تبلیغات

بي‌توجهي محض باشگاه استقلال به تاريخ‌ نامه‌‌هاي فيفا و گاف بزرگ فدراسيون فوتبال

بي‌توجهي محض باشگاه استقلال به تاريخ‌ نامه‌‌هاي فيفا و گاف بزرگ فدراسيون فوتبال

تسنيم/ تاريخ نامه‌هاي فيفا به باشگاه استقلال و فدراسيون فوتبال نشان مي‌دهد که مسئولان استقلال و فدراسيون فوتبال اشتباه بزرگي مرتکب شدند.
مشکلي که براي استقلال به وجود آمده و اين تيم از فعاليت در فصل نقل‌وانتقالات محروم شده مربوط به ديروز و امروز نيست بلکه از چند ماه پيش هشدارهايي داده شده بود اما کسي به آنها توجه نکرد. مروري بر اتفاقات رخ‌داده نشان مي‌دهد که در اين ميان چه گذشته است.
فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) 8 سپتامبر 2016 (18 شهريور 95) در خصوص موضوع مطالبات عادل شيحي از استقلال تصميمش را مي‎گيرد و به اين باشگاه اعلام مي‌کند که بايد پول اين بازيکن را بدهد. 28 سپتامبر (7 مهر) فيفا رأي عادل شيحي را به فدراسيون فوتبال اعلام مي‎کند. در اين حکم مشخص مي‎شود که استقلال بايد مطالبات اين بازيکن را به‌صورت کامل پرداخت کند. فدراسيون فوتبال 8 مهرماه اين موضوع را به باشگاه استقلال به‌صورت رسمي اعلام مي‎کند. تمام نامه‌‌هاي فيفا هم به باشگاه استقلال و هم به فدراسيون فوتبال ارسال شده بود.
در رأي صادرشده از سوي فيفا آمده بود که استقلال 30 روز براي پرداخت مطالبات شيحي زمان دارد (يعني تا 7 آبان) اما پاسخي به فيفا در اين خصوص داده نمي‎شود. باشگاه استقلال که براي پرداخت پول اقدامي نکرده بود در تاريخ 26 اکتبر (5 آبان) نامه‌اي به فيفا ارسال و اعلام مي‌کند که آمادگي پرداخت پول را دارد اما به‌دليل تحريم‌ها نمي‌تواند پول شيحي را بدهد (در حالي که در اصل اين‌گونه نبوده چرا که اگر اين‌گونه بود پول پرداخت مي‌شد و اين کار تنها براي خريد زمان بوده است). فيفا هم ايميل وکيل شيحي را به باشگاه استقلال مي‌دهد تا مکاتبات بين طرفين ادامه پيدا کند، اما باز هم کاري از سوي باشگاه استقلال صورت نمي‌گيرد و دست شيحي و وکيل او به پول نمي‌رسد.
فيفا که شرايط را اين‌گونه مي‌بيند بار ديگر در مکاتباتي به‌تاريخ 17 و 29 نوامبر (27 و 29 آبان) مجدداً اين موضوع را به استقلال اعلام مي‎کند که بايد مطالبات شيحي پرداخت شود در غير اين صورت اين باشگاه با محروميت روبه‎رو مي‎شود.
6 دسامبر (16 آذر) فيفا در نامه‌اي به فدراسيون فوتبال ايران و باشگاه استقلال اعلام مي‎کند که "حکم باشگاه استقلال قطعي و لازم‎الاجراست اما تا 13 دسامبر (23 آذر) فرصت داريد که اگر کاري در اين راستا صورت گرفته، اعلام کنيد تا ما (فيفا) جلوي اجراي حکم را بگيريم". حکم فيفا براي استقلال ممنوعيت اين تيم از فعاليت در فصل نقل و انتقالات در موعد بعدي است، يعني استقلال در زمستان نمي‎تواند بازيکني را جذب کند.
19 دسامبر (29 آذر 95) هنگامي که فيفا متوجه مي‎شود اقدامي از سوي باشگاه استقلال صورت نگرفته، رسماً حکم اين باشگاه را اجرايي مي‎کند و اين در حالي است که باشگاه استقلال در تاريخ 28 دسامبر(8 دي) وقتي کار از کار گذشته بود پول شيحي را واريز کرد در حالي که ديگر فايده‌اي نداشت.
آنچه کاملاً در اين بين مشخص است، بي‎اعتنايي باشگاه استقلال به نامه‎هاي مکرر فيفا است. قطع به يقين مقصر اصلي اين اتفاق مديران اين باشگاه و شخص افتخاري است که با بي‌تفاوتي و عدم توجه به اين نامه‎ها و تاريخ‎هاي درج‌شده، باعث محروميت اين تيم شد.
با اين حال فدراسيون فوتبال هم بي‌تقصير نيست؛ نامه محروميت استقلال 29 آذر به فدراسيون فوتبال مي‌رود اما فدراسيون فوتبال 2 دي در نامه‌اي که به امضاي اسدي دبيرکل فدراسيون فوتبال رسيده، به باشگاه استقلال اعلام مي‌کند که اين تيم 30 روز براي تسويه حساب با شيحي فرصت دارد در غير اين صورت با جريمه روبه‎رو خواهد شد، اين در صورتي است که کار تمام و استقلال با محروميت روبه‎رو شده بود.
گفته شده کسرايي کارمند پيشين روابط بين‎الملل فدراسيون فوتبال که پيش‌تر در يک برنامه تلويزيوني به‌صورت مبسوط به تعدادي از اشتباهات و تخلفات مجموعه تحت نظر او اشاره شد؛ در اين موضوع نقشي پررنگ داشته است و چنين نامه‌اي را تنظيم کرده است. وي که گفته مي‌شود چندي پيش از سمتش در فدراسيون فوتبال برکنار شد، به‌سبب ارتباطاتي که با فرزند يکي از مديران ارشد فدراسيون دارد، به سازمان ليگ رفته رئيس روابط بين‌الملل سازمان ليگ مي‌شود.
باشگاه استقلال هم چندي بعد اين مبلغ را پرداخت مي‎کند و به‌خيال خودش از اين مشکل رهايي پيدا کرده است. مديران اين تيم که خيال مي‌کنند مشکلات رفع شده است، تعداد زيادي از بازيکنان خود را در فصل نقل و انتقالات از دست داده و 2 بازيکن گران‌قيمت (جپاروف و تيموريان) را هم به تيم جذب اضافه کرد.
اين اصل ماجرايي که اتفاق افتاده و نشان مي‌دهد باشگاه بزرگي به‌نام استقلال با وجود هشدارهاي داده شده نتوانست موضوع را مديريت کند و نامه اشتباه فدراسيون فوتبال هم مزيد بر علت شد تا استقلال از حضور در پنجره نقل‌وانتقالات محروم شود و داغ اين اتفاق فقط روي دل هواداران استقلال بماند.منبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.