیط زیست! و در همین سال های گذشته سازمان حفاظت از محیط زیست را به تعطیلی کشاندند! تا اينكه در اين دو سال اخیر دوباره راه اندازی شد! هر كس از محیط زیست حرف می‌زد، متهم به بی دردی و سوسول بازی می‌شد، و حالا که دیگر هوایی برای تنفس نداریم، حالا که مرداب‌ها و دریاچه‌ها یکی پس از دیگری نابود می‌شوند و اکوسیستم را به سمت خشکی و بیابانزایی هل می‌دهند، تازه داریم متوجه مى‌شويم چه بلایی سرمان آمده.

و حالا برای حفاظت از محیط زیستمان قانون نداریم! این قوانین باید توسط مجلس شورا تصویب شود!

اگر برای پاکیزگی هوای شهرمان دلمان می‌تپد، اگر حامی رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و مرداب هستید، اگر کودکان و حیوانات را دوست دارید. لطفاً به نامزدهایی رأى دهید که این مسائل را می‌فهمند و فهم و درايتشان را ثابت کرده اند .

حداقل به آن‌هایی که در سالهای گذشته در مجلس بودند و این مسائل برایشان ارزشی نداشت، رأى ندهيد!»

موضع حمید فرخ‌ نژاد درباره انتخابات

حمید فرخ‌نژاد، تعقل، خردورزی و پرهیز از افراطی‌گری را نیاز مبرم جامعه امروز دانست.

این بازیگر در آستانه انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در روز 7 اسفندماه در یادداشتی درباره این رویداد نوشت: «تعقل و خردورزی و پرهیز از افراطی‌گری نیاز مبرم جامعه امروز ماست.

حرکت در دایره قانون و احترام گذاشتن به قواعد بازی در سیاست و دوری از خودسری‌ها در همه جوانب از اموری است که دیگر نمی‌توان در حد شعار به آن بسنده کرد. رعایت این موارد دیگر تعارف نیست. از واجباتی است که عدول از آن در دنیای متشنج اطراف ما و با توجه به منطقه جغرافیایی که در آن قرار گرفتیم منجر به فاجعه می‌شود.

همه ما ملزم به رعایت قانون هستیم اگر می‌خواهیم به سرنوشت همسایگان‌مان دچار نشویم. مجلس قلب قانون‌گذاری کشور است.»

مهراب قاسم‌خانی: حتی یک رای هم مهمه/به رای هم احترام بذاریم

 مهراب قاسم‌خانی نویسنده و فیلمنامه‌نویس از شرکت در انتخابات نوشت.

 قاسم‌خانی با انتشار تصویری که نشان از حمایت او از ائتلاف اصلاح‌طلبان دارد، رای دادن را تعیین سرنوشت دانسته و نوشته است:

«حتى یک راى هم مهمه. در تعيين سرنوشت خودتون شريک باشيد. »

نویسنده «شب‌های برره» همچنین در ادامه با اشاره به بحث‌های احتمالی که بین طرفداران کاندیداهای مختلف پیش می‌آید، از دنبال‌کنندگان صفحه‌اش خواست به رای یکدیگر احترام بگذارند:

«الان هم بيخود اين زير با هم دعوا نكنيد چون اصلاً قرار نيست كسانى كه نظر متفاوتى دارن همديگه رو قانع كنن. اين كه راى من با شما يكى نيست هم به اين معنى نيست كه راى من درسته يا راى شما غلطه. پس بياييد احترام بذاريم به راى هم.»

 نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

پست انتخاباتی مهراب قاسم‌خانی

مهناز افشار به چه کسی رای می‌دهد؟

مهناز افشار با انتشار یادداشتی در صفحه‌ی اینستاگرامش مخاطبانش را به شرکت در انتخابات دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار لیست ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان در تهران به همراه یادداشتی با عنوان «برای امید» مردم را به شرکت در انتخابات پیش‌رو دعوت کرد و نوشت:

«برای امید

1-من نیز مانند شما از آنچه در کشورمان می‌گذرد و روندهای موجود به شدت ناراضی هستم.

2- آنچه جریان‌های تندرو در طول ده سال گذشته بر کشور تحمیل کردند بسیار سنگین و غیرقابل محاسبه است.

3-با محاسبه مجموع شرایط موجود، تحلیل شخصی من این است که شرکت در انتخابات با حضور حداکثری و رای دادن به لیست تایید شده جریان اصلاحات در تهران و سایر استان‌ها و شهرستان‌ها برای جلوگیری از ادامه حضور تندروها کار بهتری است.

4- مطمئن باشید این لیست، لیست ایده‌آل من نیست و تمام نکاتی که در مورد آن گفته می‌شود را به خوبی می‌دانم.

5- کسانی که رای نمی‌دهند انسان‌هایی با دغدغه‌های محترم هستند که آن‌ها نیز از شرایط موجود راضی نیستند.

6-این رای دادن تلاشی است برای گفتن یک «نه» محکم به کسانی که با افراطی‌گری کشور را به اینجا رساندند.

7- من مهناز افشار آخرین امیدهایم برای تغییر را، در لیستی که رییس‌جمهور دولت اصلاحات لیست امید نام نهاد جستجو می‌کنم و به آن رای می‌دهم. من هم باور دارم امید بذر هویت ماست.»

 نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

نظر انتخاباتی مهناز افشار

توییت انتخاباتی مهناز افشار

مهناز افشار در توئیت اخیر خود که رنگ و بوی انتخاباتی هم داشت عنوان کرد که به اصلاح‌طلبان رای خواهد داد.

افشار در توئیت خود نوشت:

با تمام آنچه که مشخص است و من هم می‌دانم بهتر است که....

من به لیست اصلاح‌طلبان رای می‌دهم و امیدوارم آنچه که نباید نشود.

 نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

توییت انتخاباتی مهناز افشار

مهتاب کرامتی: اگر آینده کشور برای‌مان مهم است در انتخابات شرکت کنیم


مهتاب کرامتی بازیگر سینمای ایران با اشتراک گذاشتن عکسی، درباره شرکت در انتخابات نظر داد.

 او در این باره‌ نوشت: «اگر خودمون، فرزندان‌مون، سرنوشت‌مون و آینده کشورمون برامون اهمیت داره در انتخابات شرکت کنیم.»

نظرات و موضع انتخاباتی بازیگران و هنرمندان مشهور

پست انتخاباتی مهتاب کرامتی

روزنامه سینما - خبرآنلاین - ایسنا - ایران آنلاین

گرداوری و تنظیم : پرشین وی

اخبار مرتبط:

سریال انتخاباتی تلویزیون با حضور بازیگران معروف در ستاد کاندیداها! + تصاویر

اسفند 94؛ انتخاباتی با حضور هم زمان کارگردانان و بازیگران سیاسی + تصاویر

تایید صلاحیت بازیگر معروف تلویزیون برای انتخابات مجلس

ثبت نام بازیگر سریال ستایش در انتخابات مجلس! + عکس

تصویر بازیگر مطرح سینما و تلویزیون بر پوستر انتخاباتی مجلس! + عکس

ثبت نام یک مانکن مد و بازیگر مشهور سینمای ایران در انتخابات شورای شهر / عکس

هنرمندان به چه کسی در انتخابات رای می دهند؟! + عکس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار