تبلیغات

حسام نواب صفوي: ايفاي نقش شهيد نواب صفوي آرزويم بود

حسام نواب صفوي: ايفاي نقش شهيد نواب صفوي آرزويم بود

فارس/ بازيگر نقش شهيد نواب صفوي گفت: بازي کردن در نقش شهيد نواب صفوي آنقدر برايم پررنگ شده بود که ديگر تبديل به يک آرزو شده بود.
به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون خبرگزاري فارس، مراسم تجليل از سازندگان مجموعه «معماي شاه» با حضور سيدنظام‌الدين موسوي (مديرعامل خبرگزاري فارس)، محمدرضا ورزي(کارگردان)، علي لدني(تهيه‌کننده)، محمدرضا شريفي‌نيا،‌ حسام نواب‌صفوي،‌ مژگان رباني، اميريل ارجمند (بازيگران) و مسعود عجمي (دستيار کارگردان) در خبرگزاري فارس برگزار شد.
** نواب صفوي: «معماي شاه» هشتمين سريال الف ويژه‌ام بود
در ادامه اين مراسم «حسام نواب صفوي» بازيگر نقش شهيد نواب صفوي درباره حضور خود در «معماي شاه» گفت: تا به امروز حدود 37 اثر نمايشي بازي کردم و «معماي شاه» هشتمين سريال تاريخي الف ويژه‌ام در قاب تصوير به شمار مي‌رود.
وي ادامه داد: زماني‌که ورزي پيشنهاد حضور در معماي شاه را به من داد، در ابتدا از خودم پرسيدم که چه نقشي مناسب من خواهد بود؟ از طرفي هم سالها بود که آرزو داشتم تا نقش شهيد نواب صفوي که از کنيه‌‌ خاندانم هست را بازي کنم.
** ايفاي نقش شهيد نواب صفوي آرزويم بود
اين بازيگر در ادامه افزود:‌ دوران تحصيلم زمانيکه معلم حضور و غياب مي‌کرد بچه‌هاي کلاس و معلم‌ها مدام از من سوال مي‌کردند که چه نسبتي با شهيد نواب صفوي داري؟ و بازي کردن در نقش اين شهيد بزرگوار آنقدر برايم پررنگ شده بود که ديگر تبديل به يک آرزو شده بود. همان زمان از ورزي پرسيدم که آيا شباهت چهره‌ام شبيه به ايشان خواهد شد و او نيز گفت: اينها دست گريمور است و شهرام خلج طراح گريم سريال، بارها و بارها تست گريم روي صورتم انجام داد تا شبيه به شهيد شدم.
بازيگر سريال «کيف انگليسي» ادامه داد: در بين سريال‌هايي که تا به حال بازي کردم، نقش شهيد نواب صفوي نقش بسيار مهم و سختي بود. اينکه بخواهيم دقيقا شبيه به همان شخصيت را نشان دهيم کار دشواري بود.
وي با اشاره به بخشي از صحبت‌هاي شهيد نواب صفوي نيز عنوان داشت: صحبت‌هاي بسياري درباره اين شخصيت گفته شده است. ايشان در سخنراني‌هايشان مي‌گفت: ترور، يک واژه غربي است و کساني که مقابل منافع ملت ايران ايستادگي کردند، را از سر راه برداشت.
اين بازيگر در ادامه با اشاره به ملي شدن صنعت نفت نيز بيان داشت: اگر اين را در نظر بگيريم که قتل رزم آرا اتفاق نمي‌افتاد، آيا صنعت نفت ما به همين راحتي ملي مي‌شد؟ و مسائلي از اين قبيل. تمامي اين سکانس‌ها و روزهايي که براي بازي در اين سريال سپري شد، بسيار جالب و البته دشوار بود.
** بهترين سکانس تمام عمر بازيگري‌ام، صحنه شهادت نواب صفوي بود
وي در مورد سکانس لحظه ترور و شهادت نواب صفوي نيز گفت: فکر مي‌کنم بهترين صحنه‌اي که در تمام دوران حضورم در سينما و تلويزيون بازي کردم همين سکانس شهادت او بود که حدود يک هفته طول کشيد. محمدرضا علاوه بر کارگرداني آن سکانس را مهندسي کرد. يادم است قبل از بازي در اين سکانس به ورزي گفتم دوست دارم آخرين سکانسي که بازي مي‌کنم صحنه شهادت او باشد، چراکه مي‌ترسيدم اگر سکانس شهادت را زودتر بگيرند و اتفاقي برايم بيفتد، ديگر نمي‌توانم ساير سکانس‌ها را خودم بازي کنم و نقشم نيمه تمام باقي خواهد ماند به همين خاطر اين پيشنهاد را به ورزي دادم و او هم پذيرفت. ضمن اينکه تمامي تدابير امنيتي نيز انجام شده بود اما خب من از اين بابت نگران بودم.
بازيگر سريال «تبريز در مه» ادامه داد: خدا را شاکرم از اين بابت که نتيجه اين سکانس هم خوب شد. بهترين موسيقي، ترانه (افشين يداللهي) و صدا روي اين سکانس گذاشته شد و به تاثيرگذاري آن کمک دوچنداني کرد. نواب صفوي اولين شخصيتي بود که در معماي شاه تم مخصوص به خود داشت و در کل اين شعر و موسيقي نيز جاودانه شد.
وي در پايان نيز گفت: هميشه مي‌گويم که تدابير امنيتي براي حفظ جان يک بازيگر واجب است و خوشحالم که اين نقش نيز به خوبي و خوشي به پايان رسيد و براي من نقشي ماندگار شد. ضمن اينکه اولين بار بود که بازيگري در تاريخ تلويزيون و آثار نمايشي نقش کنيه خود را بازي مي‌کند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.